Švýcarsko – Lotyšsko 4:0 (kon.) | Česko – Bělorusko 7:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 14.04.2017, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Baráž o extraligu • 8. kolo

Baráž o extraligu je letos extrémně vyrovnaná, a tak hraje každý bod velkou roli. Dnes byla dělba celkem spravedlivá. S prázdnou neodešel ani jeden tým – Karlovy Vary předvedly kvalitní výkon a ke konci základní hrací doby dokonce sahaly po rozhodující brance. Tak se ale nestalo a Motor svůj tlak v prodloužení využil ke vstřelení klíčové branky.

České Budějovice tedy aktuálně se 13 body vedou tabulku baráže. Každou chvíli se ale očekává konec zápasu v Jihlavě, která by se případným ziskem druhého bodu dostala s Motorem na stejnou úroveň. To Karlovy Vary budou po 8. kole jistě poslední. Na kontě ale mají 11 bodů, což je minimální rozdíl, a ještě zdaleka není dobojováno. (20:03:38)

62:33 Miloslav ČERMÁK - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

62:33
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Domácí se nakonec opravdu dočkali! Hosté už se dlouho bránili a Českobudějovičtí ostřelovali jejich branku. Pavlin si potom na modré čáře vyměnil puk s MILOSLAVEM ČERMÁKEM, který si sjel až na vrchol kruhu, odkud poslal přesně mířenou střelu do horního růžku. Asistence: Žiga Pavlin.

61:56
    Po střele Chovana hezky tečoval Filip Novák, který šel operovat před branku. Honzík v poslední chvíli vyrazil puk!

61:11
    Tomáš Harant hodně tvrdě a nevybíravě v rohu hřiště sestřelil Jiřího Fronka. Rozhodčí ale nakonec celou situaci vyhodnotil ve prospěch Karlových Varů a hosté tedy potrestáni nebudou.

60:46
    České Budějovice cítí šanci a berou si oddechový čas.

60:46
    Milan Mikulík podržel Michala Chovana na modré čáře a oslabí svůj tým! V prodloužení by se takový zákrok nemusel vyplatit.

60:35
    Filip Novák to hezky zkusil bekhendem z mezikruží, ale Honzík vytasil svůj pohotový beton.

60:01

Ani třetí třetina vítěze utkání neurčila. Do vedení se jako první dostala Energie, domácím však trvala odpověď pouhých 16 sekund. V prodloužení je vše otevřené. Motor jako jediný v baráži ještě ani jednou nevyhrál v prodloužení či nájezdech.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:26
    Hraje se stále v obranné třetině domácího týmu, uvidíme, jestli z toho ještě něco bude.

58:36
    Mikulík s Novákem se vrací na led, takže se hraje čtyři na pět.

58:20
    Energie je pevně usazena v útočné třetině a hráči si rychle vyměňují kotouč.

57:12
    Karlovy Vary si berou oddechový čas.

57:12
    Hra čtyři na čtyři netrvala dlouho. Sudí píská a vylučuje Tomáše Vaka za zdržování hry posunutím hole. Karlovy Vary budou v klíčové fázi utkání hrát v početní výhodě.

56:36
    Vyloučení na obou stranách. Hostující Milan Mikulík dostává dvě minuty za sekání, domácí kapitán Filip Novák za krosček.

55:57
    Filip Vlček je dnes hodně aktivní a byl to znovu právě on, kdo to zkoušel na Honzíka.

54:47
    Hra je sice svižná a kotouč rychle létá od hokejek, chybí tomu ale střelba.

53:41
    Jihočeši jsou teď více na puku a snaží se často pálit na Honzíka. Hraje se vskutku pěkný hokej.

52:15
    Miloslav Čermák kouzlí s pukem v útočné třetině. Bohužel pro Motor to však zatím není nic platné, protože stav se nemění.

51:19
    Mitch Fillman chyboval, čehož mohl využít Antonín Dušek. Forvard Energie pálil z mezikruží, ale jen doprostřed brány.

50:34
    Motor se snaží před svými fanoušky vstřelit další branku. Tři body z tohoto zápasu budou hodně důležité.

49:45
    Zatím všechna utkání v Budvar aréně byla vyprodaná, takže i dnes – 6 421 diváků!

49:00
    Hraje se převážně ve středním pásmu, brankáři mohou být klidní.

47:41
    Energie přečkala oslabení a už je v pěti.

46:50
    Ve velké šanci se na brankovišti ocitl Martin Heřman, ale Honzík ho vychytal!

45:41
    Karlovy Vary budou hrát v oslabení, Tomáš Dvořák dostává menší trest za nedovolené bránění.

44:30
    Hra získala na tempu, fanoušci jsou ve varu a Motor se snaží o další branku.
    42:53 Tomáš VAK - 1:1

42:53
    Parádní a hlavně rychlá odpověď Motoru! TOMÁŠ VAK se už v baráži párkrát nevešel do sestavy, v minulém zápase si ale gólem v Pardubicích vybojoval místo ve třetí lajně, za což se okamžitě odvděčil. Robustný centr dostal puk za obranu, zkušeně si ho pokryl a bekhendovým blafákem prostřelil Honzíka mezi betony. Asistence: Štěpán Hřebejk a Ján Mucha.
    42:37 Jakub FLEK - 0:1

42:37
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Nedáš, dostaneš. Přesně tenhle scénář jsme nyní viděli v Budvar aréně. Motor obrovskou šanci nevyužil a vzápětí se z nenápadné akce prosadily Karlovy Vary. Ty v brankovišti Petra Kváči hýřily pohybem a nakonec se jim podařilo dostat puk za dezorientovaného brankáře. Autorem gólu je dosavadní nejlepší střelec baráže JAKUB FLEK. Asistence: Ondřej Beránek a Václav Skuhravý.

42:26
    Výbornou přihrávkou našel obránce Žiga Pavlin na druhé modré Michala Chovana, který jel sám na brankáře. Honzíka si položil, ale bekhendem trefil horní tyč!

41:39
    Nejfrekventovanějším trestem je dnes nedovolené bránění a právě za tento přestupek je vyloučen nyní Ján Mucha.

40:20
    Hned od začátku třetí třetiny to Vary zkouší z dálky. Martin Rohan nahazoval na Kváču, kterému ale kotouč prosvištěl kolem lapačky. Na štěstí pro Motor letěl vedle brány.

40:01

Ani ve druhé třetině jsme branku neviděli. Přitom útočných snah a možností o její vstřelení bylo mnoho. O něco více práce má brankář Karlových Varů, ale hosté se sami dovedou dostat do příležitostí. Největší rozdíl je zatím patrný v přesilových hrách, které Motor hraje velmi dobře, naopak Energie se ve své jediné početní výhodě k ničemu nedostala.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:15
    Domácí mohli jet ve dvou na brankáře, ale Martinu Heřmanovi utekl puk do rohu hřiště a energetici stihli dobruslit.

38:49
    Karlovy Vary už jsou kompletní.

38:02
    Tlak Jihočechů je drtivý, Miloslav Čermák teď promáchl před odkrytou klecí!

37:37
    Motor sevřel hosty před jejich brankářem, ale stále z toho není vedoucí branka.

36:49
    Tomáš Dujsík fauloval Štěpána Hřebejka a je vyloučen za držení protihráče.

36:28
    Střelu Tomáše Haranta vytěsnil Kváča vyrážečkou do bezpečného území.

35:32
    Hosté se při přesilové hře vůbec k ničemu nedostali a Novák už se vrací na ledovou plochu.

34:19
    Karlovy Vary ale nehrají v početní výhodě dobře a puk je opět spíše před Honzíkem.

33:32
    Domácí kapitán se provinil nedovoleným bráněním a půjde pykat na dvě minuty.

32:16
    Nyní se ke dvěma slušným šancím dostali domácí, ale i David Honzík v brance Varů ukázal své kvality.

30:53
    Krásná kombinace Karlových Varů. Vše začal Jakub Flek přihrávkou na Ondřeje Beránka, který poslal geniální zadovku přímo do prostoru, kde byl nabruslený Dávid Gríger. Mladý forvard Energie ale nepřekonal ležícího Petra Kváču!

30:11
    Vlastimil Dostálek si dovolil drzí kousek na modré čáře a hned poté nahazoval na Honzíka, který ale s pukem mířícím z jeho hole neměl problém.

28:59
    Hraje se v útočné třetině Motoru, kde puk rychle rotuje po rozích. Žádná střela na Honzíka zatím nemířila.

27:35
    Karlovy Vary se dostaly do útočného pásma, ale pouze hrály s pukem v rohu, odkud Kváču příliš neohrozí.

26:11
    Kanaďan Mitch Fillman dostal puk na pravý kruh a měl dostatek času na zakončení. Nakonec pohotově a důrazně vypálil nahoru, ale Honzík zakročil lapačkou!

25:40
    Motor si teď zbytečně zatápí při rozehrávce. Karlovy Vary dobře napadají a nyní se dostaly i ke střele, když vystihly nahrávku domácích.

24:00
    Karlovy Vary se dostaly ke střele na Kváču, ale ten ukazuje, že je v baráži oporou Motoru.

22:49
    Krátce po vypršení přesilové hry se až do mezikruží dostal obránce Pavel Pýcha a jeho nadějný pokus z dobré pozice jen těsně minul branku Karlových Varů.

22:47
    Hosté už mají svého kapitána na ledě a jsou v pěti.

22:23
    Motoru to trvalo, než se po sérii přihrávek v útočné třetině konečně odhodlal ke střele. Honzík byl nejistý, ale puk za ním neskončil.

21:23
    Nedávná kauza, kdy si karlovarský manažer stěžoval na filmování hráčů Motoru, má dohru i v hledišti. Fanoušci domácích se vulgárně vyjadřují směrem k Energii.

20:47
    Vyloučení pro tým Karlových Varů a jméno potrestaného hráče asi nepřekvapí. Václav Skuhravý dostává menší trest za nedovolené bránění.

20:44
    Karlovy Vary si nerozuměli při rozehrávce a vyhazují na icing.

20:01

První dějství přineslo pěkný a bojovný hokej na obou stranách. Domácí byli ze začátku třetiny lepším týmem a měli pár velkých šancí, i Karlovy Vary ale byly nebezpečné před brankou Petra Kváči. Celkově se bylo na co dívat, i když výsledek je zatím bezbrankový.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:12
    Hraje se poslední minuta první části a puk je před brankou Petra Kváči.

18:35
    Rok Pajič tvrdé v rohu hřiště srazil Dávida Grígera, hlavní arbitr utkání nevylučuje.

17:44
    Hosté se dostávají také na chvíli před branku soupeře, ale Kváča zatím nemá moc práce.

16:20
    Velká šance Motoru po střele Žigy Pavlina, kterou ještě před Honzíkem tečoval někdo z domácích hokejistů! Puk jen o milimetry minul pravou tyč karlovarské svatyně.

14:55
    Motor se snaží stále útočit, ale hosté se teď dobře brání.

13:51
    Přesilová hra hostů skončila. Energie se za celou dobu snad ani nedostala do útočné třetiny.

13:14
    Motor sice hraje oslabení, na ledě to ale vypadá přesně naopak. Karlovy Vary se chvíli musely bránit aktivním domácím hráčům.

11:51
    Útočník Motoru Filip Vlček oslabí svůj tým, který tak bude hrát poprvé v zápase oslabení. Bývalý písecký forvard dostává menší trest za nedovolené bránění.

11:45
    Čtvrtý útok chvilku poměrně úspěšně útočil a po nahození Luboše Roba puk Honzík udržel ve výstroji.

11:17
    Jiří Fronk pronikl do útočného pásma a svou lehkou střelou alespoň vybojoval pro svůj mančaft vhazování v útočné třetině.

10:14
    Karlovy Vary chvíli přece jen zatlačily Motor před jeho brankou a Kváča raději přerušil hru, aby unavení spoluhráči mohli vystřídat.

09:37
    Filip Vlček ukazuje, jak platný je svému týmu v baráži. Nejprve vymyslel pěknou útočnou akci, vzápětí se jako první útočník vrátil dozadu a zabránil karlovarské šanci.

08:38
    Tomáš Dujsík se přihrávkou od zadního mantinelu snažil najít Tomáše Harkabuse, který byl zaparkovaný před Kváčou, a málem z toho byla velká šance.

07:16
    Na hráčích obou týmů je vidět velké odhodlání a obětování se pro tým. Nyní se do Harantovy střely nebojácně vrhnul Rok Pajič.

05:50
    Domácí útočník Rob chyboval při rozehrávce a Jakub Flek se řítil sám na Kváču! Mladý brankář skvěle přečetl úmysl útočníka, který chtěl zakončovat střelou mezi nohy.

04:17
    Pěkná akce Motoru a zakončujícím hráčem byl znovu Miloslav Čermák. Obránce Harant ale zblokoval puk do ochranné sítě.

03:31
    Motor začal opravdu velice aktivně a Honzík už má dobrých pět zákroků. Nyní musel vyniknout po střele Filipa Nováka.

03:01
    Jakub Flek jako první vyzkoušel pozornost Petra Kváči. Střela to byla pěkná, ale gólman Motoru na ni dobře viděl.

02:28
    Karlovy Vary se nakonec ubránily.

02:12
    Další obrovská šance Motoru, v níž byl znovu Miloslav Čermák! Fillmanova střela od modré čáry totiž Honzíkovi v brankovišti vypadla, domácí forvard však nedokázal dostat puk za ležícího brankáře.

01:34
    Další tvrdá rána Pavlina, tentokrát od modré čáry. Honzík puk vyrazil levým betonem.

01:15
    Žiga Pavlin vypálil z dálky a jeho pokus letěl mimo bránu.

00:28
    Karlovy Vary se vyfaulovali a Motor bude hned hrát přesilovku. Tomáš Rachůnek dostává menší trest za podražení.

00:28
    Motor začal hodně aktivně a domácí Miloslav Čermák trefil z dorážky do odkryté branky jen boční síť! Fanoušci domácího týmu už zvedali ruce nad hlavu.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Novák (C), Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Dostálek, Vlček, Heřman – Fronk, Vak, Hřebejk (A) – Šulek, Rob, Babka – Bárta.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Sičák (A), Rohan, Baránek, Harant, Dujsík, Dvořák, Weinhold – Mikulík, Tuominen, Rachůnek – Gorčík, Skuhravý (C), Kindl – Flek, Gríger, Beránek – Kohout, Dušek, Harkabus.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Bláha, Špůr.

Dá se očekávat plná Budvar aréna a diváci poženou svoje miláčky za třetím vítězstvím v řadě a dalšímu kroku k vytouženému postupu. Ovšem hosté určitě nezůstanou pozadu a tak se očekává tuhý boj.

O náboj v zápase se nemusíme bát. Postaral se o něj generální manažér hostů, který označil domácí hráče za simulanty a podal podmět k disciplinární komisi. Tam sice neuspěl, ale spor je na světě a bude zajímavé sledovat, jak to pojmou hráči obou mužstev. Navíc oba týmy poslední zápasy vyhrály, Jihočeši v Pardubicích a Karlovy Vary doma s Jihlavu.

Vítáme vás u 8. kola baráže, kde domácí Motor České Budějovice přivítá Energii Karlovy Vary. Tabulka baráže je velmi vyrovnaná a každý zápas už může být tím klíčovým pro další vývoj bojů o extraligu. Jihočeši jsou na tom zatím jen o něco lépe než Západočeši, když mají v tabulce i jeden bod více. Vzájemné zápasy jsou zatím vyrovnané, když oba týmy uspěly na ledě svého soupeře. Právě ve druhé polovině baráže budou zápasy na domácím ledě klíčové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 43. Vak (Hřebejk, Mucha), 63. Čermák (Pavlin) – 43. Flek (O. Beránek, Skuhravý)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Dostálek, Vlček, Heřman – Fronk, Vak, Hřebejk (A) – Šulek, Rob, Babka – J. Bárta.
    HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Sičák (A), M. Rohan, Baránek, Harant, Dujsík, Tomáš Dvořák, Weinhold – Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek – Gorčík, Skuhravý (C), Kindl – Flek, Gríger, O. Beránek – Kohout, Dušek, Harkabus.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Bláha, Špůr

Diváci: 6 421 (vyprodáno)