Pátek 14.04.2017, 18:30 • Ice Palace • Play-off KHL • Finále

Jan Kovář (MET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:44
    Tomáš Filippi (MET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:47

Střely na branku – 50:24 (23:7, 17:10, 10:7)
    Zblokované střely – 10:14
    Vyhraná vhazování – 31:34
    Trestné minuty – 6:8
    Hity – 17:14

Hokejisté Petrohradu poráží Magnitogorsk 3:2, v sérii vedou 3:1 na zápasy a jsou jediný krok od zisku Gagarinova poháru! Domácí sice po dvou třetinách prohrávali 1:2, ale v závěrečné dvacetiminutovce dokázali skóre otočit. Ve 42. minutě vyrovnal Anton Zubarev, který se trefil i přesto, že mu při střele praskla hůl. V 53. minutě pak přišla situace, která hokejisty Magnitogorsku hodně namíchla. Tvrdou střelu Hersleyho totiž vyrazil brankář Košečkin maskou, ale rozhodčí hru nepřerušili a puk za otřeseného gólmana dorazil Dinar Chafizulin, jenž tak zařídil rozhodující gól utkání. Hostům už nepomohla k vyrovnání ani power-play a 15 sekundová přesilovka v samém závěru zápasu.

Stav série 3:1 na zápasy

59:59
    Do střely Sergeje Mozjakina obětavě padl Koskiranta. Petrohrad dnes zvítězí!

59:45
    Ještě oddechový čas pro hosty...

59:45
    15 sekund před koncem se ještě vylučuje na domácí straně! Jevgenij Ketov podrazil Mozjakina a Metallurg tak dohraje utkání v početní výhodě 6 na 4!

59:20
    Vadim Šipačjov mohl rozhodnout! Jeho střelu, která směřovala do opuštěné klece soupeře, srazil hokejkou Santala!

58:54
    Branka Metallurgu je prázdná!

58:45
    Z ničeho nic šance pro hosty! Pohotovou střelu jednoho z hráčů Magnitky z mezikruží reflexivně vytěsnil Koskinen!

58:01
    Domácí hrají dobře takticky a nepouštějí soupeře na dostřel Koskinena. Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:50
    Domácí už spoléhají výhradně na defenzivu. Magnitogorsku se krátí čas na vyrovnání.

56:06
    Barabanov držel puk v rohu útočného pásma Petrohradu. Teď už jej ale vybojoval Tomáš Filippi.

55:01
    Do konce třetí části zbývá posledních pět minut. Dokáží hosté vybojovat alespoň prodloužení?

54:39
    Střely na branku – 50:23.

53:50
    Mikko Koskinen přidržel lehké nahození protihráče. Následně se před jeho brankovištěm strhla menší mela, za kterou se však nebude vylučovat.

53:25
    Sergej Plotnikov se nyní spokojil s nahozením puku za branku soupeře.

52:48
    Hra opět pokračuje a hosté musejí vrhnout síly do ofenzivy. Střela Sergeje Mozjakina byla sražena do ochranné sítě.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 23. Chafizullin (Šipačov, N. Gusev), 42. Zubarev (Prochorkin, N. Gusev), 53. Chafizullin (Hersley, N. Gusev) – 1. Antipin (J. Birjukov, Mozjakin), 35. Osala (Santala)

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – A. Bělov, J. Jakovlev, Hersley, Rukavišnikov, Zubarev, Zub, Rykov, Chafizullin – Barabanov, Koskiranta, Kovalčuk (C) – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – S. Plotnikov, Chochlačjov, Prochorkin – Děrgačjov, Kablukov, Ketov (A).
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov, Lee (A), Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Zaripov (A), Jan Kovář, Mozjakin (C) – Timkin, Santala, Osala – A. Sjomin, Filippi, Kosov – Kaletnik, Železkov, De. Kazionov – Platonov.

Rozhodčí: Jeřábek, Ravodin – Šalagin, Sivov

Diváci: 12498