Finsko – Švýcarsko 5:1 (kon.) | USA – Rusko 5:4 (kon.) | Kanada – Slovensko 4:3 (po pr.)
Švédsko – Česko 3:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1) Stav série: 0:2
HC Kometa Brno
Sobota 15.04.2017, 17:00 • Home Credit Aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek večera. (20:09:15)

Je dobojováno! Kometa se i ve čtvrté dvacetiminutovce prosadila jako první a na domácí led si odváží vedení 2:0 na zápasy. Tygry nyní čeká nelehký úkol – aspoň jednou vyhrát na horkém brněnském ledě. Zda se jim to podaří zjistíme příští týden.

64:17 Marek KVAPIL - 3:4
    Zdroj: Hokejka TV

64:17
    Kometa právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! MAREK KVAPIL obešel jednoho z libereckých obránců a následně nechytatelnou střelou pod víko překonal bezmocného Jána Lašáka.

63:41
    Z druhé strany o chvíli později tvrdě pálil Radivojevič. Mířil ale těsně nad.

62:32
    Ševc přihrál od modré k levému mantinelu Stránskému, který se napřáhl a posla puk na bránu. Čiliak si i přes clonu z několika hráčů poradil.

61:54
    Nyní už se osmělila i Kometa. Lašák si ale pokus Hynka Zohorny pohlídal.

60:22
    Na začátku prodloužení dvakrát pálil Lakatoš. Ani jedna jeho střela však na bránu neprošla.

60:01

Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 9 (23)
    HC Kometa Brno: 7 (27)

I třetí třetina dnešního zápasu skončila poměrem 1:1. Kometa šla i potřetí do vedení, jenže Liberečtí opět vyrovnali. Po šedesáti minutách základního hracího času je tak stav 3:3, což znamená, že nás čeká dvacetiminutové prodloužení, které začne asi 19:58.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:24
    Jelínkova střela byla tečována vysoko nad ochrannou síť. Uvidíme vhazování před Čiliakem.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:20
    Gulaši poslal Radivojeviče hlavou na mantinel. Rozhodčí ale k velké nelibosti domácích fanoušků vylučovat nebudou.

57:28
    Puk se po nahození jednoho z hostujících útočníků ocitl v brankovišti, kde se jej za Lašáka pokoušel poslat Kvapil. I tentokrát byl úspěšnější liberecký brankář!

56:47
    Marek Kvapil nyní ujel všem a řítil se sám na Lašáka, kterého se pokusil překonat kličkou do bekhendu. Brankáře Tygrů sice překonal, jenže mířil až příliš přesně a trefil tyč!

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 17. Derner (Ordoš), 38. Lakatoš (Jánošík, Bartovič), 49. Lakatoš (P. Jelínek, R. Šimek) – 14. M. Erat (H. Zohorna, J. Krejčík), 27. M. Erat (M. Kvapil, Hruška), 48. R. Zohorna (Mallet, Kováčik), 65. M. Kvapil

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Derner, Plutnar, Jánošík – Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič (C) – Valský, Bulíř, Svačina – Bartovič, Bližňák, L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš – A. Dlouhý.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Trška, J. Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, Zábranský – M. Erat, Hruška, M. Kvapil – Vondráček, Čermák (C), Dočekal – Haščák, V. Němec, Zaťovič (A) – Mallet, H. Zohorna, R. Zohorna – T. Havránek.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Barvíř, Blümel

Diváci: 7 500 (vyprodáno)