Alkmaar – Kerkrade 1:1 (kon.) | Zwolle – Feyenoord 2:2 (kon.) | Utrecht – Twente 3:0 (kon.)
Eindhoven – Willem II 5:0 (kon.)
AZ Alkmaar
1:1 (1:1)
Roda JC Kerkrade
Neděle 09.04.2017, 12:30 • AFAS Stadion, Alkmaar • Nizozemská Eredivisie • 30. kolo

Z dnešního utkání je to ode mne všechno. Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek dne! (14:24:52)

Je dobojováno. Domácí hráči navzdory velké územní převaze nedokázali vynalézt ve druhé půli recept na obranu a brankáře Rody, a tak zápas končí remízou 1:1. Hosté se ve druhém poločase nezmohli prakticky na nic, naopak Alkmaar měl dokonce možnost penalty, kterou však výtečně chytil Van Leer.

90+5

90+4
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Mikhail Rosheuvel, přichází Bryan Verboom.

90+3
    Jenže ani tentokrát z toho kromě centrovaného balónu do vápna nic víc nebude. Hosté navíc odrážejí balón za půlící čáru.

90+2
    Jahanbakhsh vybojoval pro svůj tým rohový kop.

90+1
    Van Hyfte se v šestnáctce prodral k odraženému balónu a hlavičkou jej zakončil, ovšem mířil vysoko nad bránu.

90+1
    V nastaveném čase vidí ještě žlutou kartu domácí Friday za svůj příliš důrazný obranný zákrok.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.

88
    Jenže vzápětí se míče zmocňují hráči Rody, kteří zakopávají balón za půlící čáru.

87
    Červení se pevně usazují na hostující polovině hřiště, teď je ten správný čas pro závěrečný nápor.

85
    Ani napodruhé se domácím nedaří uklidit míč do sítě. Převaha Alkmaaru je značná.

84
    Prudký centr do předbrankového prostoru vyvolal mezi hráči velký rozruch, ale Haps nakonec získává jen další rohový kop, tentokrát z druhé strany.

83
    Rohový kop pro AZ Alkmaar.

82
    Do konce zápasu zbývá zhruba ještě deset minut včetně nějakého toho nastavení, domácím teď bude čas velmi rychle utíkat.

81
    Bel Hassani zpoza velkého vápna vyslal pěknou rotující střelu k pravé tyči, jenže neméně pěkně také zasáhl gólman Van Leer.

79
    Předváděná hra na obou stranách ve druhé půli postrádá jakoukoliv kreativitu, domácí sice mají územní převahu, ale nic z toho.

77
    Ananou v hlavičkovém souboji naskočil na Fridaye a následně končí v bolestech ležíc na hrací ploše.

76
    Hra je v posledních okamžicích velmi často přerušována, což se nelíbí zejména domácím hráčům a fanouškům.