Finsko – Kanada 6:3 (kon.) | Švédsko – USA 1:5 (kon.) | Česko – Rusko 4:5 (po pr.)
Švýcarsko – Slovensko 1:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 18.04.2017, 18:00 • Tipsport arena • Baráž o extraligu • 10. kolo

Utkání končí, Karlovy Vary jsou i nadále ve hře a baráž zůstane do nejposlednějšího zápasu vyrovnaná! V jedenácté minutě poslední třetiny za vyrovnaného stavu Dynamo hrálo přesilovou hru, ale do samostatného úniku se dostal Marek Baránek a v oslabení vstřelil vítězný gól svého týmu. Karlovy Vary totiž těsný náskok udržely i přes několik velkých šancí soupeře až do konce a dvě kola před koncem baráže jsou stále ve hře o účast v nejvyšší soutěži. Dynamo si naopak svou pozici opět pořádně zkomplikovalo. Z Pardubic se s Vámi pro dnešek loučí Marek Votke. (20:33:21)

59:22

59:01
    Schaus to zkoušel po přihrávce střelou od mantinelu, ale Honzík kryje.

58:35
    Další střela Dynama končí v ochranné síti! Ještě předtím Schaus netrefil poloodkrytou branku!

57:57
    Po odrazu kotouče od mantinelu Energie vyhazuje přes všechny čáry.

57:42
    K oddechovému času sáhlo také Dynamo.

57:42
    Schaus to zkoušel střelou přes Tomáše Haranta, ale Honzík byl připraven.

57:22
    Hosté si ještě před oslabením vyžádali oddechový čas.

57:22
    Vary se dokonce provinily faulem a Dynamo bude hrát další přesilovku. Dvě minuty za krosček dostává Victor Baldajev.

56:55
    Dynamo vůbec nehodlá půjčit Energetikům kotouč a krouží v útočném pásmu.

56:07
    Východočeši se ženou za vyrovnáním a znovu zamkli svého soupeře v útočném pásmu! Honzík raději přerušuje hru po nepříjemné situaci v brankovišti.

55:02
    Matěj Beran se se svou pětkou také dostal před branku, ale po zadovce od spoluhráče netrefil branku.

54:39
    Vary drží útočné pásmo.

53:54
    Růžička teď natřikrát zasahoval proti rozvíjejícímu se útoku Energie, který založil z trestné lavice čerstvý Martin Kohout! Stále je to ovšem o gól.

53:36
    52:39 Marek BARÁNEK - 1:2
    Zdroj: Hokejka TV

52:39
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Přesilovka klíčová byla, ale pro Energii! Antonín Dušek uviděl mezeru v pardubické obraně a poslal do úniku MARKA BARÁNKA, který s přehledem posílá Vary do vedení! Asistence: Antonín Dušek.

51:36
    V klíčové fázi zápasu dochází k přesilovce domácích. David Gríger dostává dvě minuty za držení. V souboji s Lukášem Nahodilem si ale přivodil nějaké zranění a za doprovodu lékařů míří na střídačku. Trest odpyká Martin Kohout.

Marek Votke

Branky a nahrávky: 17. Chaloupka (P. Sýkora, Rolinek) – 36. Baldajev (Vachovec), 53. Baránek (Dušek)

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Čáslava, Trončinský, Ovčačík, Ščotka, Chaloupka, Zajíc – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, P. Hubáček – M. Bárta, Špirko, Beran – Starý, T. Kaut, Panna.
    HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Harant, Sičák, Tomáš Dvořák, Baránek, Weinhold, Baldajev – V. Tomeček, Tuominen, T. Rachůnek – Gorčík, Skuhravý, Vachovec – Flek, Gríger, O. Beránek – Kohout, M. Zadražil, Dušek.

Rozhodčí: Mrkva, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 9 299