Ottawa – NY Rangers 2:1 (kon.) | Washington – Pittsburgh 2:3 (kon.)
Ottawa Senators
2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Stav série: 1:0
New York Rangers
Pátek 28.04.2017, 01:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Play-off NHL • Semifinále V. konference

S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 16 744 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (03:54:45)

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Craig Anderson (OTT) 34 zák., 1 gól, 97.1%
    2. Erik Karlsson (OTT) 1+0
    3. Ryan Dzingel (OTT) 1+0

První zápas čtvrtfinálové série mezi Ottawou a newyorskými Rangers je minulostí. Do vedení se sice jako první dostali hosté, avšak na trefu Ryana McDonagha Senátoři odpověděli ve 39. minutě, kdy se prosadil Ryan Dzingel. Následně jsme byli svědky vyrovnané třetí třetiny, nicméně Erik Karlsson puk v 56. minutě nahodil z velkého úhlu a kotouč se se štěstím od Lundqvista odrazil do brány. V závěru to hosté zkusili při powerplay, ale Ottawa už si zbytek zápasu pohlídala.

Střely na bránu

Ottawa Senators – 43 (21; 13; 9)
    New York Rangers – 35 (12; 11; 12)

59:57
    Domácí i přes dobře postaveného McDonagha vyhodili puk mez modré čáry. Tohle už Senátoři zvládnou.

59:49
    Tečované nahození od modré čáry šlo jen pár centimetrů vedle Andersonovy brány!

59:32
    K obrovské radosti domácích fanoušků teď McDonagh neudržel útočné pásmo. Rangers se však rychle vracejí před Andersona.

59:22
    Oddechový čas pro domácí.

59:21
    Tommy Wingels (OTT) nedokázal reagovat na rychlý pohyb Millera a ve středním pásmu se dopustil podražení. Hosté budou hrát v šesti proti čtyřem.

59:06
    Podruhé v krátkém časovém úseku domácí dostali kotouč do středního pásma.

58:49
    Zatím se však newyorský celek nedostává k pořádnému zakončení. Ottawa se dobře brání.

58:19
    Henrik Lundqvist míří na střídačku a hosté jsou v šesti v útočném pásmu.

57:58
    Domácí puk opět dostávají za bránu hostujícího celku. Rangers nemají čas na zbytečné kombinace a rychle spěchají do útočného pásma.

57:28
    Po komerční přestávce se pokračuje. Stålberg puk zavezl až k mantinelu za Lundqvistovou bránou, ale tam jeho akce záhy skončila.

57:11
    Pochopitelně se Rangers rychle natlačili do útočného pásma. Zatím však vyprodukovali pouze nahození od modré čáry, které bylo vyraženo do ochranné sítě.
    55:49 Erik KARLSSON - 2:1

55:49
    Ottawa právě vstřelila branku!
    V závěru třetí třetiny se domácí dostávají do vedení. Methot dobře udržel puk v útočném pásmu a po Hoffmanově práci se k zakončení z ohromného úhlu odhodlal ERIK KARLSSON. Jeho první pokus byl zablokován, ale druhý se otřel o Stepana a následně se puk od Lundqvistových zad odrazil do brány. Domácí kapitán skóroval dokonce zpoza brankové čáry! Asistence: Mike Hoffman, Marc Methot.

55:34
    Nyní již Senátoři drží puk v útočném pásmu a snaží se dostat k nějakému zajímavějšímu zakončení.

54:52
    Domácí hru na chvíli uklidňují ve středním pásmu. To je opravdu hodně zahuštěné a nenabízí prostor na přechod do útoku.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 39. Dzingel (Burrows, Turris), 56. E. Karlsson (Hoffman, Methot) – 28. McDonagh (Zuccarello, Bučněvič)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Harpur – Dzingel, Turris (A), Burrows – MacArthur, Brassard, B. Ryan – Hoffman, Pageau, Mark Stone – Stålberg, Z. Smith, Wingels.
    New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi, M. Staal (A), Holden, Skjei, Br. Smith – Vesey, Stepan (A), Rick Nash – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – J. T. Miller, K. Hayes, Zuccarello – Grabner, Lindberg, Fast.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Jean Hebert – Bryan Pancich, Derek Amell

Diváci: 16 744