Arsenal – Sunderland 2:0 (kon.) | Manchester City – West Brom 3:1 (kon.)
Arsenal FC
2:0 (0:0)
Sunderland AFC
Úterý 16.05.2017, 20:45 • Emirates Stadium, London • Anglická Premier League • 34. kolo
    Zápas rozhodl dvěma góly Alexis Sánchez, jenž se letos podílel hned na 33 ligových trefách svého týmu (23 gólů, 10 asistencí). To je nejvíce v celé soutěži.

Je konec. Arsenal vítězí nad Sunderlandem 2:0 a v posledním kole bude bojovat s Liverpoolem o čtvrté místo, které zaručuje postup do play off o Ligu mistrů. Zatímco v prvním poločase hosté drželi s favoritem krok a dokonce donutili Petra Čecha k dvěma velmi dobrým zákrokům, tak během druhého dějství se postupně dostali pod obrovský tlak Gunners. Ten dvakrát zúročil Alexis Sánchez, jenž v 73. minutě konečně dostal míč za velmi dobře chytajícího Jordana Pickforda a v 81. minutě pak své spoluhráče i fanoušky Arsenalu definitivně uklidnil. (22:38:58)

90+3

90+2
    Domácí stoper Shkodran Mustafi zajel ostře do Januzaje a vyfasoval za to žlutou kartu.

90+1
    Rozhodčí East nastaví ještě tři minuty.

90+1
    Theo Walcott se málem dostal do dobré příležitosti. V šestnáctce měl proti sobě jediného obránce, kterým byl Oviedo. Právě on ale skočil do jeho střely a míč se jen snesl do rukavic gólmana Pickforda.

90
    Kousek za šestnáctkou to zkusil Nacho Monreal. Jeho rána skončila tak metr a půl vedle pravé tyče.

88
    Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Didier N'Dong, přichází Darron Gibson.

88
    Individuálně se snažil prosadit Adnan Januzaj. Tne si navedl míč naokraj šestnáctky a vystřelil. Jeho pokus srazila domácí obrana na roh.
    86. Hlavičku Mustafiho vytlačil Pickford do břevna.

86
    Po rohovém kopu domácí málem přidali třetí gól! Hlavičku Shkodrana Mustafiho zřejmě ještě lehce přizvedl konečky prstů Pickford a míč skončil na břevně.

85
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Theo Walcott.

84
    Arsenal má po prvním vstřeleném gólu hru jasně pod kontrolou a v posledním kole tak pravděpodobně bude ještě bojovat o postup do Ligy mistrů.

82
    Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Javier Manquillo, přichází Adnan Januzaj.
    81. Alexis SÁNCHEZ - 2:0

81
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Domácí svůj obrovský nápor přetavili v uklidňující gól! Z pravé strany odcentroval na zadní tyč Bellerín. Tam byl Olivier Giroud, jenž ještě dobře chytajícího Pickforda nepřekonal, ale ALEXIS SÁNCHEZ už to měl snadné a z dorážky vstřelil svůj druhý gól v utkání – 2:0.

79
    Další výborný zákrok Jordana Pickforda! Alex Iwobi pálil po zemi na zadní tyč, ale Pickford opět vyráží!

78
    Kanonýři teď soupeře jednoznačně přehrávají. Po zpětné přihrávce Özila pálil po zemi Granit Xhaka, ale Pickford byl na trávníku včas!

Martin Augustin

Branky: 73. Alexis Sánchez (Özil), 81. Alexis Sánchez

Karty:   22. Bellerín (ARS), 54. Monreal (ARS), 55. Özil (ARS), 90+2. Mustafi (ARS) – 56. O'Shea (SUN), 74. Cattermole (SUN)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 13:2. Střely mimo: 10:2. Rohy: 17:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:10.
    Arsenal FC: Čech (C) – Holding, Mustafi, Monreal – Bellerín, Ramsey (69. Welbeck), Xhaka, Gibbs (68. Iwobi) – Özil, Alexis Sánchez – Giroud (85. Walcott).
    Náhradníci: Ospina – Gabriel, Iwobi, Coquelin, Elneny, Walcott, Welbeck.

Sunderland AFC: Pickford – Jones, L. Koné, O'Shea (C), Manquillo (82. Januzaj) – Seb. Larsson, Cattermole (77. Gooch), N'Dong (88. D. Gibson) – Borini, Defoe, Oviedo.
    Náhradníci: Mannone – Rodwell, Lescott, Love, D. Gibson, Januzaj, Gooch.

Rozhodčí: R. East – P. Kirkup, M. Wilkes

Diváci: 59500