Toronto – Washington 4:3 (po pr.) | Boston – Ottawa 3:4 (po pr.) | Nashville – Chicago 3:2 (po pr.)
Calgary – Anaheim 4:5 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
4:3 (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 2:1
Washington Capitals
Úterý 18.04.2017, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

1. Tyler Bozak (TOR) 1+0
    2. Auston Matthews (TOR) 1+1
    3. Nicklas Bäckström (WSH) 1+1 (04:15:59)

Statistiky: Střely na bránu: 28-26; Zablokované střely: 11-24; Vhazování: 48%-52%; Hity: 42-31; Přesilové hry: 1/3-0/3; Trestné minuty: 12-12.

Auston Matthews poprvé v sérii bodoval a dvěma body za gól a asistenci pomohl Maple Leafs dovršit comeback, po kterém oba týmy vstupovaly do třetí části za stavu 3:3. Klíčový okamžik nastal 16 sekund před koncem normální hrací doby, kdy byl vyloučen Lars Eller a přesilová hra se přehoupla do prodloužení, ve kterém ji 7 sekund před jejím vypršením využil domácí Tyler Bozak. Konečný výsledek: Toronto Maple Leafs 4 Washington Capitals 3 po prodloužení.

61:37 Tyler BOZAK - 4:3

61:37
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Air Canada Centre propuká obrovskou radostí a šály se zběsile točí ve vzduchu poté, co TYLER BOZAK využil přesilovou hru a otočil gólem v prodloužení zápas i sérii na stranu Maple Leafs! Nazem Kadri na levém křídle diagonálně nahodil puk mezi kruhy pro vhazování, kde do něj vložil skvěle čepel hole Tyler Bozak a od ní se odrazil nad lapačkou klečícího Bradena Holtbyho k pravé tyči. Maple Leafs vítězí po prodloužení 4:3! Asistence: Nazem Kadri a Morgan Rielly.

61:07
    Střela Maple Leafs skončila v ochranné síti a do konce přesilové hry zbývá odehrát 38 sekund.

60:48
    Maple Leafs v úvodu prodloužení dohrávají přesilovou hru. William Nylander pálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Braden Holtby byl ale připravený a jeho pokus mířící pod horní tyč vyrazil vyrážečkou mimo tři tyče své brány.

60:06
    Lars Eller usedl zpět na trestnou lavici a v Torontu v Kanadě začalo prodloužení. Capitals ihned vypálili po vhazování ze středového kruhu a Frederik Andersen puk vyrazil.

60:01

Statistiky po třetí třetině: Střely na bránu: 27-25; Zablokované střely: 11-24; Vhazování: 50%-50%; Hity: 42-31; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 12-12.

Prodloužení začne přibližně ve 3:57.

Stejně jako předchozí dva zápasy i třetí bude muset rozhodnout prodloužení. Úvodní třetina nabídla tři góly, druhá část přinesla tři góly, zatímco poslední žádný, a tak nás čeká nadstavba. Poslední utkání vyhráli Maple Leafs, když ve druhém prodloužení rozhodl Kasperi Kapanen. Skóre po třetí třetině: Toronto Maple Leafs 3 Washington Capitals 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 15. Matthews (Rielly), 36. Kadri (Komarov), 40. W. Nylander (Matthews, Hyman), 62. Bozak (Kadri, Rielly) – 3. Bäckström (Schmidt, Oshie), 5. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 26. Kuzněcov (Ma. Johansson, Williams)

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hunwick (A), Rielly, Gardiner, N. Zajcev, Marinčin, C. Carrick – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov (A), Kadri, Co. Brown – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Kapanen. Hlavní trenér: Mike Babcock.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Shattenkirk – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Connolly, Eller, Burakovsky – Winnik, Beagle, T. Wilson. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Ian Walsh. Čároví: Steve Barton, Jonny Murray

Diváci: 19861