Liverpool – Southampton 0:0 (kon.) | Arsenal – Manchester Utd. 2:0 (kon.)
Arsenal FC
2:0 (0:0)
Manchester United
Neděle 07.05.2017, 17:00 • Emirates Stadium, London • Anglická Premier League • 36. kolo

Ode mě je to pro dnešní den vše. Díky za pozornost a někdy zase u Premier League na shledanou. (18:56:27)

Zápasové statistiky

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 1:4. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 14:10.

Je po všem. Nepříliš atraktivní utkání, zejména ve druhém poločase nakonec končí výhrou Arsenalu 2:0. O branky se v rozmezí tří minut postarali Granit Xhaka a Danny Welbeck. Arsenal se bodově přiblížil United a ještě může zabojovat o Ligu mistrů.

90+4

90+2
    Po dobré kombinaci hostí se ke střele dostal Scott McTominay, jeho pokus levačkou ovšem skončil v rukavicích připraveného Čecha.

90+1
    Alexis Sánchez dával chytrou přihrávku nabíhajícímu Mesutu Özilovi, ten ale míč nedokázal zachytit na hrací ploše. Odkopávat se tak bude od branky De Gei.

90
    Domácí se dostali po levé straně do útoku a ještě budou vhazovat. Nad rámec utkání se budou hrát tři minutky.

89
    Ještě se rýsovala jedna šance Red Devils. Marcus Rashford unikl po levé straně a dával míč na penaltu, v šestnáctce byli ovšem úspěšnější bránící hráči v červeném.

88
    Šlágr kola tak patří londýnskému Arsenalu, fanoušci už ví, že je triumf blízko a na tribunách se hlasitě radují. Utkání se jen dohraje.

87
    Obléhání domácích se pokoušel ukončit Alexis Sánchez. Jeho důrazná rána z hranice vápna ovšem skončila na těle bránícího hráče před ním.

86
    Následoval útočný faul, na hřišti leží Aaron Ramsey, za pár sekund se ovšem zvedne a bude v pořádku. Míč pro Gunners.

85
    Posledních pět minut základní hrací doby, snaha Manchesteru United nelze upřít, jejich kvalita v zakončení ovšem není.

84
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Olivier Giroud.
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Héctor Bellerín.

83
    Poslední minuty jsou opravdu neatraktivní. Ani jeden celek se do ničeho nedostává a o vítězi utkání je nejspíše rozhodnuto od druhé branky Arsenalu.

82
    Hosté kombinovali těsně před vápnem a nakonec vybojovali pouze rohový kop. Centr Martiala z hranice vápna byl totiž zablokovaný.

81
    Rob Holding nyní neodkopl míč ideálně, na hranici vápna našel Wayna Rooneyho, ten se ale dnes netrefí nejspíše z ničeho. Jeho pokus skončil vysoko nad brankou.

80
    Rozeběhla se poslední desetiminutovka základní hrací doby. Manchester kombinuje na vlastní polovině, směrem do útoku je ovšem opravdu bezzubý.

78
    Arsenal se nikam nežene, místo přihrávek do vápna a do běhu vidíme spíše kombinaci zpátky. Gunners nechtějí riskovat a hrají v klidu.

77
    Snažení United na levé straně ukončil Wayne Rooney, jenž strčil zezadu do Coquelina a ten ochotně spadl k zemi. Z hloubi obranné poloviny tak budou rozehrávat domácí.