Sparta – IHS Riga 3:5 (kon.) | Salzburg – Jungadler Mannheim 2:0 (kon.) | Kloten – Eisbären 2:5 (kon.)
Davos – Zürich 2:5 (kon.) | HC Slovan – Třinec 6:8 (kon.) | Sparta – Jungadler Mannheim 4:3 (kon.)
IHS Riga – Salzburg 0:4 (kon.)
HC Sparta Praha
3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
Ice Hockey School Riga
Neděle 09.04.2017, 08:00 • Malá hala • Memoriál Jana Marka • Semifinále

Sparťané si tedy zahrají o bronzové medaile proti Mannheimu, který už na turnaji v základní skupině porazili. Rigu čeká finálový souboj o zlato s obhájci titulu ze Salcburku. (10:36:42)

Nejlepší hráči utkání:

Sparta – Ondřej Havlín
    Riga – Rudolfs Polcs

59:18
    Puk jen těsně minul opuštěnou sparťanskou klec.

58:50
    Riga si bere oddechový čas.

58:25
    Riga se zbavila puku, sparťané musí začínat znovu až za vlastní brankou a čas se krátí.

57:43
    Sparťanský gólman Mičán zůstává na střídačce, jeho spoluhráči to budou zkoušet v šesti v poli.

57:43
    Sparťané si berou oddechový čas.

56:30
    Poslední tři a půl minuty třetí třetiny! Sparťané se snaží usadit na delší dobu v útočném pásmu, ale nedaří se jim to.

54:53
    Tým IHS Riga právě vstřelil branku!
    Riga jde z ojedinělé šance do dvoubrankového vedení, prosadil se BERTS RUDZITIS. Nyní už to sparťané budou mít hodně těžké. Asistence: Rudolfs Polcs.

52:52
    Dani to zkoušel backhandem, jeho pokus srazil bránící hráč soupeře.

51:54
    Z ledu se uklízí krev, takže na pokračování zápasu si musíme ještě chvíli počkat.

51:54
    M. Najman trefil svou střelou bránícího Stoclse, poté ho ještě nešťastně zalehl. Lotyšský obránce byl na ledě v péči zdravotníka a nakonec za pomoci spoluhráči odjel na střídačku s krvavým zraněním v oblasti ucha.

50:06
    Haš si najel po pravém křídle a vyslal na branku Rigy jedovatou střelu. Skóre se však nemění, Sparta má stále jednobrankové manko.

47:25
    Bruveris ve zmatku před svou brankou raději zalehl kotouč.

47:08
    Sparťané jsou v plném počtu, oslabení zvládli.

45:08
    Nyní ho ale přerušuje vyloučení. Čech narazil soupeře na hrazení a jde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

45:01
    Tlak Sparty pokračuje.

Tereza Velikovská

Branky a nahrávky: 5. Dani (Obadal, Čech), 28. Tůma (Čech, Dani), 35. Vorobjev (Kasanda, Vandirek) – 14. Polcs (Biskins, Ansons), 15. Prohorenkovs (Svanenbergs), 18. Polcs (Ansons, Barovskis), 40. Karklins (Svanenbergs, Koppass), 55. Rudzitis (Polcs)

HC Sparta Praha: Mičán (Černý) – Kumpošt, Litvinov, Haš, J. Najman, Gajdoš, Tůma, Vandirek, Hadamczik – M. Najman, Havlín, Kasanda, Obadal, Dani, Flídr, Pika, Šubert, Smola, Čech, Vorobjev.
    Ice Hockey School Riga: Bruveris (Silovs) – Stocls, Brikmanis, Barovskis, Vilcins, Treimanis, Meznieks – Rudzitis, Biskins, Polcs, Svanenbergs, Prohorenkovs, Koppass, Berzins, Korkus, Ansons, Petrovics, Karklins.

Rozhodčí: Kratochvíl – Kučera, Žídek