Pittsburgh – Columbus 5:2 (kon.) | Montreal – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Nashville – Chicago 4:1 (kon.)
Edmonton – San Jose 4:3 (po pr.)
Nashville Predators
4:1 (0:0, 1:0, 3:1) Stav série: 4:0
Chicago Blackhawks
Pátek 21.04.2017, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Česká a slovenská stopa v utkání:

Michal Kempný (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 8:51
    Richard Pánik (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:57
    Marián Hossa (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:48 (05:13:55)

1. Pekka Rinne (NSH) 30 zák., 1 gól, 96,8%
    2. Roman Josi (NSH) 2+0
    3. Colton Sissons (NSH) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 26-31; Zablokované střely: 16-16; Vhazování: 51%-49%; Hity: 21-13; Přesilové hry: 0/3-1/2; Trestné minuty: 4-6.

Série končí a Nashville vyřazuje Chicago překvapivě 4:0 na zápasy! Co se ovšem výkonů týče, tak to žádné překvapení není. Pekka Rinne v úvodních dvou zápasech vychytal čisté konto. Chicago během čtyř zápasů dokázalo vstřelit pouze tři branky a postoupit dál si zasloužili Predators, kteří ukončili neúspěšné série proti Blackhawks z let 2010 a 2015. Tehdy byl postup Chicaga předzvěstí zisku Stanley Cupu, bude se letos opakovat to samé na straně Nashvillu? Konečný výsledek: Nashville Predators 4 Chicago Blackhawks 1.

59:41
    Mattias Ekholm byl zřejmě hráčem, který ještě mohl vstřelit gól, jeho rána ale skončila na brankové konstrukci! Preds ovšem vedou 4:1!

59:00
    Do konce utkání a celé série zbývá odehrát 1 minuta.

58:41
    Nick Schmaltz dostal dvě minuty za sekání a Nashville zakončí dnešní utkání a celou sérii v přesilové hře!
    58:12 Viktor ARVIDSSON - 4:1

58:12
    Nashville právě vstřelil branku!
    VIKTOR ARVIDSSON se po přihrávce Filipa Forsberga z pravé strany středního pásma řítil sám na bránu a z blízkosti skóroval do prázdné klece! Bridgestone Arena počtvrté propuká obrovskou radostí a každému je jasné, že Nashville již dnes postoupí do semifinále Západní konference! Bridgestone Arena v Nashvillu je na nohou. Asistence: Filip Forsberg a P. K. Subban.

57:21
    Corey Crawford vystartoval na střídačku a Blackhawks se pokouší o zázrak při hře bez brankáře!
    54:42 Jonathan TOEWS - 3:1

54:42
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Artěmij Panarin přihrál do levého kruhu pro vhazování JONATHANOVI TOEWSOVI, který si srovnal puk a krásnou střelou zápěstím v přesilové hře vymetl bližší levý horní roh brány – 3:1! Asistence: Artěmij Panarin a Patrick Kane.

54:17
    Brian Campbell od modré čáry přihrál ze středu útočné pásma doleva, kde Marián Hossa z vrcholu kruhu pro vhazování mířil krásnou střelou ke vzdálenější pravé tyči, Pekka Rinne puk ale levým betonem dokázal vyrazit mimo!

53:54
    Roman Josi zpoza vlastní brány vyhodil puk ven přes ochranné sklo, ale byla tam teč. Vylučovat se nebude.

53:15
    Mattias Ekholm z levé strany obranného pásma vyhodil puk až za bránu Chicaga a spokojeně usedl na střídačku.

52:34
    Cotlon Sissons dostal dvě plus dvě minuty za vysokou hůl a první přesilová hra Blackhakws potrvá dlouhé 4 minuty.

51:21
    Útok Nashvillu podél střídaček zastavila přihrávka rukou a na řadu přichází reklamní přestávka. Nashville vede 3:0!
    50:21 Roman JOSI - 3:0

50:21
    Austin Watson našel v blízkosti pravé tyče kolmou přihrávkou od hrazení Coltona Sissonse, který mohl pálit, ještě puk ale posunul doleva, kde ROMAN JOSI z blízkosti skóroval do prázdné brány! Chicago je na dně a prohrává 3:0! Asistence: Colton Sissons a Austin Watson.

49:51
    Brian Campbell napřáhl v levém kruhu k prudké střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Pekka Rinne ale puk ukryl v lapačce!

49:45
    Blackhakws měli obrovskou šanci, jenže Ryan Hartman před pár okamžiky pálil z blízkosti vedle vzdálenější pravé tyče!
    48:52 Colton SISSONS - 2:0

48:52
    COLTON SISSONS si najel mezi kruhy pro vhazování na přihrávku Viktora Arvidssona z levého křídla a napřáhl ke krásné střele zápěstím, která mířila do levého horního rohu brány, nakonec se ale od horní tyče odrazila do zad Coreyho Crawforda! Brankář Chicaga neměl tušení, kde puk je, a pravou rukou si ho srazil do brány! Nashville vede nad Chicagem 2:0. Yes Sir! Asistence: Viktor Arvidsson a Ryan Ellis.

48:32
    Ryan Ellis je neskutečný, když skvěle brání. Nyní v blízkosti levé tyče vkleče zastavil prudkou střelu Chicaga.

47:59
    Trevor van Riemsdyk si srovnal puk na hůl a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která nad ledem zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

47:35
    Ryan Johansen vypomohl obraně a podél pravé strany puk nahodil do pásma hostujícího Chicaga.

46:28
    Pekka Rinne vystartoval ze své brány, aby na vrcholu pravého kruhu pro vhazování před jedním z hráčů Chicaga odpálil puk holí s pomocí ochranného skla do bezpečí!

46:15
    James Neal na levém křídle prudce vypálil od modré čáry a jeho střela zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

45:45
    Duncan Keith pálil na levém křídle ihned po vhazování vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány a vzápětí mohl skórovat v blízkosti levé tyče po krásné kolmé přihrávce Patrick Kane, jenže mezi betony Pekka Rinneho nepřekonal! Brankář Nashvillu si připsal 25 zákrok a přerušil hru.

45:14
    Artěmij Panarin vypálil z prostoru mezi vrcholem mezikruží a modrou čárou a Pekka Rinne puk ukryl v lapačce.

45:00
    Jonathan Toews na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Pekka Rinne puk pravým betonem vyrazil do rohu ledové plochy.

43:42
    Chicago zasypalo před šancí kapitána Jonathana Toewse bránu Nashvillu sprchou střel, jenže ani jedna kapka neprotekla do brány Pekka Rinneho, který je bezchybný.
    42:53 Pekka Rinne si pochutnal na střele Jonathana Toewse.

42:53
    Jonathan Toews na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Pekka Rinne předvedl úžasný samafor, po kterém puk lapil do lapačky! Standing ovation!

42:13
    James Neal překročil útočnou modrou čáru uprostřed ledové plochy příliš rychle a Calle Järnkrok na pravé straně nemohl pokračovat v akci. Útok Predators zastavilo postavení mimo hru.

41:55
    Colton Sissons na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Corey Crawford bez potíží podržel puk na hrudi. Hra přerušena.

40:54
    Viktor Arvidsson po tvrdém hitu zamířil na střídačku, kde už má úsměv od ucha k uchu a je v pořádku. Mezitím Blackhawks na pravém křídle zaváželi puk do pásma a byl proti nim pískán ofsajd.

40:33
    Viktor Arvidsson po pravé straně obranného pásma vyvážel puk a Duncan Keith ho ostrým hitem sestřelil! Obránce Chicaga do něj vrazil jako rozzuřený býk. To byla rána!

40:01
    Nashville vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny, během které se Chicago pokusí odvrátit překvapivé a ostudné vyřazení.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-20; Zablokované střely: 8-14; Vhazování: 50%-50%; Hity: 15-11; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné min.: 0-4.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:59.

Fanoušci v Bridgestone Areně jsou nadšení, nejen, že Pekka Rinne nadále drží čisté konto, v polovině zápasu se ale navíc dokázal prosadit Roman Josi. Chicago musí vstřelit minimálně jeden gól, jinak v letošním playoff překvapivě rychle skončí. Skóre po druhé třetině: Nashville Predators 1 Chicago Blackhawks 0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    37:26 Crawford rozbil krásnou kombinaci Fialy s Johansenem!

37:26
    Kevin Fiala nabral na levém křídle rychlost a po pěkné výměně puku s Ryanem Johansen najíždějícím mezi kruhy pro vhazování, si jel před bránu, kde se pokusil o bekhendový blafák, jenže Corey Crawford proti němu skvěle vyjel z brány a vsedě mu puk dokázal vyrazit!

36:08
    Chicago mělo obrovskou šanci, když se dostalo před bránou a poté na pravém křídle téměř z nulového úhlu ke střele, Pekka Rinne už byl překonaný, na čáře ho ale zachránil Filip Forsberg!

35:47
    Roman Josi napřáhl v levém kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, která mířila mezi betony Coreyho Crawforda, brankář Chicaga ji ovšem po rychlém reflexu vyrazil.

35:15
    Richard Pánik na pravém křídle nabral rychlost a po zavezení puku do útočného pásma se snažil prodrat před bránu, jenže ve své snaze neuspěl. Kotouč mu sjel z hole a v blízkosti pravé tyče do něj klepl bekhendem Dennis Rasmussen, Corey Crawford byl ale připraven a puk ukryl v náručí!

34:55
    Colton Sissons na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a klečící Corey Crawford puk podržel v náručí. Reklamní přestávka.

34:31
    Mike Fisher, kapitán Nashvillu, na pravé straně pěkně vypálil zápěstím a jeho střela mířila ke vzdálenější levé tyči, Corey Crawford ale jeho pokus vyrazil špičkou pravého betonu!

33:57
    Pekka Rinne opět úspěšně zakročil proti střele Blackhawks, tentokrát z pravé strany, a puk vyrazil do ochranné sítě.

32:59
    Další střela Chicaga z levého křídla, kterou tentokrát Pekka Rinne ukryl ve své výstroji. Následuje reklamní přestávka.

31:39
    Patrick Kane v levém kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele, která zamířila vedle vzdálenější pravé tyče, aniž by ji Nick Schmaltz dokázal v blízkosti brány tečovat.

30:51
    Blackhawks zatlačili Nashville před bránu a na levém křídle se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, jenže Pekka Rinne dokázal obě dvě na přední tyči úspěšně vyrazit.
    29:41 Roman JOSI - 1:0

29:41
    ROMAN JOSI si srovnal na pravém křídle puk na hůl a od hrazení napřáhl ke krásné táhlé střele zápěstím, která mezi nohama clonících hráčů Blackhawks a betony Coreyho Crawforda zamířila ke vzdálenější levé tyči! Nashville krátce po reklamní přestávce udeřil a vede nad Hawks 1:0! Asistence: Ryan Ellis a Ryan Johansen.

29:36
    Bridgestone Arena výrazně ožila a fanoušci skandují: "Let's go Preds, let's go Preds!" Fantastická atmosféra.

29:36
    Hra byla přerušena a po nejlepší pasáži hry ze strany Nashvillu přichází na řadu krátká reklamní přestávka.

29:07
    Puk zůstal ve hře a obrovský tlak Predators pokračoval. Z pravého křídla opět přišlo prudké nahození na přední tyč, které znovu skvěle tečoval P.A. Parenteau, jenže Corey Crawford byl i tentokrát na svém místě a puk dokázal vyrazit mimo!

28:57
    Pontus Åberg po skvělém pokrytí puku bekhendem rychle objel bránu a na pravém křídle z otočky vypálil z ostrého úhlu, Corey Crawford ale puk dokázal vyrazit, stejně jako následné dorážky P.A. Parenteaua, který se snažil kotouč zasunout za jeho záda!

28:21
    P. K. Subban se dostal mezi kruhy pro vhazování ke střele, jenže puk zamířil vedle pravého horního rohu brány Chicaga.

26:57
    Roman Josi vyrazil po levé straně do protiútoku a mezi kruhy pro vhazování našel najíždějícího Ryana Johansena, který už se chystal vypálit, dvojice protihráčů mu to ovšem neumožnila.

25:21
    Michal Kempný na levém křídle nabral dobrou rychlost a v blízkosti levé tyče se ocitl ve velké šanci, jenže jeho následná střela z úhlu a blízkosti rozvlnila pouze boční síť!

25:04
    Tanner Kero nedokázal ve střední pásmu udržet puk na hrací ploše a kotouč se po mantinelu svezl na střídačku Chicaga.

24:53
    Blackhawks na pravém křídle prohráli závod o puk a proti hostům bylo během pár sekund pískáno opět zakázané uvolnění.

24:39
    Chicagu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Vhazování před Corey Crawfordem.

24:09
    Ryan Johansen byl zřejmě hráčem, který na vrcholu levého kruhu pro vhazování rychle vypálil zápěstím, jeho střela ale byla nepřesná a inula vzdálenější pravý horní roh brány.

23:40
    Filip Forsberg se postaral o první střelu Predators ve druhé třetině, když z pravého kruhu pro vhazování mířil mezi betony Coreyho Crawforda, brankář Chicaga šel ale rychle do kolen a puk na přední tyči ukryl ve své výstroji!

23:17
    Útok Predators na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru a poté se vhazovalo v blízkosti obranného pásma Chicaga.

22:27
    Dennis Rasmussen dobře vypálil v pravém kruhu pro vhazování zápěstím, jenže na přední tyči byl brankář Pekka Rinne, který puk lapil do lapačky a připsal si poměrně snadný zákrok.
    21:22 Marián Hossa, Tanner Kero ani Arťom Anisimov se neprosadili! Predators přečkali obrovský závar před bránou.

21:22
    Marián Hossa předvedl v pravém kruhu pro vhazování krásnou otočku a poté napřáhl ke střele zápěstím, kterou na přední tyči zablokoval jeho spoluhráč Tanner Kero. Tanner Kero vzápětí pohotově z ostrého úhlu v blízkosti pravé tyče vypálil bekhendem, jenže mezi betony Pekka Rinneho překonat nedokázal, stejně jako vzápětí vehementně dorážející Arťom Anisimov! Všichni hráči Nashvillu se poté vrhli před svou bránu, aby volný puk zalehli!

20:36
    Oba brankáři si během pár sekund připsali jeden zákrok a Predators podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění.

20:30
    Duncan Keith se na opačné straně ledové plochy pokusil skórovat z levého kruhu pro vhazování, na přední tyči byl ale připravený Pekka Rinne, který puk ukryl ve svém náručí.

20:09
    V Bridge Stone Areně začala prostřední část utkání a Ryan Johanson po devíti sekundách na pravém křídle napřáhl od mamtinelu k prudké střele zápěstím, která mířila nad vyrážečku Coreyho Crawforda a zároveň také vedle vzdálenější levé tyče.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-7; Zablokované střely: 0-11; Vhazování: 44%-56%; Hity: 10-10; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.

Druhá třetina začne přibližně ve 3:07.

#Preds pressure but Crawford keeps this one 0-0 after 20. Nashville leading SOG 10-7. #CHIvsNSH

Příspěvek sdílený Nashville Predators (@predsnhl),

Pekka Rinne ani Corey Crawford během úvodní části čtvrtého zápasu série puk za svá záda nepustili a oba týmy odchází do kabin za bezbrankového stavu. V sestavě Predators dnes chybí Craig Smith, kterého nahradil P.A. Parenteau, zatímco na druhé straně letos debutuje v playoff český obránce Michal Kempný. Chicago potřebuje nutně vyhrát. Skóre po první třetině: Nashville Predators 0 Chicago Blackhawks 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:57
    Artěmij Panarin se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, Pekka Rinneho ale z ostrého úhlu propálit nedokázal!

19:37
    Ryan Johansen před okamžikem napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, kterou na přední tyči Corey Crawford dokázal vyrazit pravým betonem.

19:24
    Predators se během půl minuty dostali ke dvěma střelám, které byly těsně před bránou nebezpečně tečovány. První ale Corey Crawford vyrazil, zatímco druhá minula pravou tyč brány.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

18:24
    Na časomíře byly přidány nejprve dvě a poté další dvě sekundy a minutu a 36 sekund před koncem první třetiny se vhazuje před domácí bránou poté, co Predators vyhodili puk na zakázané uvolnění.

18:04
    Vyloučený Richard Pánik se vrátil z trestné lavice na led a Chicago úspěšně přečkalo druhé oslabení, během něhož se domácí Predators dostali i přes velký tlak pouze k jedné střele.

17:56
    P. K. Subban po zpětné přihrávce Filipa Forsberga z pravého křídla ve středu pásma od modré čáry napřáhl k prudké střele s příklepem, která hradbou těl v mezikruží neprošla.

17:15
    Filip Forsberg na pravém křídle nedokázal zpracovat puk po nádherné kolmé přihrávce brankáře Pekka Rinneho.

16:56
    James Neal na levém křídle dobře vypálil z úhlu od hrazení, jenže Corey Crawford puk hrudí vyrazil mimo tři tyče.

16:24
    Richard Pánik bojoval za bránou vleže o puk, jenže holí podrazil Ryana Ellise a usedl na trestnou lavici. Druhá přesilová hra pro Predators, kteří první v úvodu zápasu využít nedokázali.

16:11
    Richard Pánik si mezi dvěma protihráči najížděl v mezikruží na přihrávku z pravého křídla, ke střele se ale v tísni nedostal.

15:19
    Patrick Kane na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a po protiútoku Blackhawks na přední tyči Pekka Rinne ukryl puk ve své výstroji. Hra byla přerušena. Skóre: 0-0.

14:53
    Oprava, nebylo to postavení mimo hru, ale zakázané uvolnění, po kterém se vhazovalo před bránou Predators. Filip Forsberg ovšem vyhrál vhazování a domácí zpoza brány rozehráli.

14:47
    Hra byla přerušena poté, co útok Predators zastavilo postavení mimo hru, a na řadu přichází reklamní přestávka.

14:34
    Colton Sissons se ocital v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže nakonec puk nedokázal zasáhnout. To je škoda!
    13:29 Auston Watson nebezpečně tečoval střelu Zolnierczyka.

13:29
    Corey Crawford se vydal za bránu, kde po zastavení nahození Predators rozehrál bekhendem. Jeho spoluhráči ale z levého rohu špatně rozehráli a na vrcholu mezikruží pálil z otočky Harry Zolnierczyk, jehož střela po ledě sice mířila vedle pravé tyče, jenže těsně před ní puk skvěle tečoval Austin Watson a brankář Chicaga musel zasahovat! Puk ale ukryl v náručí.

13:00
    Filip Forsberg se v levém kruhu pro vhazování dostal během osmi sekund ke dvěma střelám, první zamířila mimo, zatímco druhá už mířila k přední tyči, Corey Crawford si ale dobře povyjel z brány a puk ukryl ve svém náručí. Střely na bránu: 5-5.

11:43
    Jeden z hráčů Blackhakws rychle objel bránu, v blízkosti pravé tyče se mu ale puk za záda Pekka Rinneho z otočky zasunout nepodařilo a na opačné straně měl šanci Colton Sissons, který v blízkosti levé tyče pálil bekhendem, Corey Crawford byl ovšem také na místě a puk ukryl v náručí!

10:54
    Blackhawks před pár okamžiky zkusili před střídačkami napřáhnout ke tvrdé střele s příklepem, která mířila mezi tři tyče, Pekka Rinne ji ovšem úspěšně dokázal v pohodě vyrazil.

10:25
    Pekka Rinne si během úvodní poloviny první třetiny připsal čtyři zákroky, zatímco Corey Crawford na opačné straně tři.

09:33
    Predators se těsně před komerční přestávkou řítili do přečíslení dva na jednoho, jenže jejich akce pokračovat kvůli postavení mimo hru pokračovat nemohla. Zatím čekáme na první gól.

09:00
    Ze zápasu je odehráno jedenáct minut a úvodní klíčové minuty zatím žádný gól nenabídly. Blíže k němu byli Predators.

07:31
    Nashville se ocitl pod tlakem a raději puk po pravé straně ledové plochy vyhodil podruhé na zakázané uvolnění.

06:47
    Duncan Keith nebo Patrick Kane na pravém křídle vypálil ihned po vhazování a střelou po ledě mířil ke vzdálenější levé tyči, jenže Pekka Rinne pravým betonem puk úspěšně vyrazil. Druhý zákrok.

06:40
    Pekka Rinne se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Blackhawks z levého křídla, a Matt Irwin po nepřesné kolmé přihrávce poslal puk na zakázané uvolnění.

05:18
    Brent Seabrook na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry s příklepem, jeho střelu ale na přední tyči jeden z hráčů Nashvillu srazil do pravého rohu ledové plochy. Pekka Rinne bez zákroku.

04:25
    Blackhawks se ocitli pod tlakem a nyní raději puk podél levé strany ledové plochy vyhodili na první zakázané uvolnění.

03:43
    Corey Crawford a jeho další zákrok, tentokrát po nahození Predators z pravého rohu útočného pásma.

03:11
    Predators vypálili z vrcholu mezikruží a po střele doprostřed brány Corey Crawford podržel puk ve svém náručí.

02:24
    Vyloučený Duncan Keith naskočil zpět na ledovou plochu a hokejisté Chicaga přečkali úvodní oslabení zápasu.

01:24
    Polovina z přesilové hry Predators je minulostí a Blackhawks se navíc podařilo vyhodit puk do pásma domácího týmu.
    00:45 Corey Crawford v úvodu zápasu předvedl úžasný zákrok!

00:45
    Predators ve středu útočného pásma vypálili prudce od modré čáry a po odrazu puku od mantinelu za bránou se v blízkosti pravé tyče ocitl v obrovské šanci Viktor Arvidsson, který bez přípravy pálil k přední tyči, jenže Corey Crawford k ní dokázal včas dostat svůj levý beton, kterým puk fantasticky vyrazil!

00:24
    Kevin Fiala se po kolmé přihrávce řítil po levé straně do samostatného úniku a po překřížení prostoru mezi kruhy pro vhazování byl zezadu zahákován Duncanem Keithem, který dostal po pouhých 24 sekundách dvě minuty za hákování.

00:01
    Calle Järnkrok vyhrál úvodní vhazování zápasu a zápas číslo 4 právě začal! Chicago bojuje o přežití, Nashville postup.

00:01

Tomáš Jurčo nakonec do zápasu nezasáhne a máme jasno. Chicago půjde do duelu o přežití se sedmi obránci. Utkání v Bridgestone Areně začne za okamžik. Predators usilují o hladký postup.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (A), Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Järnkrok, Neal (A) – Åberg, Sissons, Parenteau – Zolnierczyk, Fisher (C), Watson.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Kempný, Seabrook (A), B. Campbell, T. van Riemsdyk, Oduya – Schmaltz, Toews (C), Hossa – Panarin, Anisimov, P. Kane – Rasmussen, Krüger, Pánik – Hartman, Kero.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Jean Hebert. Čároví: Derek Amell, Trent Knorr.

Ve čtvrté útočné formaci Chicaga by měla nastoupit trojice Ryan Hartman, Tanner Kero a Tomáš Jurčo, a pokud se tak opravdu stane, slovenský útočník si odbude v letošním playoff debut, stejně jako český obránce Michal Kempný. Čekáme na oficiální zápis.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Zajímavost

Nashville Predators, který byl založen v roce 1997, v letošní sezóně NHL postoupil do playoff podesáté v historii organizace. Predators se nikdy nedostali do finále Západní konference a jejich největším dosavadním úspěchem je semifinále, do kterého se probojovali celkem třikrát (2011, 2012 a 2016).

CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago prohrálo tři zápasy v řadě, a pokud chce pomýšlet na postup, musí vyhrát čtyřikrát za sebou. V historii NHL dokázaly sérii za stavu 0:3 otočit pouze čtyři týmy, v roce 1942 Toronto Maple Leafs, 1975 New York Islanders, 2010 Philadelphia Flyers a před dvěma lety v roce 2014 Los Angeles Kings. Blackhawks v zápase číslo 3 promarnili dvoubrankové vedení, jenže Filip Forsberg dokázal jejich náskok vymazat a v prodloužení je poté sestřelil Kevin Fiala.

Nejproduktivnější hráči v playoff

1. Dennis Rasmussen 1 bod (1+0)
    2. Patrick Kane 1 bod (1+0)
    3. Duncan Keith 1 bod (0+1)

#WINfographic – Game 3 comeback edition. #CHIvsNSH

NASHVILLE PREDATORS

Největší hrozbou Nashvillu je první útočná formace ve složení Filip Forsberg, Ryan Johansen a Viktor Arvidsson, která během úvodních tří zápasů série dominovala a podepsala se výrazně pod všechny tři vítězství Predators, když celkem zaznamenala 11 kanadských bodů za čtyři góly a sedm asistencí. Ryan Johansen je s pěti kanadskými body za gól a čtyři asistence nejproduktivnějším hráčem Nashvillu v playoff. Úvodních deset minut zápasu bude klíčových. Predators mají výhodu domácího ledu a publika, zatímco každá formace Blackhawks se bude snažit vstřelit, co nejdříve gól. Čeká nás atraktivní souboj.

1. Ryan Johansen 5 bodů (1+4)
    2. Filip Forsberg 4 body (2+2)
    3. Kevin Fiala 2 body (2+0)

Pekka Rinne sice v posledním zápase série čisté konto neudržel, Nashville ale přesto dokázal zvítězit. Dvakrát skóroval v normální hrací době Filip Forsberg a v prodloužení rozhodl o výhře Predators Kevin Fiala. Chicago ve třetím zápase konečně dokázalo prolomit střelecké trápení, jenže mu to nakonec bylo k ničemu a v pátek v noci bude v Bridgestone Areně jeden z hlavních favoritů na zisk Stanley Cupu čelit vyřazení. Přitom předešlá dvě čtvrtfinálová střetnutí mezi oběma týmy v roce 2010 a 2015 byla předzvěstí titulu. Dokáže Nashville sérii ukončit nebo hosté z Chicaga odstartují fantastický obrat a minimálně sérii prodlouží?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 30. Josi (Ellis, Johansen), 49. Sissons (Arvidsson, Ellis), 51. Josi (Sissons, Watson), 59. Arvidsson (Forsberg, P. K. Subban) – 55. Toews (Panarin, P. Kane)

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Jean Hebert. Čároví: Derek Amell, Trent Knorr

Diváci: 17326