Genk – Kortrijk 3:0 (kon.) | Lokeren – Eupen 4:1 (kon.) | Waasland-Beveren – Sint-Truiden 0:1 (kon.)
Lierse – Mechelen 0:0 (kon.)
Sporting Lokeren
4:1 (3:1)
KAS Eupen
Sobota 29.04.2017, 20:00 • Daknam, Lokeren • Belgická liga • O Evropskou ligu

Fotbalisté Lokerenu šli od úvodních minut za ziskem tří bodů a po trefách Mohameda Ofkira, Guuse Huppertse a Toma De Suttera, který se prosadil v úvodu a závěru prvního poločasu, hladce zvítězil. Za hosty skóroval jako jediný z penalty Luis García. Konečný výsledek: KSC Lokeren 4 KAS Eupen 1. (21:50:53)

90+1

90+1
    Onyekuru si z levé strany krásně navedl míč do šestnáctky a pravačkou napřáhl k prudké střele, která těsně minula vzdálenější pravou tyč. Verhulst letěl vzduchem zbytečně.

90+1
    Nad rámec utkání byla nastavena 1 minuta.

90
    Běží poslední minuta utkání a za chvíli se dozvíme, kolik se bude nastavovat. Můj osobní odhad činí tradiční tři minuty.
    88. Rassoul se vrací s ozdobou na hlavě zpět na trávník.

88
    Domácí obránce Rassoul se vrátil zpět na hrací plochu s obvázanou hlavou a vypadá to, že zápas dohraje.

86
    Rassoul je ovšem tvrdý chlapík a nyní už odchází za postranní čáru. Pokud by domácí obránce nemohl ve hře pokračovat, Lokeren by dohrával zápas o deseti. Oba týmy využily všechna střídání. Za stavu 4:1 už by to ale zvládli.

85
    Rassoul si během předchozí centru naskakoval na míč, který sice Van Crombrugge vyboxoval, jenže kromě něj pěstmi zasáhl i hlavu domácího obránce, který zůstal ležet na hřišti.

84
    Lokeren se sice po rozehrání rohového kopu k přímému ohrožení brány nedostal, po odvráceném centru ale poslal do šestnáctky nebezpečný centr, který s obrovskými problémy brankář Van Crombrugge dokázal vyboxovat do bezpečí.

80
    Tičinović rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a po jeho krásném na vzdálenější levé tyči hlavičkoval mimo Enoh. Domácí hráč poslal míč ze slibné pozice hodně vedle.

77
    Onyekuru se tak dlouho snažil prodrat do zakončení, až se mezi dvěma protihráči na pravé straně šestnáctky protáhl ke střele, jeho následný přízemní pokus ale zamířil pouze do míst, kde stál připravený brankář Lokerenu Verhulst.

75
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Peter Hackenberg, přichází Nicolas Timmermans.

75
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Tom De Sutter, přichází Gary Martin.

74
    Lokeren vede 4:1 a po změně na straně hostů připravují oba týmy třetí a poslední možnost střídání. Kdo přijde?

72
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Jeffren Isaac Suárez Bermúdez, přichází Anthony Bassey.
    71. Guus HUPPERTS - 4:1

71
    Lokeren právě vstřelil branku!
    GUUS HUPPERTS si na vzdálenější pravé tyči naběhl na krásný přízemní přetažený centr od Terkiho z levé strany a bez přípravy míč napálil do bližšího horního rohu brány! Skóre: 4:1!

70
    Fotbalisté Eupenu se pokusili zahrozit kolmou přihrávkou za obranu, která byla nebezpečná a málem přinesla šanci, to by ovšem nesměl včas vyběhnout z brány brankář Verhulst.

Tomáš Reiner

Branky: 4. Sutter, 28. Ofkir (pen.), 43. Sutter, 71. Hupperts – 30. García (pen.)

Karty:   29. Enoh (LOK), 49. Sutter (LOK), 54. Rassoul (LOK) – 67. García (EUP)

Sporting Lokeren: Verhulst – Rassoul, Persoons, Marić (43. Ňinaj), Tičinović – Hupperts, Enoh, De Ridder – De Sutter (75. Martin), Terki, Ofkir (61. Straetman).
    Náhradníci: Barry – Ansah, Galitsios, Monsecour. Trenér: Runar Kristinsson.

KAS Eupen: Van Crombrugge – Diagné, Fahad Al-Abdulrahman, Diallo, Wagué – Jamabo (56. Mouchamps), Hackenberg (75. Timmermans), Onyekuru – Suárez (72. Bassey), Brüls, Luis García.
    Náhradníci: Niasse – Blondelle, Radebe, Biersard. Trenér: Jordi Condom.

Rozhodčí: Frederik Geldhof. Asistenti: K. Dhondt, N. Senecaut. Čtvrtý rozhodčí: D. Vanbecelaere