Toulouse – Marseille 0:0 (kon.) | Saint-Étienne – Nantes 1:1 (kon.) | PSG – Guingamp 4:0 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:1 (0:1)
FC Nantes
Neděle 09.04.2017, 17:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne (kapacita: 41 500 diváků) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 32. kolo

85
    Nakonec je nutno střídání. Poslední minuty odehraje Abdoulaye Touré, jenž nahradil zdravotně indisponovaného Léa Duboise.

81
    A máme tady další žlutou kartu zápas. Po šlapáku vůči Gilletovi ji inkasuje Ronaël Pierre-Gabriel (SET).

74
    Hra je teď hodně rozkouskována nedovolenými zákroky. Po dalším přestupku je žlutou kartou potrestána Préjuce Nakoulma (NAT).

72
    Také Adrien Thomasson (NAT) si ale nepočínal čistým způsobem a rovněž dostává kartónek žluté barvy.

71
    Cheikh M'Bengue (SET) se po gólové asistenci znovu připomněl, ale tentokrát dostává žlutou kartu za faul kousek za středem hřiště.
    70. Benjamin CORGNET - 1:1

70
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Přichází naprosto zasloužené vyrovnání! Nalevo se k centru odhodlal M'Bengue, který míč poslal do pokutového území. Tam si skvěle počínal střídající BENJAMIN CORGNET, jenž přeskočil soupeře a hlavičkoval přesně k tyči. Povedené střídání domácího trenéra.

68
    Aktivní Hamouma si seběhl k postranní čáře. Vybojoval sice vhazování, ale záhy po něm přišel důrazný faul Jordana Veretouta (SET). Ten dostává žlutou kartu.

64
    A série střídání pokračuje změnou v sestavě Saint-Étienne. Kouč Christophe Galter stáhl Kávina Monnet-Paqueta, který byl vystřídán Jorginhem.

64
    Okamžitě přichází také druhé střídání Nantes. Místo Emiliana Saly jde na trávník Yacine Bammou.

64
    Poprvé v zápase střídají také hosté. Odpracováno má Alexander Kačaniklić, kterého nahradil Amine Harit.
    57. Dupému (NAT) již podruhé pomohla konstrukce brány

57
    Obrovskou chybu teď vyprodukoval Dubois, jehož malou domů skvěle vystihl Hamouma. Ten se ale dostal do velkého úhlu a trefil pouze boční stranu konstrukce.

56
    Pvní střídání zápasu. Hřiště opouští Ole Selnæs, jenž své místo přenechává Benjaminu Corgnetovi.

47
    Sivet si nachystal míč na hranici pokutového území a vyslal velmi tvrdou střelu. Míč letící spíše doprostřed brány však zneškodnil Dupé.
    30. Razantní střelu z volného kopu vyrazil Maxime Dupé (NAT)

30
    Přímý volný kop byl rozehrán opravdu fantasticky, ale jedovatou střelu do odkryté části brány Dupé přeci jenom dokázal zneškodnit!
    28. Berićova (SET) hlavička do tyče

28
    Výborný centr od postranní čáry nyní přistál na hlavě Roberta Beriće, ale ten trefil pouze vzdálenější tyč Dupého brány!
    15. Préjuce NAKOULMA - 0:1

15
    Nantes právě vstřelili branku!
    Hosté jdou do vedení! Gillet napravo dokázal posunout míč k rozběhnutému Kačaniklićovi, jenž akci vyšperkoval přihrávkou před PREJUCÉHO NAKOULMU. Hostující forvard poté zvolil přízemní zakončení a pomalou střelou ke vzdálenější tyči překonal bezmocného Ruffiera.

7
    Krásnou střelou zpoza pokutového území se prezentoval jeden z hostujících fotbalistů. Technické zakončení prolétlo jen pár centimetrů vedle vzdálenější tyče.

Lukáš Podleśny

Branky: 70. Corgnet (M'Bengue) – 15. Nakoulma (Kačaniklić)

Karty:   68. Veretout (SET), 71. M'Bengue (SET), 81. Pierre-Gabriel (SET) – 72. Thomasson (NAT), 74. Nakoulma (NAT)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 11:11.
    AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Pierre-Gabriel, Théophile-Catherine, F. Pogba, M'Bengue – Veretout, Selnæs (56. Corgnet) – Hamouma, Saivet, Monnet-Paquet (64. Jorginho) – Berić.
    Náhradníci: Moulin – Jorginho, Maiga, Lacroix, Pajot, Corgnet, Lemoine.

FC Nantes: Dupé – Dubois (85. A. Touré), Djidji, Diego Carlos, Lucas Lima – Kačaniklić (64. Harit), Rongier, G. Gillet (C), Thomasson – Nakoulma, Sala (64. Bammou).
    Náhradníci: Riou – S. Oliveira, Vizcarrondo, Bammou, Harit, A. Touré, Pardo.

Rozhodčí: Clément Turpin – Cyril Gringore, Nicolas Danos