Banská Bystrica – Nitra 6:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
6:2 (2:1, 4:1, 0:0) Stav série: 4:1
HK Nitra
sk Sobota 22.04.2017, 18:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipsport Liga (SR) play-off • Finále

Víťazom Tipsport ligy pre sezónu 2016/17 sa stáva HC´05 iClinic Banská Bystrica, ktorá tak získala historicky prvý titul. V play-off vyradila zhodne 4:1 na zápasy Nové Zámky, Martin a teraz aj Nitru. Pod Urpínom prepukli veľké oslavy a dnes sa tu spať nebude. (21:01:40)

59:50
    Nitra udrží puk vo vlastnom pásme, je koniec.

59:20
    Puk za bránou Nitry, ostáva pár sekúnd a v Bystrici asi vybuchne štadión.

58:44
    Vhadzovanie v strednom pásme. Zápas sa dohráva, ako som už spomínal. Na hracej ploche sa prakticky ani nič nedeje.

58:00
    Posledné dve minúty zápasu. Štadión je vo vare a verme, že pod skákajúcimi fanúšikmi táto staručká hala vydrží.

57:47
    Belluš sa ešte dostal do zakončenia, ale neuspel.

57:03
    Skalický sa dostal do nájazdu na Valenta, lenže aj keď si ho obhodil a zakončoval do prázdnej brány, gólman Nitry skvele zasiahol hokejkou.

56:39
    Hráči Nitry by už chceli byť určite v šatni, aj keď idú dopredu, ale je na nich vidieť, že so svojim osudom nepohnú.

56:23
    Ofsajdové postavenie hostí prerušilo hru. Prichádza posledná reklamná prestávka zápasu, aj sezóny.

55:41
    Zakázané uvoľnenie Nitry.

55:20
    Hrá sa v strede ihriska, kde oba tímy ešte niečo vymýšľajú, no už je to len na oko, pretože titul sa približuje na domácu stranu.

54:56
    Po vyhranom buly Banskej Bystrice prichádza jej ďalšie zakázané uvoľnenie.

54:49
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

54:20
    Hra sa točí hore dole, oba tímy už vedia, ako to dnes skončí. Fanúšikovia sa bavia a celú poslednú tretinu neúnavne povzbudzujú.

53:05
    Tvrdoň sa dostal s pukom k bráne, následne ho prihral pred ňu, ale tam nedokázali hostia zakončiť a tam Bacashihua ostal bez práce.

52:21
    Dobrá strela Maioneho z druhej vlny k žrdi trafila pripraveného Valenta, ktorý predviedol dobrý zákrok vyrážačkou.

52:07
    Sieť sa zatriasla, ale len bočná. Mezei totiž z uhlu Bacashihuu neohrozil.

51:48
    Bacashihua prikryl nahodený puk po tom, čo sa odrazil od zadnému mantinelu a tak sa bude vhadzovať v obrannom pásme Bystrice.

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 6. Belluš (Handzuš, Wishart), 20. Higgs (Surový, Buc), 21. Surový (Hickmott), 25. Surový (Buc, Hickmott), 37. Belluš (Handzuš), 39. Zigo (Lamper) – 14. Rais (Ručkay, Mezei), 38. Blackwater (Milam, Slovák)

HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua (Lawson) – Maione, Wishart, Sersen, Kubka, Mihalik, Carlsson, Rosandič, Ďatelinka – Hickmott, Surový, Skalický – Buc, Higgs, Kafka – Belluš, Bortňák, Handzuš – Matoušek, Zigo, Lamper
    HK Nitra: Hartzell (Valent) – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Korím, Kuzma – Ručkay, Slovák, Blackwater – Kutálek, Krištof, Bajtek – Macík, Šille, Tvrdoň – Pupák, Paukovček, Piačka

Rozhodčí: Babic, Hribik – Barviř, Blümel