Pittsburgh – Columbus 5:2 (kon.) | Montreal – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Nashville – Chicago 4:1 (kon.)
Edmonton – San Jose 4:3 (po pr.)
Edmonton Oilers
4:3 (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0) Stav série: 3:2
San Jose Sharks
Pátek 21.04.2017, 04:45 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

52:29
    Dobrá příležitost pro vyrovnání. Brendan Dillon (SJS) je totiž vyloučen za podražení Patricka Maroona.

37:08
    Vteřinu před koncem Meierova vyloučení je dvěma trestnými minutami potrestán také Brent Burns (SJS), jenž kotouč vyhodil mimo hrací plochu.

35:09
    Přesilovou hru si zahraje také domácí Edmonton. Dvě trestné minuty za držení inkasuje Timo Meier (SJS).

26:36
    Na lavici hanby usedá Patrick Maroon (EDM), jenž za bránou podrazil rozehrávajícího gólmana San Jose. Dvě trestné minuty za nedovolené bránění vůči brankáři.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 6. Maroon (Benning), 39. Letestu (Draisaitl, McDavid), 58. Klefbom (Desharnais, Benning), 79. Desharnais (Draisaitl, Sekera) – 11. Bødker (Tierney, Sörensen), 16. Marleau (J. Thornton, Dillon), 29. Schlemko (Bødker, J. Ward)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Caggiula, McDavid (C), Draisaitl – Lucic (A), Nugent-Hopkins (A), Eberle – Maroon, Letestu, Kassian – B. Pouliot, Desharnais, Slepyšev.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Marleau, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Hansen, Couture (A), Bødker – M. Karlsson, Hertl, Meier – Sörensen, Tierney, J. Ward.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Ian Walsh – Steve Barton, Jonny Murray

Diváci: 18 347