St. Louis – Nashville 3:4 (kon.) | Anaheim – Edmonton 3:5 (kon.)
Anaheim Ducks
3:5 (0:0, 1:1, 2:4) Stav série: 0:1
Edmonton Oilers
Čtvrtek 27.04.2017, 04:30 • Honda Center, Anaheim • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

1. Adam Larsson (EDM) 2+1
    2. Ryan Getzlaf (ANA) 1+1
    3. Mark Letestu (EDM) 2+0 (07:40:01)

Československá stopa v utkání:
    český ani slovenský hokejista do zápasu nezasáhl.

Hostující hokejisté se dostali do vedení 3:1, domácí se nevzdali a dokázali vyrovnat. V závěru zápasu se ale dvakrát prosadit Edmonton, který tak vyhrává první zápas této série.

59:56
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Kesler – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Getzlaf – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Andrej Sekera – 2 min., hrubost).

59:44
    Už se nic nestane.

59:05
    John Gibson opět velmi z branky.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, vypadá to, že hosté tento zápas vyhrají.
    58:55 Leon DRAISAITL - 3:5

58:55
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Edmonton nepřipouští žádné komplikace, do prázdné branky se po pěkné kombinaci prosazuje poměrně snadno LEON DRAISAITL. Asistence: Milan Lucic a Adam Larsson.

58:40
    Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

58:15
    John Gibson zůstává na střídačce, domácí to zkouší v šesti.

58:15
    Oddechový čas pro domácí.

58:10
    Postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. Necelé dvě minuty zbývají ze třetí třetině.

58:00
    Další minuta hry je pryč.

57:32
    Edmonton hraje velmi dobře defenzivně, domácí se nemohou stabilněji usadit před brankou Talbota.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, hostující celek vede o gól.

56:57
    Domácí hra je hodně poznamenaná vlastním gólem, Ducks už nehrají tak aktivně, jak by potřebovali, navíc konec třetí třetiny se poměrně rychle blíží.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 22. Getzlaf (Fowler, Kesler), 50. Eaves (Getzlaf, Montour), 51. Silfverberg (Cogliano, Kesler) – 27. Letestu (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 47. Letestu (Draisaitl, McDavid), 49. A. Larsson (Draisaitl, Maroon), 56. A. Larsson (Klefbom, Maroon), 59. Draisaitl (Lucic, A. Larsson)

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Montour, H. Lindholm, Manson, Theodore, Bieksa – N. Ritchie, Getzlaf, Eaves – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Rakell, N. Thompson, Perry – Vermette, Wagner, L. Shaw.
    Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Eberle – Caggiula, Letestu, Kassian – B. Pouliot, Desharnais, Slepyšev.

Rozhodčí: Meier, Watson – Racicot, MacPherson

Diváci: 17 174