Jablonec – Plzeň 2:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Slavia 1:3 (kon.) | Slovácko – Karviná 1:1 (kon.)
Bohemians Praha 1905
1:3 (1:1)
SK Slavia Praha
Sobota 06.05.2017, 19:00 • Ďolíček, Praha-Vršovice • ePojisteni.cz liga • 27. kolo

Favorizovaní slávisté se brzy dostali do vedení, když ve dvanácté minutě se hlavou prosadil zcela osamocený Mingazov. Bohemians ale nesložili zbraně a okamžitě vyrovnali. Už po minutě hry Frydrych vysokou nohou trefil Jiráska do obličeje a rozhodčí Orel bez váhání ukázal na penaltový bod, odkud vyrovnal Miroslav Marković.

Slavia v průběhu prvního poločasu přišla o zraněného Mingazova, ovšem výrazně větší vliv na průběh zápasu mělo svalové zranění domácího útočníka Markoviće, který musel o poločase zůstat v šatně a po změně stran už na hřišti existoval pouze jeden tým.

Rozhodnutí přinesla jednapadesátá minuta, kdy Hušbauer uvolnil Zmrhala a reprezentační záložník prostřelil Fryšťáka. Bohemians byli v ofenzivě velmi marní a byť v držení míče se soupeři vyrovnali, po přechodu středové čáry jej často ztráceli a když v 82. minutě po laxním odkopu domácích skóroval Sýkora, bylo o bodovém zisku definitivně rozhodnuto. (21:02:58)

Slavia vítězí v derby na hřišti Bohemians 3:1 a boj o mistrovský titul vrací pod svoji kontrolu! Vzhledem k odpolednímu zaváhání Plzně se Slavia západočeskému sokovi vzdaluje na rozdíl dvou bodů a má jednu velkou jistotu, tři vítězství v závěrečných třech kolech = oslavy.

Naopak Bohemians zůstávají v tabulce třináctí s náskokem pouhých čtyř bodů na sestupové pásmo a navíc Hradec Králové s Jihlavou ještě disponují zítřejšími zápasy k dobru, na "klokany" tak ještě čeká tuhý boj o záchranu.

90+3
    90+3. Pavlenka efektním skokem vyrazil Bartekovu hlavičku.

90+3
    Na Jindřiškův centr si naskočil David Bartek a jeho prudkou hlavičku Pavlenka vyráží!

90+3
    V závěru zápasu Bohemians ještě budou zahrávat jednu standardní situaci od postranní čáry.

90+2
    Další útočná snaha Bohemians je zastavena již v zárodku nedovoleným prohřeškem Siima Lutse.

90
    Čtvrtý rozhodčí Emanuel Marek už nad hlavou drží tabuli se svítící číslovkou tři značící počet minut nastavených k druhému poločasu.

89
    Luts se uvolnil na levém křídle, ovšem následný centr do absolutně volného prostoru, kde neoperoval vůbec nikdo v zeleno-bílém, pouze dokumentuje dnešní marné snažení Bohemians v útočné fázi.

88
    S dalším nebezpečně vyhlížejícím centrem Bořila měl plno práce Fryšťák, ale dokázal vyrazit míč do bezpečí.

88
    Slavia zůstává nastěhována na útočné polovině a Bohemians už kromě útočení mají velký problém i s bráněním.

87
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Tomáš Berger, přichází Michal Hubínek.

87
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Jasmin Ščuk.

86
    V domácí defenzivě je pořádný průvan! Milan Škoda se prohnal po levém křídle, jeho centr Fryšťák vyrazil jen ke zcela osamocenému Zmrhalovi, jehož tečovaná rána se mezi tři tyče nevešla.

85
    Další standardní situace pro Bohemians, ovšem ani další centr Josefa Jindříška se neujal.

84
    Jiráska podkopl Antonín Barák, domácí budou rozehrávat ve středu pole.
    82. Jan SÝKORA - 1:3

82
    Slavia právě vstřelila branku!
    Po Bořilově autovém vhazování Škoda neprostřelil bránící těla domácích fotbalistů, odražený míč si ale našel JAN SÝKORA, jenž z osmnácti metrů nasměroval balón přesně k tyči, kam Fryšťák nedosáhl!

81
    Domácím fanouškům začíná docházet trpělivost s chybějící jakoukoliv myšlenkou směrem dopředu a po nepřesné zpětné přihrávce Švece to v hledišti pořádně zahučelo zklamáním.

Tomáš Kohlmann

Branky: 15. Marković (pen.) – 12. Mingazov (Sýkora), 51. Zmrhal (Hušbauer), 82. Sýkora

Karty:   66. Šmíd (BOH) – 17. Lüftner (SLA), 17. Milan Škoda (SLA), 28. Mingazov (SLA)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:13. Rohy: 2:11. Fauly: 14:27.
    Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, P. Buchta, Šmíd (C), M. Hašek – Švec, Jirásek – Berger (87. Hubínek), Mašek (68. Bartek), Luts – Marković (46. Jindřišek).
    Náhradníci: Šrámek – Jindřišek, Bartek, Hubínek, Nitrianský, Vrzal.

SK Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Bořil – Ngadeu (52. Barák) – Mingazov (34. Zmrhal), Hušbauer, Sýkora – Mešanović (87. Ščuk), Milan Škoda (C).
    Náhradníci: Otáhal – Flo, Zmrhal, Tecl, Bílek, Ščuk, Barák.

Rozhodčí: Orel – Nádvorník, Blažej