Ottawa – NY Rangers 2:1 (kon.) | Washington – Pittsburgh 2:3 (kon.)
Washington Capitals
2:3 (0:0, 1:2, 1:1) Stav série: 0:1
Pittsburgh Penguins
Pátek 28.04.2017, 01:30 • Verizon Center, Washington • Play-off NHL • Semifinále V. konference

1. Nick Bonino (PIT) 1+0
    2. Sidney Crosby (PIT) 2+0
    3. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+0 (04:29:13)

Statistiky: Střely na bránu: 35-21; Zablokované střely: 8-29; Vhazování: 46%-54%; Hity: 41-17; Přesilové hry: 0/0-0/2; Trestné minuty: 6-2.

PENG-WIN IN DC! The #Pens take the 3-2 victory. And man, are we glad that one ended when it did. #WSHvsPIT

Příspěvek sdílený Pittsburgh Penguins (@penguins),

Sidney Crosby na začátku druhé třetiny vstřelil během 52 sekund rychle dva góly, jenže Capitals vrátil před druhou přestávkou do hry Alexandr Ovečkin a v polovině závěrečné části vyrovnal Jevgenij Kuzněcov. Necelých pět minut na to si ale najel mezi dva obránce Capitals Nick Bonino a střelou zápěstím vystřelil Pens výhru a vedení v sérii. Konečný výsledek: Washington Capitals 2 Pittsburgh Penguins 3.

59:59
    Ještě jedno vhazování po zakázaném uvolnění Penguins.

59:50
    Kevin Shattenkirk vypálil ihned po vhazování od modré čáry a Marc-Andre Fleury dokázal puk mířící do levého horního rohu brány lapačkou vyrazit mimo! Tak nakonec ne, puk zamířil nad.

59:44
    Trevor Daley dokázal vyhodit puk z obranného pásma a po zakázaném uvolnění se hra vrátí zpět před bránu Penguins.

59:33
    Penguins vyhodili puk z levé strany obranného pásma na střídačku a Washington Capitals si vzal oddechový čas.

59:20
    Alexandr Ovečkin na levé straně taktéž vypálil od modré čáry, jenže Marc-Andre Fleury jeho ránu pravým betonem vykopl mimo!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:39
    Matt Niskanen na levé straně vypálil od modré čáry a Marc-Andre Fleury levým ramenem puk dokázal fantasticky vyrazit!

58:14
    Braden Holtby naskočil na střídačku a Capitals to zkouší při hře bez brankáře! Dokáží domácí hokejisté vyrovnat nebo ne?
    57:12 Marc-Andre Fleury v závěru pochytal nechytatelné!

57:12
    Nate Schmidt prudce vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže Marc-Andre Fleury na boku předvedl fantastický zákrok a opět si poradil i s následnými dorážkami Capitals!

56:57
    Před bránou Penguins vznikl obrovský závar, žádný z domácích hráčů ale nedokázal ležícího Marca-Andreho Fleuryho překonat!

55:41
    Penguins na levém křídle vypálili z ostrého úhlu a puk skončil v ochranné síti. Následuje reklamní přestávka.

54:45
    Matt Niskanen naskočil z trestné lavice zpět na led a domácí hokejisté úspěšně přečkali i druhou přesilovou hru Penguins, kteří vedou krátce před koncem těsně 3:2.

54:32
    Trevor Daley tvrdě vypálil od modré čáry a Braden Holtby toho příliš neviděl, přesto dokázal puk hrudí vyrazit mimo tyče brány.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 39. Ovečkin (Eller, Oshie), 49. Kuzněcov (Niskanen) – 21. Crosby (Guentzel, Hörnqvist), 22. Crosby (Hörnqvist, Määttä), 53. Bonino (S. Wilson, J. Schultz)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Shattenkirk – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Burakovsky, Eller, T. Wilson – Winnik, Beagle, Connolly. Hlavní trenér: Barry Trotz.
    Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Hörnqvist – Rust, Malkin (A), Kessel – S. Wilson, Bonino, Sheary – Kunitz (A), Cullen, Kühnhackl. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Dan O'Halloran. Čároví: Brad Kovachik, Shane Heyer

Diváci: 18506