Montreal – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.) | Minnesota – St. Louis 1:2 (kon.)
Edmonton – San Jose 2:0 (kon.) | Ottawa – Boston 4:3 (po pr.)
Edmonton Oilers
2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Stav série: 1:1
San Jose Sharks
Sobota 15.04.2017, 04:45 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Zack Kassian (EDM) (1 + 0)
    Cam Talbot (EDM) (16 zásahů)
    Connor McDavid (EDM) (1 + 0) (07:17:02)

Československá stopa v utkání

Andrej Sekera (EDM) (0 + 0, 2 střely, čas na ledě 23:48)
    Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 3 střely, čas na ledě 18:35)
    Veliká euforie v Rogers Place. Série je po dvou zápasech vyrovnaná 1:1.

Střely na branku v zápase

Edmonton Oilers: 36

San Jose Sharks: 16

Obrovská radost v hale, Edmonton Oilers vítězí první utkání v play-off po jedenácti letech. A nutno dodat, že naprosto zaslouženě. V první třetině jsme sledovali vyrovnaný hokej, ale pak už měli zápas v režii domácí. Nejen, že San Jose přestříleli, ale povedlo se jim něco velmi netradičního. Hned dvakrát totiž skórovali ve vlastním oslabení, tím prakticky rozhodli celý duel. Cam Talbot předvedl výborný výkon, udržel čisté konto a je dalším hrdinou domácích. Série se tedy postěhuje do Kalifornie za vyrovnaného stavu 1:1 a ještě se určitě máme na co těšit. Jestli něco nechybí, tak je to parádní atmosféra a něco velmi podobného očekávejme i v SAP Center. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký víkend.

59:47
    Pravděpodobně poslední vhazování ve středním pásmu.

59:35
    Ještě jedno nahození z dálky, to už ale ani Sharks nebudou nikam spěchat. Vědí, že dnes v Kanadě neuspějí.

59:06
    Začala poslední minuta základní hrací doby a také celého zápasu. Hala je na nohou, Edmonton si hlídá útočné pásmo a hlavně nebude chtít pustit soupeře na puk.

58:49
    Ještě jeden zásah pro Martina Jonese, právě před jeho zraky se bude vhazovat za pár okamžiků.

58:36
    Edmonton sice hraje přesilovku, ale nikam se teď samozřejmě hnát nemusí. Benning jen od modré čáry z první vystřelil a čekal, zda se tento pokus ujme.

58:23
    Výrazná komplikace pro hosty a tohle už bude mít Edmonton v pohodě. Brent Burns totiž musí za vysokou hůl na trestnou lavici a jeho celek jde do oslabení. Nejspíš je o vítězí zápasu rozhodnuto.

58:03
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. San Jose zatím drží Oilers pod zámkem, ale nemůže se dostat ke střele.

57:50
    San Jose už hraje bez brankáře a zkouší to se šesti hráči v poli. Hosté samozřejmě nemají na co čekat, zároveň si vybírají oddechový čas.