Bosna a Hercegovina – Tchaj-wan 0:5 (kont.) | Lucembursko – Gruzie 6:4 (kon.) | SAE – Jihoafrická rep. 0:8 (kon.)
Hongkong – Bulharsko 3:10 (kon.)
Spojené arabské emiráty
0:8 (0:1, 0:4, 0:3)
Jihoafrická republika
Úterý 11.04.2017, 15:35 • Palác zimních sportů, Sofia • Mistrovství světa - III. A Divize • Skupina B

Jihoafrická republika vyhrává tento zápas naprosto jednoznačně, porazila svého soupeře 8:0. Spojené Arabské Emiráty vysoko prohrály i druhý zápas na turnaji.

Nejlepší hráči:
    Obaid Al Mehairbi (Spojené Arabské Emiráty)
    Reelan Malgas (Jihoafrická republika) (17:48:53)

59:48
    Ještě jedno buly před brankou Emirátů.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, za rozhodnutého stavu se zápas v poklidném tempu dohrává.
    58:28 Jason GONSALVES - 0:8

58:28
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
    Osmou branku přidává Jihoafrická republika při vlastním oslabení. Střelou mezi betony brankáře soupeře se prosazuje JASON GONSALVES.

57:58
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Deen Magmoed – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:22
    Vhazovat se bude v útočném pásmu Spojených Arabských Emirátů. Ty jsou v tomto zápase výrazně horším týmem, ani v přesilových hrách se nemohou probojovat do útočného pásma stabilněji.

57:00
    Tři minuty zbývají do konce třetí třetiny, Marinus de Jager se pokoušel přidat další branku, ale tentokrát jeho pokus zastavil brankář Khaled Al Suwaidi.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, Jihoafrická republika je jednoznačně aktivnější a v poklidném tempu míří za výhrou.
    54:29 Jean-Michel van Doesburgh - 0:7

54:29
    Krásná akce při vlastním oslabení. Xander Botha výborným pasme našel zcela volného před brankou JEANA-MICHELA VAN DOESBURGHA, jehož rána zapadla předně pod horní tyčku. Asistence: Xander Botha.

53:00
    10:28, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Khaled Al Suwaidi musí být pozorný, neboť Afrika hraje hodně aktivně na útočné polovině.

52:36
    Emiráty hrají na hranici pravidel, ostré zákroky jim procházejí. Naopak Afrika hraje už za hranicí pravidel, proto přicházejí tresty.

52:36
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Marc Giot – 2 min., krosček).

51:00
    Emiráty hrají přesilovou hru, ale nemohou se dostat přes polovinu hrací plochy, tento celek bude mít co dělat, aby zaznamenal alespoň jednu výhru na turnaji.

50:19
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Keenan Gordon – 2 min., vražení na hrazení).

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je jednoznačný. Reelan Malgas mohl přidat další branku svého celku, prostor vymezený třemi tyčemi však minul.

49:05
    Po dlouhém pobytu v útočném pásmu dává reprezentace Afriky další branku. Tentokrát se prosazuj střelou k odkryté tyčce MARINUS DE JAGER. Asistence: Michael Edwards a Brandon Husselman.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Botha (Bremner), 27. Compton (Valadas), 33. van Doesburgh (Samaai, de Jager), 34. Samaai (Birell), 39. Magmoed (Birell, Botha), 50. de Jager (Edwards, Husselman), 55. van Doesburgh (Botha), 59. Gonsalves

Spojené arabské emiráty: A. Al Dhaheri (Al Suwaidi) – M. Al Dhaheri, M. Al Haddad, T. Al Shamsi, Al Ameri, Al Hebsi – Al Yafeai, O. Al Shamsi, Al Muharrami – Al Blooshi, S. Al Nuaimi, Al Muhairbe – I. Al Nuaimi, O. Al Mehairbi, Ab. Al Haddad.
    Jihoafrická republika: Bock (Pretorius) – Varwey, Malgas, Magmoed, Gordon, Marais, Gonsalves, Bremner – Edwards, de Jager, Husselman – Valadas, Compton, Botha – Willemstijn, van Doesburgh, Samaai – Birell, Giot.