Slovensko – Finsko 0:3 (kon.)
New York Rangers
2:1 (1:1, 1:0, 0:0) Stav série: 2:2
Montreal Canadiens
Středa 19.04.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Česká stopa v utkání:

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:55 (03:59:13)

1. Rick Nash (NYR) 1+0
    2. Henrik Lundqvist (NYR) 23 zák., 1 gól, 95,8%
    3. Carey Price (MTL) 30 zák., 2 góly, 93,8%

Statistiky: Střely na bránu: 32-24; Zablokované střely: 13-18; Vhazování: 46%-54%; Hity: 43-25; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné minuty: 6-4.

All tied up!! #BLUESHIRTS

Příspěvek sdílený New York Rangers (@nyrangers),

Rangers dokázali vyhrát důležitý domácí zápas, když ve druhé třetině vstřelil rozhodující gól Nick Nash, kterému asistoval kapitán Ryan McDonagh. Carey Price byl opět výtečný, jenže domácí si vytvořili místy obrovský tlak, jehož zásluhou vyrovnali stav série na 2:2 a připravují se na návrat do Montrealu. Konečný výsledek: New York Rangers 2 Montreal Canadiens 1.

59:23
    J. T. Miller minul střelou od střídaček bližší pravou tyč a proti Rangers se pískalo další zakázané uvolnění.

59:17
    Carey Price na střídačce sleduje kostku a zbývají čas, zatímco Henrik Lundqvist se chystá na důležité vhazování.

59:17
    Alexandr Radulov nedokázal puk po střele Shea Webera z pravé strany v blízkosti levé tyče dorazit do brány a Rangers po rychlém vyhození minuli levou tyč! Zakázané uvolnění.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:42 Shea Weber v závěru parádní bombou orazítkoval tyč!

58:42
    Carey Price naskočil na střídačku a Shea Weber mohl nádhernou střelou bez přípravy vyrovnat, jeho pokus od modré čáry se ale od vzdálenější pravé tyče odrazil zpět do hry a jeden z hráčů Rangers puk poslal pod Henrika Lundqvista!

58:04
    Brendan Gallagher na pravém křídle od mantinelu napřáhl k prudké střele zápěstím, která z úhlu mířila k přední tyči, Henrik Lundqvist ji ale lapačkou vyrazil za bránu!

57:32
    Canadiens vyhodili puk na další zakázané uvolnění a během posledních sedmi a půl minuty se dostali k jedné střele!
    57:25 Carey Price parádně vyrazil střelu střelu J.T. Millera!

57:25
    Kevin Hayes krásnou přihrávkou napříč útočným pásmem přenesl hru z pravé strany doleva, kde J. T. Miller v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím a mířil přesně do bližšího horního rohu brány, Carey Price ale pravým ramenem dokázal puk vyrazil do ochranné sítě!

57:10
    Montreal má ve třetí třetině obrovské problémy s rozehrávkou, nyní jeho hráči opět vyhodili puk na zakázané uvolnění.

57:00
    Brendan Smith je v pořádku, protože nyní o hrazení vyhodil puk z obranného pásma do pásma Montrealu Canadiens.

56:34
    Michael Grabner nevymýšlel nic složitého a ze středního pásma nahodil puk za bránu Careyho Price.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 12. Fast, 25. Rick Nash (McDonagh) – 19. T. Mitchell (S. Weber, Radulov)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi (A), M. Staal, Holden, Skjei, Br. Smith – Vesey, Stepan, Rick Nash (A) – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – J. T. Miller, K. Hayes, Zuccarello – Grabner, Lindberg, Fast. Hlavní trenér: Alain Vigneault.
    Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Markov (A), S. Weber, Jo. Benn, Petry, Beaulieu, Davidson – Pacioretty (C), Danault, Radulov – Byron, Plekanec (A), Gallagher – Lehkonen, Galchenyuk, A. Shaw – King, Ott, T. Mitchell. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Francis Charron, Steve Kozari. Čároví: Steve Miller, Michel Cormier

Diváci: 18006