Litva – Chorvatsko 3:1 (kon.) | Estonsko – Nizozemsko 4:3 (kon.) | Japonsko – Velká Británie 0:4 (kon.)
Estonsko
4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Nizozemsko
Sobota 29.04.2017, 17:00 • SSE Arena, Belfast • Mistrovství světa - I. B Divize • 5. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (19:07:56)

Dnešní utkání je za námi. Estonsko otočilo utkání s Nizozemskem a nakonec zvítězilo 4:3. Největší zásluhu na tomto obratu měl Robert Rooba, který dnes vstřelil hattrick. Estonci se tak po dnešní výhře posouvají na čtvrtou pozici.

Střely na branku: 35 – 24 (ve třetí třetině: 7 – 4)

60:00
    Vyloučení v týmu Estonsko (Robert Rooba – 5 min., bitka + osobní trest do konce utkání, bitka).
    Vyloučení v týmu Nizozemsko (Joey Oosterveld – 5 min., bitka + osobní trest do konce utkání, bitka).
    Vyloučení v týmu Estonsko (Alexandr Ossipov – 5 min., bitka + osobní trest do konce utkání, bitka).
    Vyloučení v týmu Nizozemsko (Thomas Roosendaal – 5 min., bitka + osobní trest do konce utkání, bitka).

58:46
    Hosté to zkoušejí v šesti!

57:38
    Domácí posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou, ale Schotel zatím odolává.

56:20
    Vyloučení v týmu Nizozemsko (Rick van Haren – 2 min., vysoká hůl).

53:38
    Estonsko právě vstřelilo branku!
    Domácí otáčejí stav utkání a vedou 4:3! Autorem této branky a hattricku v dnešním utkání je ROBERT ROOBA. Asistence: Arťom Gornostajev a Filipp Svarogin.

52:33
    Kick pouze vyhodil kotouč na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Schotelem.

51:13
    Ossipov vyslal na branku raketu od modré. Schotel ale jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.

49:34
    Domácí i nadále pokračují v tlaku a další gól je na spadnutí.

47:58
    Domácí se přeci jen dočkávají vyrovnání! Autorem vyrovnávající branky je ALEKSANDR PETROV. Asistence: Andrej Makrov a Lauri Lahesalu.

46:48
    Sibircev pálil z mezikruží, ale Schotel proti jeho tvrdé střele předvedl dobrý zákrok a kotouč tak vyrazil mimo tři tyče.

45:52
    Hosté se momentálně prakticky jen brání.

43:33
    Van Nes vyslal na branku jedovatou střelu z vrcholu pravého kruhu. Koitmaa ale jeho střelecký pokus dokázal vyrazit svou vyrážečkou mimo tři tyče.

42:58
    Vyloučení v týmu Nizozemsko (Joey Oosterveld – 2 min., podražení).

41:16
    Domácí vstoupili do třetí třetiny velice aktivně a ihned se snaží o vyrovnání.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:34.

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině byli diváci svědky dvou branek. Nejdříve v devětadvacáté minutě zvyšoval na 3:1 Kevin Bruijsten. Domácí ale ještě do konce druhé třetině stačili snížit zásluhou druhé branky Roberta Rooba.

Střely na branku: 26 – 20 (v této třetině: 16 – 9)

40:00

39:00
    Poslední minutka druhé třetiny.

37:08
    Domácí opět snižují! Autorem této branky je opět ROBERT ROOBA. Asistence: Lauri Lahesalu a Aleksandr Petrov.

35:08
    Vyloučení v týmu Nizozemsko (Rick van Haren – 2 min., sekání).

33:36
    Roosendaal napřáhl ke střele od modré, ale Koitmaa jeho pokus dobře viděl a kotouč tak pohodlně chytil.

32:42
    Titarenko si tak dlouho hrál s kotoučem v útočném pásmu, až o něj přišel.

30:15
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

28:40
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Hosté vedou opět o dvě branky! Autorem třetí branky Nizozemska je KEVIN BRUIJSTEN. Asistence: Steve Mason a Nardo Nagtzaam.

27:32
    Koitmaa teď podržel svůj tým, neboť se proti němu řítil úplně osamocený Nagtzaam. Ten však nezvolil dobré řešení této situace a stav utkání je tak stále 1:2.

25:48
    Kick pálil z mezikruží, ale branku soupeře vůbec netrefil.

24:18

22:18
    Vyloučení v týmu Estonsko (Marko Kettunen – 2 min., nedovolené bránění).

20:49
    Svarogin ztratil kotouč ve středním pásmu a dopředu tak mohou hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:49.

První třetina je za námi. V první třetině jsme byli svědky hned tří branek. Nejdříve se hosté dostali v šestnácté minutě do vedení zásluhou Guuse van Nese, který dokázal prostřelit Koitmaau. Zhruba o minutu později to bylo už 2:0 pro Nizozemsko, když se střelecky prosadil Jeffrey Melissant. Domácí ale ještě do přestávky stačili snížit zásluhou přesilovkové trefy Roberta Rooba.

Střely na branku: 10 – 11

20:00

19:00
    Poslední minutka první třetiny.

18:27
    Vyloučení v týmu Nizozemsko (Raymond van der Schuit – 2 min., hrubost).

17:54
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl jedné branky! Autorem této branky je ROBERT ROOBA. Asistence: Aleksandr Ossipov a Andrej Makrov.

17:02
    Vyloučení v týmu Nizozemsko (Thomas Roosendaal – 2 min., podražení).

16:43
    A je tu další gól v síti domácích! Autorem druhé branky Nizozemska je JEFFREY MELISSANT. Asistence: Raymond van der Schuit.

15:12
    Hosté se dostávají do vedení! Autorem branky je GUUS VAN NES. Asistence: Nardo Nagtzaam.

13:38

12:48
    Domácí dokázali vyhodit a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

11:38
    Vyloučení v týmu Estonsko (Kevin Parras – 2 min., nedovolené bránění).

09:42
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

07:41

05:41

05:16

03:16
    Vyloučení v týmu Estonsko (Konstantin Ljubobratec – 2 min., krosček).

02:39
    Sibircev se dostal ke střele z pravého kruhu, ale Schotela překonat nedokázal.

01:45
    Domácí jsou od začátku utkání aktivnějším týmem a svého soupeře přehrávají.

Pořadí v žebříčku IIHF: 27.
    Celkový počet hráčů: 5 600 (z toho 3 685 mužů a 1 209 dětí a juniorů)
    Nejúspěšnější klub současnosti: TIJSC Tillburg Trappers

Nizozemsko se momentálně nachází v tabulce beznadějně na poslední příčce bez jediného bodu. Po čtyřech utkáních tak mají na svém kontě čtyři porážky a skóre 3:34. Nizozemsko v prvním utkání letošního MS – 1. divize sk. B prohrálo s Japonskem 6:1. Poté nestačilo ani na Litvu, se kterou prohrálo dokonce 8:0. Ve třetím utkání nestačilo na Chorvatsko, které vyhrálo 6:2 a ve čtvrtém utkání Nizozemsko prohrálo s domácí Velkou Británií 14:0!

Nejlepší hráči reprezentace: Sjoerd Idzenga (brankář), Mike Dalhuisen (obránce), Kevin Bruijsten (útočník)
    Nejvyšší vítězství: Nizozemsko – Španělsko 19:0 (13. 3. 1978, MS skupiny C, Las Palmas, Španělsko)
    Nejvyšší porážka: Nizozemsko – Dánsko 1:23 (1. 9. 2001, přátelské utkání, Odense, Dánsko)

Pořadí v žebříčku IIHF: 28.
    Celkový počet hráčů: 1 393 (z toho 798 mužů a 574 dětí a juniorů)
    Nejúspěšnější klub současnosti: Narva PSK

Estonsko má momentálně na svém kontě odehrané čtyři zápasy, ze kterých 1x vyhrálo a 3x prohrálo. V prvním utkání Estonsko podlehlo Litvě 3:0. Následně nestačilo ani na Velkou Británii, se kterou prohrálo 5:1 a na Japonsko, se kterým prohrálo 6:2. V posledním odehraném utkání ale překvapilo Chorvatsko, které porazilo 4:3.

Nejlepší hráči reprezentace: Villem-Henrik Koitmaa (brankář), Lauri Lahesalu (obránce), Robert Rooba (útočník)
    Nejvyšší vítězství: Estonsko – Jižní Afrika 27:1 (16. 3. 1994, MS skupiny C2, Barcelona, Španělsko), Estonsko – Bulharsko 26:0 (6. 11. 2015, kval. ZOH – skupina K, Tallin, Estonsko)
    Nejvyšší porážka: Estonsko – Slovinsko 0:16 (21. 4. 2001, MS I. divize skup. B, Ljubljana, Slovinsko)

2012, II. A divize: 5-0-0-0 39:11, 15 b., 1. místo – postup do I. B divize
    2013, I. B divize: 0-0-0-5 14:36, 0 b., 6. místo – sestup do II. A divize
    2014, II. A divize: 5-0-0-0 36:8, 15 b., 1. místo – postup do I. B divize
    2015, I. B divize: 1-0-0-4 10:21, 3 b., 5. místo
    2016, I. B divize: 1-0-1-3 12:23, 4 b., 5. místo

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu MS – 1. divize, sk. B mezi Estonskem a Nizozemskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 18. Rooba (Ossipov, Makrov), 38. Rooba (Lahesalu, A. Petrov), 48. A. Petrov (Makrov, Lahesalu), 54. Rooba (Gornostajev, Svarogin) – 16. van Nes (Nagtzaam), 17. Melissant (van der Schuit), 29. Bruijsten (Mason, Nagtzaam)

Estonsko: Koitmaa (Šumichin) – Svarogin, Lahesalu (C), J. Petrov, Ossipov, Kettunen, Novikov – Rooba (A), Embrich, Makrov – Titarenko, Sibircev, Andrejev – Gornostajev, Parras, Sorokin – A. Petrov (A), Ljubobratec, Arrak – Fursa.
    Nizozemsko: Schotel (Idzenga) – van der Vossen, Mason (A), Roosendaal, van Haren, Suurhoff, van Bentem – Bruijsten (C), Nagtzaam, van Nes – Oosterveld, Kick, Melissant – van der Schuit, Verschuren, Wurm (A) – Hermens.

Rozhodčí: Barcelo – Kavanagh, Smura