St. Louis – Nashville 3:2 (kon.) | Anaheim – Edmonton 1:2 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 6:5 (po pr.)
St. Louis Blues
3:2 (1:1, 0:0, 2:1) Stav série: 1:1
Nashville Predators
Sobota 29.04.2017, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Play-off NHL • Semifinále Z. konference
    Blues si oddechli, doma vyhráli aspoň jedno utkání a série putuje do Nashvillu za stavu 1:1.

Vladimir Tarasenko (STL) (2 + 0)
    Jori Lehterä (STL) (1 + 0)
    Ryan Ellis (NSH) (1 + 1) (04:47:30)

Československá stopa v utkání

Vladimír Sobotka (STL) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 15:32)

Střely na branku v zápase

St. Louis Blues: 20

Nashville Predators: 24

Je konec. Stejně jako první zápas série, i ten dnešní končí rozdílem jedné branky, ale s opačným vítězem. Hokejisté St. Louis Blues nakonec zvládli složitou situaci a před přesunem série do Nashvillu vyrovnali stav série na 1:1. Přitom to pro ně dlouho nevypadalo dobře. Domácí museli hned dvakrát dotahovat ztrátu. Ale pokaždé vyrovnali, načež se ve třetí třetině dočkali vedoucího gólu, který nakonec rozhodl. Podruhé v zápase se totiž prosadil hrdina domácího publika Vladimir Tarasenko. Kromě něj ještě St. Louis před koncem základní hrací doby zachraňoval skvělými zákroky Jake Allen. Ten i s trochou štěstí náskok pro tým udržel a zajistil pro Bluesmany důležitý bod. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký víkend.

59:59
    Ještě jedno přerušení hry, ale spíše symbolické. Do konce chybí jedna vteřina a po zakázaném uvolnění Blues se bude vhazovat u Jakea Allena.

59:50
    Tak teď měl Jake Allen obrovské štěstí. Roman Josi vypálil od modré čáry a málem vyrovnal. Jenže napálil pouze horní tyčku.

59:35
    Johansen netrefil branku, potom ještě pálil Subban. Veliký tlak, který teď má Nashville.

59:25
    Nashville Predators si ještě vybírají oddechový čas.

59:25
    Filip Forsberg to zkusil, potom také James Neal, ale Jake Allen se vyznamenal fantastickým zásahem lapačkou. Tohle je druhý klíčový muž celé třetí třetiny pro Blues.

58:58
    Vyhození Blues přes všechny čáry, avšak ne do prázdné klece. Začne poslední minuta třetí třetiny a Nashvillu už opravdu zbývá jen pár okamžiků.

58:35
    Zatím mají Predators puk na hokejkách, ale pouze před svou brankou. Nedaří se jim v tuto chvíli udržet v útoční třetině a vypálit.

58:22
    Nashville už hraje s prázdnou brankou a riskuje, v poli má samozřejmě šest hokejistů.

58:10
    Jedna šance za druhou ze strany hostů. Jake Allen na poslední chvíli zastavil u levé tyčky Jamese Neala. Moc nechybělo a mohlo být opět vyrovnáno.

57:45
    Čas do konec základní hrací doby se hostům krátí a je jasné, že Predators budou muset začít hodně riskovat. To už se také děje.

57:30
    Nashville se ale rozhodně nevzdává. Znovu je před Allenem, který musel řešit hned dvě rány z dálky. V obou případech udělal to nejlepší, co mohl a puk zastavil.

57:20
    Puk skončil sražený v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu na modré čáře.

56:59
    Johansen jen nahodil puk do lapačky Allena. Ale získal útočné pásmo, to teď bude hostům zatím stačit.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 20. Tarasenko (Pietrangelo, Steen), 48. Lehterä (Berglund, Parayko), 57. Tarasenko (Edmundson, Schwartz) – 8. Neal (Sissons, Ellis), 44. Ellis

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo – Schwartz, Stastny, Tarasenko – Steen, Berglund, Perron – Sobotka, Lehterä, Upshall – Brodziak, Reaves, Barbašev.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Järnkrok, Neal – C. Wilson, Sissons, Fisher – Salomäki, Watson, Fiddler.

Rozhodčí: Sutherland, Kozari – Racicot, MacPherson

Diváci: 19 506