Ottawa – NY Rangers 6:5 (po pr.) | Washington – Pittsburgh 2:6 (kon.) | Nashville – St. Louis 3:1 (kon.)
Washington Capitals
2:6 (0:0, 1:3, 1:3) Stav série: 0:2
Pittsburgh Penguins
Neděle 30.04.2017, 02:25 • Verizon Center, Washington • Play-off NHL • Semifinále V. konference

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:31:03)

Trestné minuty: 16:10

Je konec a i ve druhém utkání této série se mohou radovat hráči Pittsburghu. Ti ve třetí třetině začali náporem a využitou přesilovkou. Trefil se Phil Kessel a s domácími to nevypadalo dobře. Washington ale ještě našel sílu a ve 44. minutě snížil Nicklas Bäckström. Střelecká pasáž ale neskončila, už o necelé dvě minuty později tečoval Coleovu střelu Jevgenij Malkin a po kontrole u videa to bylo 2:5. Z toho se už domácí nevyhrabali a na cestu dostali ještě jeden gól. V poslední minutě se při power-play trefil do prázdné branky Jake Guentzel a upravil tak na konečných 2:6. Pittsburgh vede po dvou venkovních utkáních 2:0 na zápasy a má výtečně našlápnuto do konferenčního finále.

59:50
    Je rozhodnuto, dva domácí zápasy se Washingtonu nevydařily.
    59:17 Jake GUENTZEL - 2:6

59:17
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Také se jim to podařilo a dokonce to bylo s gólem. JAKE GUENTZEL dostal přihrávku do středního pásma a hravě zamířil do prázdné branky. Asistence: Matt Cullen, Olli Määttä.

59:09
    Ovečkinova rána od modré nebyla přesná, hosté se mohou osvobodit.

58:22
    Je po přesilovce, Washington teď hraje v šesti proti pěti.

58:18
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

57:39
    Grubauer je na střídačce, začala power-play domácího týmu.

57:39
    Ovečkin teď doslova sestřelil Hainseyho, ten nyní leží v kruhu pro vhazování.
    57:10 Fleury vytáhl Shattenkirkovu střelu na další tyč! "Vau!"

57:10
    Další tyčka! Nyní pálil od modré Shattenkirk, Fleury si ale svou branku postavil opravdu dobře.

56:22
    Washington si zahraje přesilovku, Tom Kühnhackl schoval ve své výstroji puk po Orlovově střele a dostal dvě minuty za zdržování hry. Rána to ale byla silná a Kühnhackl odešel do kabiny. Trest odpyká Phil Kessel.

56:15
    Ovečkinovo nahození z rohu pouze prolétlo prostorem, aniž by Fleuryho nějak ohrozilo.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 23. Niskanen (Ovečkin, Bäckström), 44. Bäckström (Ovečkin, Oshie) – 22. Cullen, 34. Kessel (Crosby, Guentzel), 37. Guentzel (Crosby), 43. Kessel (J. Schultz, Malkin), 46. Malkin (Cole, Kessel), 60. Guentzel (Cullen, Määttä)

Washington Capitals: Holtby (41. Grubauer) – Carlson, Schmidt, Niskanen, Orlov, Shattenkirk, Orpik (A) – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – T. Wilson, Eller, Burakovsky – Carey, Beagle, Winnik.
    Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Hainsey, Dumoulin, Daley, Määttä, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Rust – Sheary, Bonino, Hagelin (A) – Kühnhackl, Cullen, Kunitz.

Rozhodčí: O'Rourke, Hebert – Amell, Pancich

Diváci: 18 506