Kanada – Švýcarsko 7:3 (kon.) | USA – Česko 5:2 (kon.) | Rusko – Bělorusko 4:1 (kon.)
Slovensko – Lotyšsko 4:0 (kon.)
New York Rangers
1:3 (0:0, 0:1, 1:2) Stav série: 1:2
Montreal Canadiens
Pondělí 17.04.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Česká stopa v utkání:

Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 4 střely, čas na ledě 18:53 (04:09:49)

@bgally.11 ➡ @arainumos ➡????!! #GoHabsGo

Příspěvek sdílený Canadiens de Montréal (@canadiensmtl),

1. Carey Price (MTL) 20 zák., 1 gól, 95,2%
    2. Artturi Lehkonen (MTL) 1+0
    3. Alexandr Radulov (MTL) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 21-29; Zablokované střely: 13-15; Vhazování: 48%-52%; Hity: 41-31; Přesilové hry: 0/3-2/3; Trestné minuty: 6-6.

MTL 3, NYR 1 (F) #GoHabsGo

Montreal jako první v sérii dokázal využít přesilovou hru, když se na konci druhé třetiny prosadil Artturi Lehkonen, na jehož branku ve třetí třetině navázal v další početní výhodě Shea Weber a dílo zkázy nádhernou kličkou dokonal Alexandr Radulov. Za hosty už pouze snižoval při hře bez brankáře Brady Skjei. Canadiens dobyli Madison Square Garden a vedou v sérii 2:1. Carey Price předvedl v bráně velice slušný výkon, o čisté konto ale přišel. Konečný výsledek: New York Rangers 1 Montreal Canadiens 3.

59:50
    Canadiens byli na levém křídle v útočném pásmu příliš rychle a jejich akci zastavilo postavení mimo hru.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:45 Torrey Mitchell nechtěně střídal! Kevin Klein a jeho hit.

58:45
    Torrey Mitchell absolvoval tvrdý hit, po kterém skončil na střídačce New Yorku Rangers. Potlesk na otevřené scéně! Fantastickým hitem se prezentoval Kevin Klein.

58:21
    Ryan McDonagh po krkolomné rozehrávce zabránil vlastní brance a útok Rangers poté zastavil ofsajd.

57:18
    Henrik Lundqvist podruhé v zápase naskočil na střídačku a Rangers to opět zkouší při hře bez brankáře.

57:18
    Rangers z pravého křídla krásnou diagonální přihrávkou přenesli hru doleva a poté přišla prudká rána bez přípravy z levého kruhu pro vhazování, Carey Price se ale dokázal včas přesunout a puk ukryl ve svém náručí!
    57:04 Brady SKJEI - 1:3

57:04
    Rangers právě vstřelili branku!
    Mika Zibanejad na levé straně vyhrál vhazování a BRADY SKJEI po zpětné přihrávce Kevina Kleina napřáhl od modré čáry k táhlé střele, která nad pravým betonem Careyho Price zamířila k levé tyči. Asistence: Kevin Klein a Mika Zibanejad.

57:01
    Carey Price si v rychlém sledu připsal dva nebo tři dobré zákroky, poslední přišel po střele Rangers z levého křídla. Brána Rangers je stále prázdná.

56:02
    Ryan McDonagh na levém křídle vypálil od modré čáry a Carey Price jeho táhlou střelu ukryl ve své výstroji.

55:45
    Henrik Lundqvist ihned po vhazování opustil svou bránu a Rangers to zkouší necelých pět minut před koncem bez brankáře! Domácí už nemají, co ztratit.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 58. Skjei (Klein, Zibanejad) – 38. Lehkonen (Gallagher, Plekanec), 48. S. Weber (Galchenyuk, Radulov), 56. Radulov (Danault)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi (A), M. Staal, Klein, Skjei, Br. Smith – Kreider, Stepan, Zuccarello – Vesey, Zibanejad, Rick Nash (A) – J. T. Miller, K. Hayes, Grabner – T. Glass, Lindberg, Fast. Hlavní trenér: Alain Vigneault.
    Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Markov (A), S. Weber, Jo. Benn, Petry, Beaulieu, Davidson – Pacioretty (C), Danault, Radulov – Byron, Plekanec (A), Gallagher – Lehkonen, Galchenyuk, A. Shaw – King, Ott, T. Mitchell. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Jean Hebert, Dan O'Rourke. Čároví: Scott Driscoll, Matt MacPherson

Diváci: 18006