Toulouse – Marseille 0:0 (kon.) | Saint-Étienne – Nantes 1:1 (kon.) | PSG – Guingamp 4:0 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:1 (0:1)
FC Nantes
Neděle 09.04.2017, 17:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne (kapacita: 41 500 diváků) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 32. kolo

Pro dnešek je to z mé strany vše. Přeji vám hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na shledanou! (18:57:02)

Dnešní střetnutí je tedy u konce a týmy se musejí smířit s dělbou bodů. Hosté sice díky gólu Préjuceho Nakoulmy vyhráli úvodní poločas, ale herní převaha Saint-Étienne postupně narůstala. Tlak domácích nakonec vyústil ve vyrovnání, které v 70. minutě obstaral Benjamin Corgnet. Závěr zápasu již byl z obou stran velmi opatrný, což zapříčinilo konečnou remízu 1:1.

90+4

90+4
    Možná poslední akce domácího celku vyústila pouze v nepřesný centr, jenž doputoval za brankovou čáru.

90+3
    Domácí jsou v samotném závěru až příliš pasivní, což se může vymstít. Nakoulma byl v pokutovém území důrazně odstaven, avšak pokutový kop už se pískat nebude.

90+2
    No tak tady rozhodně měla přijít druhá žlutá karta pro Pierrea-Gabriela. Domácí obránce oběma rukama tahal unikajícího soupeře, ale trestu se nedočkal.

90+1
    Bammou sice dostihl rychlou přihrávku a od brankové čáry odcentroval na hlavu spoluhráče, ale ten již zakončoval pouze do Ruffierových rukavic.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

89
    Pořád se týmy soustředí jen na precizní defenzívu. Ojedinělý útočný výpad Saint-Étienne teď skončil jen ofsajdem.

87
    Stále se hraje spíše ve středu hřiště. Dvakrát se teď dopředu pokusili dostat hosté, ale ani jednou míč neprošel až k Nakoulmovi

86
    Pomalu to začíná vypadat na spíše poklidný závěr zápasu. Ani jeden z týmů již nechce vyprodukovat nějakou výraznou nepřesnost.

85
    Nakonec je nutno střídání. Poslední minuty odehraje Abdoulaye Touré, jenž nahradil zdravotně indisponovaného Léa Duboise.

83
    S ošetřovaným Duboisem to nevypadá moc dobře. Hostující obránce se drží za hlavu a na trávníku už jsou i nosítka.

82
    Opět je hra přerušena. Na trávníku totiž zůstal otřesený Dubois, který ve vzdušném souboji inkasoval úder soupeře.

81
    A máme tady další žlutou kartu zápas. Po šlapáku vůči Gilletovi ji inkasuje Ronaël Pierre-Gabriel (SET).

80
    Po vyrovnávací brance se ani jednomu z celků nedaří dostat k nějakému trvalejšímu tlaku. Hra je nadále často přerušována.

78
    Henri Saivet byl nedovoleně zastaven ve středu hřiště, avšak rychlou rozehrávkou nezaložil zrovna kvalitní kombinaci. Míč rychle získávají hosté.

77
    Nantes hru vrátilo za půlící čáru, ale akce skončila nepřesností. Vhazovat budou fotbalisté Saint-Étienne.

76
    Po krátkém ošetření jednoho z hostů se pokračovalo ve hře a zajímavý centr prolétl jen kousek od Dupého brány. Hostující gólman se po právu rozčiluje, neboť jeho spoluhráči nebránili ideálně.

Lukáš Podleśny

Branky: 70. Corgnet (M'Bengue) – 15. Nakoulma (Kačaniklić)

Karty:   68. Veretout (SET), 71. M'Bengue (SET), 81. Pierre-Gabriel (SET) – 72. Thomasson (NAT), 74. Nakoulma (NAT)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 11:11.
    AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Pierre-Gabriel, Théophile-Catherine, F. Pogba, M'Bengue – Veretout, Selnæs (56. Corgnet) – Hamouma, Saivet, Monnet-Paquet (64. Jorginho) – Berić.
    Náhradníci: Moulin – Jorginho, Maiga, Lacroix, Pajot, Corgnet, Lemoine.

FC Nantes: Dupé – Dubois (85. A. Touré), Djidji, Diego Carlos, Lucas Lima – Kačaniklić (64. Harit), Rongier, G. Gillet (C), Thomasson – Nakoulma, Sala (64. Bammou).
    Náhradníci: Riou – S. Oliveira, Vizcarrondo, Bammou, Harit, A. Touré, Pardo.

Rozhodčí: Clément Turpin – Cyril Gringore, Nicolas Danos