Pittsburgh – Columbus 5:2 (kon.) | Montreal – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Nashville – Chicago 4:1 (kon.)
Edmonton – San Jose 4:3 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
5:2 (1:0, 2:2, 2:0) Stav série: 4:1
Columbus Blue Jackets
Pátek 21.04.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference
    I klub děkuje za podporu své "páté" formaci, fanouškům.

Pokud čekáte, že fanoušci Columbusu smutní, tak mnoho smutku není. Naopak, sociální sítě zaplavily děkovné vzkazy fanoušků směrem ke klubu. Děkují za výbornou sezónu, plnou povedených zápasů. (03:53:02)

Obhájci Stanley Cupu tuto sérii vyhrávají poměrem 4:1 na zápasy a v domácím prostředí slavní postup do druhého kola vyřazovacích bojů. Dnes, v klíčovém zápase, se mohli spolehnout na výkon svého brankáře. Marc-Andre Fleury chytal velmi dobře, zneškodnil 49 z 51 střel soupeře.

Organizace Columbus Blue Jackets má za sebou hodně zvláštní sezónu. Do hlavního týmu se podařilo zabudovat vedle ostřílených hokejových harcovníků také mladé hvězdy a hvězdičky, které nehrály vůbec špatně. Ostatně Columbus stanovil nový klubový rekord v počtu bodů v základní části, získal jich 108.

1. Bryan Rust (PIT) 2+0
    2. Marc-Andre Fleury (PIT) 49 zák., 2 góly, 96,1%
    3. Phil Kessel (PIT) 1+2

Československá stopa v utkání:
    Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0,1 střela, čas na ledě 08:36 z toho 02:13 v oslabení.
    Domácí hokejisté se radují z výhry a postupu.

59:33
    Cam Atkinson to zkoušel bekhendovou stranou hole, ale branku minul

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny, poslední minuta zápasu, poslední minuta série.

58:24
    Všichni fanoušci stojí, atmosféra je výborná.

58:21
    William Karlsson to udělal dobře, mohl nahrávat, ale rozhodl se pro střelu, Marc-Andre Fleury pozorný.

58:06
    Brandon Saad pálil bez přípravy, jeho pokus zablokoval obránce domácího celku.

57:20
    Bryan Rust se dostal do brejku, útočil na hattrick, ale nedokázal prostřelit hostujícího brankáře, který s velkou dávkou štěstí zastavil kotouč.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

30:50, střelecká převaha Columbusu je obrovská, ale na skóre to vidět vůbec není.

56:10
    Zápas pokračuje dál, domácí fanoušci podporují své oblíbence a začínají tušit, že dnešním dnem končí tato série, Pittsburgh postoupí do druhého kola, naopak pro Columbus sezóna končí.

56:04
    Komerční přestávka.

55:50
    Jack Johnson to zkoušel bekhendovou stranou hole, jeho zakončení však nebylo dostatečně důrazné.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Kessel (J. Schultz, Malkin), 22. Rust (Malkin, Kessel), 24. Rust (Hainsey), 46. Crosby (Malkin, Kessel), 47. S. Wilson (Daley, Sheary) – 30. W. Karlsson (Gagner), 33. Jenner (S. Jones, Atkinson)

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Dumoulin, Hainsey, Cole, J. Schultz, Määttä, Daley – Guentzel, Crosby, Sheary – Rust, Malkin, Kessel – S. Wilson, Bonino, Hörnqvist – Kühnhackl, Cullen, Rowney.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Quincey, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, Nutivaara, G. Carlsson – N. Foligno, Dubinsky, Atkinson – Jenner, Wennberg, Saad – Gagner, Sedlák, Bjorkstrand – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson.

Rozhodčí: Furlatt, Peel – Cormier, Miller

Diváci: 18 585