Caen – Marseille 1:5 (kon.) | Dijon – Bordeaux 0:0 (kon.) | Nice – PSG 3:1 (kon.)
OGC Nice
3:1 (1:0)
Paris Saint-Germain
Neděle 30.04.2017, 21:00 • Allianz Arena, Nice • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 35. kolo

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:56:37)

Nice slaví velké vítězství! Šampion na kolenou! PSG dnes dostalo pořádnou „nakládačku“ na hřišti tabulkového souseda a řádně si komplikuje cestu za obhajobou. Domácí dnes dokázali soustředěným výkonem zaskočit obhájce titulu, rozhodně jim pomohl i první gól zápasu, který vstřelil ve 26. minutě Balotelli. PSG se poté snažilo, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Když se domácím povedl i vstup do druhé půle, kdy zvyšoval na 2:0 Pereira, nevypadalo to s hosty vůbec dobře. Šanci vykřesal v 64. minutě Marquinhos a hosté poté byli hodně nebezpeční, ale domácí heroickým výkonem ubránili těsný náskok, který navíc v závěru zápasu ještě navýšili gólem Donise.

90+5
    90+4. Ángel Di María (Paris Saint-Germain) dostal za svůj brutální faul zaslouženě červenou kartu

90+4
    No vida, máme tu další vyloučení v sestavě PSG! Ángel Di María (Paris Saint-Germain) naprosto likvidačním zákrokem zřejmě vybíjel vlastní frustraci a dostal červenou kartu naprosto právem.
    90+2. Anastasios DONIS - 3:1

90+2
    Nice právě vstřelilo branku!
    PSG na kolenou! ANASTASIOS DONIS dává zřejmě rozhodující gól dnešního zápasu, který Nice zvládlo na jedničku. Donise neuhlídala obrana PSG a ten, po centru z pravé strany, hlavou skóruje u vzdálenější tyče.

90+1
    Situace PSG je ještě horší, po vyloučení záložníka Motty dohrávají hosté zápas o deseti.

90
    Červenou kartu dostává Thiago Motta (Paris Saint-Germain) za zákrok na vlastní polovině, kterým musel řešit rychlý protiútok Nice.

90
    Míč letí do vápna, kde ho ale odhlavičkovává bránící hráč Nice, takže ani z této standardky nic nebude.

90
    Je tu poslední minuta řádné hrací doby, Ángel Di María (Paris SG) si staví míč před exekucí volného kopu.

89
    Po faulu na Verrattiho nařizuje sudí volný kop pro PSG, na polovině Nice, ale daleko od branky Cardinaleho.

88
    Trapp si musí pospíšit s rozehrávkou od své branky, každopádně Nice hraje nyní na polovině soupeře, ten ztrácí cenné minuty.

85
    Lucas Moura (Paris SG) zahrozil střelou z pravé strany, ale branku o několik metrů minul.

84
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Vincent Koziello, přichází Mounir Obbadi.

83
    Domácí připravují poslední střídání, mezitím se ale hosté snaží něco vymyslet na polovině Nice.

81
    Ofsajdem končí akce PSG, Yoan Cardinale může vykopávat od své branky.

81
    Další roh pro PSG, hosté rozehrávají z levé strany.

80
    Mickaël Le Bihan (Nice) nyní ale pouze odevzdává míč soupeři.

Martin Dvořák

Branky: 26. Balotelli (Pereira), 48. Pereira (Belhanda), 90+2. Donis – 64. Marquinhos (Silva)

Karty:   21. Dalbert (NIC), 41. Seri (NIC) – 52. Meunier (PSG), 59. Draxler (PSG), 59. Cavani (PSG)   90. Motta (PSG), 90+4. Di María (PSG)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:12. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 11:13.
    OGC Nice: Cardinale – Souquet, Baysse, Dante, Dalbert – Seri, Koziello (84. Obbadi) – Pereira, Belhanda, Eysseric (75. Donis) – Balotelli (78. Le Bihan).
    Náhradníci: Benítez – Obbadi, Le Bihan, Srarfi, Walter, Donis, M. Sarr.

Paris Saint-Germain: Trapp – Aurier (65. Rabiot), Silva, Marquinhos, Maxwell (46. Meunier) – Verratti, Motta, Matuidi – Di María, Cavani, Draxler (78. Lucas Moura).
    Náhradníci: Aréola – Kimpembe, Lucas Moura, Meunier, Lo Celso, Guedes, Rabiot.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Cano