Turecko – Čína 2:7 (kon.) | KLDR – Izrael 2:9 (kon.) | Nový Zéland – Mexiko 4:2 (kon.)
Nový Zéland
4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Mexiko
Neděle 09.04.2017, 10:00 • Paradice Ice Skating Rink Botany Downs, Auckland • Mistrovství světa - II. B Divize • 4. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:37:16)

Utkání sledovalo 518 diváků.

Statistiky

Střely na branku: 43:32
    Zásahy brankářů: 30:39
    Trestné minuty: 8:10

Zápas skončil a z výhry 4:2 se raduje domácí Nový Zéland. Jedinou branku poslední třetiny dal Jacob Ratcliffe a potvrdil tak svou roli nejlepšího střelce týmu. Po výhře je Nový Zéland stále na druhém místě s tříbodovou ztrátou na Čínu, Mexiko je předposlední se třemi body.

59:13
    Mexiko hraje bez brankáře, puk je ale zatím ve středním pásmu.

58:57
    Mexiko si bere oddechový čas.

57:52
    Dvě minuty přesilové hry uplynuly, Mexiko v nich snížení nevymyslelo.

55:52
    Mexiko se bude moci vrátit do hry, neboť Paris Heyd dostal dvě minuty za hákování.

55:40
    Nový Zéland právě vstřelil branku!
    Domácí tým se dostal do rychlého protiútoku, celou akci potáhl Eaden, ale zakončení už si vzal na starost JACOB RATCLIFFE a zasunul za bezmocného de Albu. Nový Zéland vede 4:2. Asistence: Chris Eaden, Aleksandr Polozov.

55:00
    Parry zmenšil střelecký úhel, Colas na něj z úhlu nevyzrál.

53:15
    Mexiko šlo do útoku, akce tři na tři skončila sraženou střelou. Richard Parry si mohl na tuto chvíli oddechnout.

52:00
    Střelecká převaha Nového Zélandu stále trvá, momentálně to je 39:25.

51:16
    Oba týmy střídají během hry, Mexiko je v držení puku.

49:20
    Mexiko by mělo začít přemýšlet o zvýšení útočné aktivity, zatím je to ze strany tohoto týmu nemastné, neslané.

48:21
    Přesilovka je u konce, Mexiko opět hraje v plném počtu.

47:30
    Eaden je s pukem rohu kluziště, de Alba může být zatím v klidu.

47:00
    Ratcliffe a Eaden se snaží o kombinaci a zakončení. Zatím jim vychází pouze první část.

46:21
    Je tu ale další vyloučení na straně Mexika, dvě minuty za držení dostává Luis David Gonzalez.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 19. Ellis, 20. Eaden (Ruddle), 37. Sandoy (Heyd), 56. Ratcliffe (Eaden, Polozov) – 24. de la Vega, 39. de la Vega (Ugarte, Gomez)

Nový Zéland: Parry (Brookes) – Lawrence, Jackson, Craig (A), A. Hay, Haines (C) – Heyd, Challis, Cox (A) – Ratcliffe, Eaden, Polozov – Burns, Soffer, Ellis – O. Hay, Sandoy, Ruddle – Henderson, Attwell, Harrop.
    Mexiko: de Alba (Albrecht) – de la Vega, Ugarte (C), Colas (A), Pierce, Pineyro, Padilla – Majul (A), Gomez, Gonzalez – Sierra, Kelo, Rubio – Bermejo, Najera, Pérez – Tommasi, Cuevas.

Rozhodčí: Gints Zviedritis (LAT) – Nicholas Lee (AUS), Frederic Monnaie (BEL)