Žilina B – FC Košice 5:1 (kon.) | Spiš. N. Ves – Pohronie 0:2 (kon.) | Haniska – Lipany 0:2 (kon.)
R. Sobota – Poprad 1:2 (kon.) | Nové Mesto n/V – Martin 2:0 (kon.) | Slovan Bratislava U21 – Svätý Jur 1:0 (kon.)
Bardejov – Sereď 2:1 (kon.) | L. Mikuláš – Skalica 2:1 (kon.) | Nitra – MFK Zvolen 3:1 (kon.)
FC Nitra
3:1 (2:1)
MFK Zvolen
sk Sobota 15.04.2017, 16:00 • Futbalový štadión FC Nitra. • MONACObet liga

Futbalisti FC Nitra zvíťazili v zápase 3. kola nadstavbovej skupiny o postup nad MFK Zvolen 3:1. Domáci otvorili skóre už v 9. minúte, keď sa hlavou presadil Charizopulos. Radosť zverencov trénera I. Galáda trvala len dve minúty, pretože na opačnej strane prekonal Hrošša legionár Dikobo. Nitra ešte do konca prvého polčasu naklonila misky váha na svoju stranu. V 37. minúte premenil Šimončič penaltu, ktorú hlavný rozhodca Kružliak nariadil po faule na Charizopulosa. Po zmene strán si Nitra aktívnou hrou držala náskok a v samom závere ho dokázala ešte zveľadiť. Do streleckej listiny sa zapísal striedajúci Balaj. (18:49:31)

90+2

90
    Striedanie v tíme MFK Zvolen: z ihriska odchádza Čery, prichádza Majchút.

87
    Nitra dala gól!

Po centri Chovanca sa v šestnástke hostí presadil hlavou striedajúci FILIP BALAJ a zvýšil náskok Nitry na 3:1.

86
    Striedanie v tíme MFK Zvolen: z ihriska odchádza Jankovič, prichádza Oliinyk.

74
    Striedanie v tíme MFK Zvolen: z ihriska odchádza Dikobo, prichádza Mádel.

71
    Žltú kartu dostáva Čery (MFK Zvolen).

65
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Kuník, prichádza Ivančík.

60
    Dnešné stretnutie sleduje 420 divákov.

59
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Fábry, prichádza Steinhübel.

46
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Valenta, prichádza Balaj.

46
    Začal sa druhý polčas.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

37

Hlavný rozhodca Kružliak nekompromisne nariadil pokutový kop pre domácich po faule na Charizopulosa. Nitrania ponúknutú šancu využili a autorom gólu z pokutového kopu je MILOŠ ŠIMONČIČ.

11
    MFK Zvolen dáva gól!
    O vyrovnávajúci gól sa postaral hlavou MIKAEL LUDOVIC NGANGO DIKOBO.

9

Domáci otvárajú gólový účet zápasu. Po centri Lolu sa hlavičkou presadil MÁRIUS CHARIZOPULOS.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC Nitra: Hroššo – Niba, Ďurek, Charizopulos, Lola, Valenta, A. Fábry, Chovanec, Šimončič, Kuník, Vencl
    Náhradníci: D. Kolmokov – M. Kolmokov, Balaj, Kotrík, Ivančík, Lupčo, Steinhübel

MFK Zvolen: Gábriš – Dikobo, Memić, Kotora, Thanh, Labuda, Sombat, Čery, Janković, Traore, Popović
    Náhradníci: Jovanović, Slovák, Mádel, Kaddour, Majchút, Oliinyk, Jenčo

Rozhodca: Kružliak – Hancko, Smolíková.

MFK Zvolen je v tabuľke skupiny o postup na poslednej 12. priečke pričom na šiestu Nitru stráca 6 bodov. Stredoslováci nebodovali naplno dva zápasy, keď po remíze doma so Skalicou (0:0), prehrali minulý týždeň v Pohroní (0:2). Zvolenu sa vonku príliš nedarí, keď dokázal vyhrať v tejto sezóne z 10 zápasov len jeden a to v Lipanoch 1:0. Favoritom zápasu pod Zoborom tak bude Nitra, ktorá vo vzájomnom meraní síl Zvolen doma už dvakrát zdolala. V máji minulého roka v nadstavbovej skupine o postup 2:0 a v lete v príprave 1:0. Zvolen ešte Nitru vo vzájomnom zápase niky nezdolal.