Švédsko – Finsko 2:3 (kon.) | Česko – Rusko 3:4 (2:3 po s.n.)
Neděle 30.04.2017, 14:30 • České Budějovice • Euro Hockey Tour

Vyloučení: 3:2

Hity: 9:7

Buly: 28:28

Nejlepší hráči utkání: Victor Hedman (Švédsko), Oskara Osala (Finsko)

Je tu konec. Finové zvládli víkend v Českých Budějovicích stoprocentně, když po výběru Ruska přehráli i Švédy. Díky výhře si zajistili turnajovou druhou příčku a třetí místo v celkovém zúčtování Euro Hockey Tour.

59:42
    Švédi tlačí, ale na vyrovnání už to nevypadá.

58:42
    Schovaná střela Landeskoga těsně minula branku.

58:15
    Icing Finů a další vhazování před Korpisalem.

58:00
    Strålman vypálil bez přípravy mimo, Švédové jsou nadále v pásmu.

57:39
    Time out je u konce a Švédové to zkusí v šesti!

57:39
    Oddechový čas pro domácí.

57:39
    Icing Finska a možnost pro Švédy nastěhovat se před Joonase Korpisala.
    55:52 Oskar OSALA - 2:3

55:52
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Čtvrtá formace Finska je dnes k nezastavení! I třetí branka jde totiž na jejich vrub. Od modré vypálil Hietainen, Fast vyrazil pouze k OSKARU OSALOVI, který pohotově zasunul kotouč do švédské sítě. Asistence: Juuso Hietanen, Atte Ohtamaa.

54:51
    Až teď se podařilo Švédům vyhodit a přesilovka je pomalu u konce.

53:30
    Tvrdou střelu Vittasmäkiho od modré vyrazil Fasth, ale Finové v tlaku pokračují.

Dnešní utkání sleduje 6198 diváků!

53:06
    Šance pro Finy jít do vedení. Dvě minuty za podražení dostává Anton Strålman.

52:43
    Čas do konce třetí třetiny se krátí a zatím máme stále nerozhodný stav. Uvidíme poprvé v turnaji prodloužení?

51:17
    Celek Suomi v plném počtu.

50:15
    A další pokus téměř dvoumetrového obránce, nyní musel Korpisalo zasahovat pravým betonem. Znovu úspěšně.

49:28
    Nadějný pokus Hedmana vykryla finská obrana.

49:17
    Vyloučení v týmu Finsko (Joonas Kemppainen – 2 min., podražení).

48:56
    Švédi se dlouho drželi v útočném pásmu a nakonec dokázali i zakončit. Střelu Roséna ukryl Korpisalo v lapačce.

47:44
    Zpětná přihrávka Karlssona nikoho nenašla a skončila až ve středním pásmu.

46:41
    Sražený pokus Pihlströma končí v ochranné síti. Komerční přestávka.

45:20
    Nepříjemné nahození Tommiho Kivista vyrazil Fasth levým betonem.

44:57
    Pohotová lapačka Korpisala přerušila po rychlém bekhendovém zakončení hru.

43:35
    Střílenou přihrávku dostal před branku Elias Lindholm, o pouze pár centimetrů minul.

42:41
    Další nepovedená přesilová hra, za chvilku se Landeskog vrátí na led.

41:43
    Švédskému výběru se podařilo už podruhé vyhodit a Finové mění přesilovkovou formaci.

41:11
    Vyloučení v týmu Švédsko (Gabriel Landeskog – 2 min., podražení).

41:01
    Antti Pihlström si nechal kotouč utéci a čárový sudí přerušil hru kvůli zakázanému uvolnění.

40:25
    První vteřiny třetí třetiny se odehrávají v pásmu Švédů.

40:01

Druhá třetina nepřinesla ani jednu branku. Úroveň utkání šla malinko dolů, přesto bylo v druhé periodě několik šancí na vstřelení branky. Blízko byl Olivier Ekman – Larsson, který při přesilové hře nastřelil tyč. Další třetina začne v 16:12.

38:22
    Finský gólman chvilku nedával pozor a málem inkasoval. Jeho pozornost testoval Eriksson Ek a Korpisalo zakročil až na poslední chvíli.

37:33
    Povedenou dělovku Victora Hedmana výborným zákrokem Korpisalo vyrazil.

37:12
    Aréna v Budějovicích se baví, právě obíhá mexická vlna.

36:29
    Žabku přes celé pásmo dostal William Karlsson, jenže střela z první mu nesedla a kotouč skončil v rohu kluziště.

34:30
    Střela Jonase Brodina k finské brance nedoletěla, jelikož si hokejisté Suomi připsali zblokovaný pokus.

32:59
    Olivier Ekman – Larsson měl dost času připravit si střelu a rozezvučel tyč finské branky!

31:49
    Anton Stralman měl na modré prostor, ale trefil pouze bránícího hráče před sebou.

31:14
    Roope Hintz sevřel soupeře a dostává dvě minuty za držení.

30:52
    Pěknou kombinaci v útočném pásmu zakončil Juhamatti Aaltonen do připraveného Fastha.

30:20
    Obránce z NHL Julius Honka neudržel puk v útočném pásmu a Švédi tak mohou v poklidu vystřídat.

28:55
    Ihned po vypršení trestu pádil Gabriel Landeskog sám na Korpisala! Jelikož byl tísněn dotírajícím obráncem, nemohl pořádně zakončit a bekhendovým blafákem si na brankáře Suomi nepřišel.

28:04
    Finům se přesilová hra hrubě nedaří. Nemohou se dostat do pásma a navíc nyní kombinují Švédi ve středním pásmu.

26:57
    Po deseti vteřinách přesilové hry se daří Victoru Hedmanovi vyhodit puk z obranného pásma.

26:47
    Máme první vyloučení v utkání. Dvě minuty za sekání dostává Gabriel Landeskog.

26:24
    Finové dobře přečetli hru a překazili Švédům kombinaci. Následně mohli jít i do přečíslení, jenže Puljujärvi špatně předal spoluhráči kotouč.

25:27
    Hráčům Suomi se nedaří úspěšně přejít modrou čáru. Za necelé dvě minuty skončili potřetí v ofsajdu.

24:10
    Špatné střídání Finů zapříčinilo postavení mimo hru.

23:13
    Joakim Nordström zkusil střelu švihem a Korpisalo zkušeně vyrazil betonem.

21:51
    Roope Hintz dostal dobrou přihrávku, nabral ve středním pásmu rychlost a nepříjemnou střelou vyzkoušel pozornost Viktora Fastha.

21:01
    Hvězdě švédského výběru Gabrielu Landeskogovi se zapletl kotouč pod bruslemi a vystavil tím svůj celek do ofsajdu.

20:11
    Hra se rychle stěhuje před finského brankáře, jeho spoluhráči odehráli na icing.

20:01

První třetina severského derby nabídla krásnou podívanou. Diváci v budějovické aréně viděli čtyři branky, když se Finsko trefil Osala a Sallinen, za Švédy skórovali Stralman a Hedman. Další třetina začne v 15:22.

Švédsko právě vstřelilo branku!
    Urostlý obránce VICTOR HEDMAN ukazuje, proč v letošním ročníku NHL nasbíral 72 bodů. Před modrou dostal malinko prostoru a nechytatelnou střelou přes obránce nedal brankáři Finska sebemenší šanci. Asistence: Linus Omark, Vctor Rask.

19:30
    Ofsajd Švédska. Do konce první třetiny zbývá půl minuty a sudí zatím nemuseli ani jednou vylučovat.

18:49
    Útočník z Colorada Mikko Rantanen byl v těžké pozici a nedokázal nahrát před branku na volné spoluhráče. Puk skončil po zblokované přihrávce v ochranné síti.

17:56
    Od modré natáhl Vitkor Hedman, naznačil střelu golfákem, ale nakonec vystřelil švihem. Tečovaný pokus skončil těsně vedle levé tyče.

16:52
    Celek Suomi na chvilku zmáčkl soupeře v pásmu, ale švédský brankář nakonec nemusel ani jednou zasahovat.

15:13
    I na druhé straně efektivní průnik. Olli Palola to vzal na sebe, udělal rychlou stahovačku a vypálil. Rychlý pokus vyrazil Fasth reflexivním zákrokem betonem.

14:44
    Ukázkovým sólem projel Philip Holm do útočného pásma a nebezpečnou střelou rozvlnil pouze boční síť.

14:05
    Rychlý pokus Juhamatti Aaltonen vyhlavičkoval Fasth do ochranné sítě a vhazovat se bude před ním.

13:49
    Manninen našel krásnou přihrávkou přes pásmo rozjetého Jesse Puljujärviho, jehož pokus do pravého růžku zachytil Fasth lapačkou.

13:27
    Střelu Honky od modré tečoval střelec první branky zápasu, ale tentokrát si na Viktora Fastha nepřišel.

13:05
    Do střely Ekmana Larssona vložil hůl Olli Palola a puk skončil v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.

12:20
    Svěřenci trenéra Grönborga zůstavají v pásmu, ale musí bojovat o kotouč v rohu kluziště. Následně Fini znovu vyhodili na icing.

11:15
    Švédy vstřelená branka očividně nakopla, ale nyní je přibrzdilo zakázané uvolnění.
    09:20 Anton STRÅLMAN - 1:2

09:20
    Máme tu rychlé snížení z hole ANTONA STRALMANA! Švédský obránce vypálil od modré bez přípravy z první a Korpisalo poprvé na turnaji kapituloval. Výbornou práci odvedl před brankou Marcus Krüger, který finskému brankáři dokonal zakryl výhled. Bez asistence.
    08:12 Tomi SALLINEN - 0:2

08:12
    Důrazná čtvrtá formace Finů slaví druhý úspěch! Bekhendový pokus Osaly dorážel TOMI SALLINEN a natřikrát dokázal procpat kotouč přes ležícího Fastha. Asistence: Oskar Osala, Markus Hännikäinen.

07:32
    Svižná střela Ekmana Larssona od modré skončila pouze na zadním mantinelu. Korpisalo nemusel zasahovat.

06:42
    Hokejisté Tre Kronor pod tlakem nerozehráli přesně a vyhodili na icing. Buly před Fasthem.

05:54
    Aaltonenovi naneštěstí přeskočil kotouč hokejku a jeho tým tak přišel o možnost přečíslení dva na jednoho.

05:01
    Dobrý presink domácích přinesl ovoce, Švédové se ujali puku a zůstávají v útočném pásmu.

03:58
    Švédi stejně jako včera s Čechy nevstoupili do utkání dobře a musí dohánět jednobrankovou ztrátu.
    02:30 Oskar OSALA - 0:1

02:30
    Mimořádně šťastnou brankou otevírá Finsko skóre! Markus Hännikäinen přihrál zpoza branky OSKARU OSALOVI, jehož pokus vyrazil brankář Fasth pouze do zad obránce stojícího v brankovišti. Puk se nakonec došoural až do branky, kde ho ještě jistil Hännikäinen. Asistence: Markus Hännikäinen.

01:44
    Jesse Puljujärvi to zkusil z těžkého úhlu a brankář Fasth vyrazil betonem za branku.

01:02
    Forvard Colorada Carl Söderberg nahazoval před branku, ale puk skončil hodně vedle.

00:01
    Na buly úspěšnější Joonas Kemppainen, jako první hrají Finové.

00:01

Národní výběry jsou na ledě, za malou chvilku zazní státní hymny.

Jak Švédové, tak i Fini značně obměnili sestavy oproti včerejším utkání. Volno dostal od trenéra Marjamäkiho Valtteri Filppula či Sebastian Aho, na švédské soupisce schází včerejší nejlepší hráč John Klingberg, pouze na střídačce začne Eddie Läck.

Švédsko: Fasth (Läck) – Strålman, Hedman, Brodin, Ekman-Larsson, Holm, C. Rosén, Tömmernes – E. Lindholm, V. Rask, Omark – C. Klingberg, W. Karlsson, Everberg – Landeskog, Söderberg, Eriksson Ek – Nordström, J. Lundqvist, Krüger – Kempe.

Finsko: Korpisalo (Säteri) – Honka, Ohtamaa, V. Lajunen, Jaakola, Hietanen, Vittasmäki, Kivistö, Järvinen – J. Aaltonen, Kemppainen, Pyörälä – Rantanen, Pihlström, Palola – Puljujärvi, Hintz, Manninen – Hännikäinen, Sallinen, Osala – M. Aaltonen.

Rozhodčí: Hodek, Šír – Ondráček, Tošenovjan.

Druhé zápasy Carlson Hockey Games:

Česko – Švédsko 8:4
    Finsko – Rusko 0:1

Severské derby bude přímým soubojem o turnajovou druhou pozici. Češi si již s předstihem zajistili první příčku, sborná neskončí lépe než třetí.

ŠVÉDSKO

Seveřané nezvládli druhé utkání na turnaji a přišli o možnost zisku turnajové trofeje. Proti Čechům celek Tre Kronor brzo prohrával po brance Tomáše Kundrátka, jenže dokázal zmobilizovat síly a v polovině utkání vedl 3:1. Češi se však ani napodruhé v turnaji nevzdali a skvělým comebackem nakonec zvítězili v poměru 8:4. Cenu za nejlepšího hráče dostal tříbodový John Klingberg, který odehrál výborné utkání.

NOMINACE ŠVÉDSKA

Brankáři:

Eddie Läck (Carolina, NHL), Viktor Fasth (CSKA Moskva, KHL), Niklas Svendberg (Ufa, KHL).

Obránci:

John Klingberg (Dallas, NHL), Viktor Hedman, Anton Stralman (oba Tampa Bay, NHL) Olivier Ekman – Larsson (Arizona, NHL), Henrik Tömmernes (Frölunda), Eric Martinsson, Philip Holm, Calle Rosén (všichni Vaxjö).

Útočníci:

Gabriel Landeskog, Carl Söderberg (oba Colorado, NHL), Marcus Krüger (Chicago, NHL), Elias Lindholm, Joakim Nordström, Viktor Rask (všichni Carolina, NHL), William Karlsson (Columbus, NHL), Linus Ömark (Ufa, KHL), Mario Kempe (Podolsk, KHL), Richard Gynge (Nižněkamsk, KHL), Carl Klingberg (Zug, Švýcarsko), Joel Lundqvist (Frölunda), Dennis Everberg (Vaxjö), Pär Lindholm (Skelleftea).

Trenér:

Rikard Grönborg.

FINSKO

Druhé těžké utkání na Carlson Hockey Games celek Finska zvládl. Jistá obrana v čele s vynikajícím brankářem Korpisalem vynulovala nabité Rusy, kterým nepomohl ani hvězdný Nikita Kučerov. Zcela zaslouženě byl nejlepším hráčem týmu zvolen zmiňovaný Joonas Korpisalo, který pokryl všech třicet tři střel a po přesunu z Ameriky výrazně přispěl svému týmu k první výhře na turnaji. O jedinou branku zápasu se postaral zkušený centr Valtteri Filppula. Útočník nyní už Philadelphie si našel před brankou správné místo a přesně dorazil Honkovo nahození od modré.

NOMINACE FINSKA

Brankáři:

Juha Metsola (Chabarovsk, KHL), Harri Säteri (Podolsk, KHL), Joni Ortio (Skelleftea, AIK).

Obránci:

Julius Honka (Dallas, NHL), Juuso Hietanen (Dynamo Moskva, KHL), Tommi Kivistö (Jekatěrinburg, KHL), Topi Jaakola, Ville Lajunen (oba Jokerit Helsinky, KHL), Joonas Järvinen (Kunlun, KHL), Lasse Kukkonen (Oulu), Atte Ohtamaa (Kazaň, KHL), Veli-Matti Vittasmäki (Ilves Tampere).

Útočníci:

Valtteri Filppula (Philadelphia, NHL), Mikko Rantanen (Colorado, NHL), Sebastian Aho (Carolina, NHL), Markus Hännikainen (Columbus, NHL), Jesse Puljujärvi (Edmonton, NHL), Miro Aaltonen (Podolsk, KHL), Oskar Osala (Magnitogorsk, KHL), Joonas Kemppainen (Novosibirsk, KHL), Tomi Sallinen (Kunlun, KHL), Antti Pihlström (Jokerit Helsinky, KHL), Roope Hintz, Juhamatti Aaltonen (oba IFK Helsinky), Olli Palola (Växjö, Švédsko), Mika Pyörälä (Oulu), Sakari Manninen (Jyväskylä).

Trenér:

Lauri Marjamäki.

Dobrý den z budějovické arény. Máme tu poslední den Carlson Hockey Games a po nedělním poledni nás čeká střetnutí národních týmu ze severu Evropy. Finska se Švédskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Filip Kortus

Branky a nahrávky: 10. Strålman, 20. Hedman (Omark, V. Rask) – 3. Osala (Hännikäinen), 9. Sallinen (Osala, Hännikäinen), 56. Osala (Hietanen, Ohtamaa)

Rozhodčí: Hodek, Šír – Ondráček, Tošenovjan