1:2 (0:0)
AZ Alkmaar
Pátek 14.04.2017, 20:00 • Polman Stadion • Nizozemská Eredivisie • 31. kolo

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na viděnou. (21:56:07)

V druhém poločase jsme se konečně dočkali branek a to dokonce tří. Na konci utkání se ale radovali pouze hostující hráči, protože si odváží tři body za výhru 1:2. Za domácí se trefil v poslední minutě Kuwas a za hosty se prosadili Weghorst s Jahanbakhshem. Aikmaar zůstává na šestém místě. Na pátý Vitesse ztrácí dva body ovšem mají k dobru dnešní utkání. Heracles zůstane po 31.kole na slušném devátém místě.

90+3
    90+3. Brandley KUWAS - 1:2

90+3
    Heracles právě vstřelil branku! BRANDLEY KUWAS se postavil k volnému přímému kopu, který trefil naprosto dokonale, protože trefil levý horní roh. Krul se natahoval marně. Zároveň tímto okamžikem končí dnešní utkání.

90+2
    Ještě jeden rohový kop pro domácí celek. Ten byl naprosto tristně zahrán a hosté ještě spěchají do útoku.

90+1
    Rozhodčí Kuijpers se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Ten končí malým fiaskem, neboť ho odehráli na krátko a poté přihrál Rienstra do ofsajdu na dos Santose.

89
    Rienstra se pokusil nadvakrát o střelu, jenže ani jednou nedošla k bráně Castra. Rohový kop pro AZ Aikmaar.

88
    Heracles se ještě snaží vstřelit alespoň čestný gól, jenže hosté jsou dnes takticky perfektně připraveni a nadále kontrolují utkání.

87
    Nepřesná kombinace domácích končí až u brankáře Krula, který nikam nepospíchá.

86
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Alireza Jahanbakhsh, přichází Iliass Bel Hassani.

84
    AZ vstřelilo druhou branku v utkání a vypadá to, že si odvezou velice důležité tři body do tabulky.
    83. Alireza JAHANBAKHSH - 0:2

83
    Aikmaar právě vstřelil branku! ALIREZA JAHANBAKHSH vyvezl míč krásně do pokutového území, kde udělal krásnou kličku a poté ihned umsítil míč k levé tyči. Ani výborný Castro neměl nárok.

82
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Joris van Overeem, přichází Ben Rienstra.

81
    Do zajímavé akce se hnali hostující hráči, jenže hrozící nebezpečí odvrátil na poslední chvíli te Wierik.

80
    Kuwas obdržel u postranní čáry míč, který vyvezl na osu hřiště, kde se pokusil o překvapivou střelu. Rána byla ovšem předčasná a domácí lacině ztrácí míč.

79
    Žlutou kartu dostává Derrick Luckassen (AZ Alkmaar).

Ondřej Klos

Branky: 90+3. Kuwas – 53. Weghorst, 83. Jahanbakhsh

Karty:   59. Bruns (HRC), 68. Peterson (HRC), 72. Breukers (HRC) – 23. Jahanbakhsh (ALK), 56. van Overeem (ALK), 72. Haps (ALK), 79. Luckassen (ALK)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 9:6. Rohy: 7:10. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:20.
    Heracles Almelo: B. Castro – Breukers, te Wierik, Hoogma, Gosens – Bruns (C), Pelupessy, Niemeijer (63. Darri) – Peterson, Armenteros, Kuwas.
    Náhradníci: Fij, Brouwer, Sander – Navrátil, van de Berg, de Kler, R. Pröpper, Darri.

AZ Alkmaar: Krul – J. Svensson (70. M. Johansson), van Eijden, Vlaar (C), Haps – Luckassen, van Overeem (82. B. Rienstra), S. Wuytens – Weghorst, Jahanbakhsh (86. Bel Hassani), dos Santos.
    Náhradníci: Rochet – Bel Hassani, Friday, Garcia, M. Johansson, Ouwejan, B. Rienstra, Til, M. Seuntjens.

Rozhodčí: Bjorn Kuijpers

Diváci: 11198