Německo – Rusko 3:6 (kon.) | Bělorusko – Kanada 0:6 (kon.) | USA – Švédsko 4:3 (kon.)
Finsko – Česko 3:4 (0:1 po s.n.)
Německo
3:6 (0:3, 0:2, 3:1)
Rusko
Pondělí 08.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem (kapacita: 18 734 míst) • Mistrovství světa • Skupina A

Rusové vítězí i ve třetím utkání na šampionátu a potvrzují dominanci ve skupině A. Němci po výhře nad USA podlehli Švédům i Rusům, ale důležitá utkání je ještě čekají.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pondělního svátečního dne. Na počtenou! (18:31:41)

Nejlepší hráči utkání:

Christian Ehrhoff – GER (0+1)
    Nikita Kučerov – RUS (2+0)

Vyprodaná aréna v Kolíně sledovala utkání, ve kterém Rusko porazilo Němce 6:3. Německá reprezentace se ve třetí třetině dotáhla na rozdíl tří branek, když se prosadili Macek a Gogulla. Rusové bleskově zareagovali, nedopustili žádné drama a odskočili zpět na čtyři branky. Druhý gól v zápase zaznamenal Kučerov. Domácí ještě v poslední minutě upravili stav, po průniku zprava střílel přesně Tiffels.

59:09 Frederik TIFFELS - 3:6

59:09
    Německo právě vstřelilo branku!
    Němci na začátku poslední minuty ještě korigují výsledek! Puk se po pravé straně po hrazení dostal až k FREDERIKOVI TIFFELSOVI, který se vyhnul ruskému obránci, nabruslil si na střed a prostřelil Vasilevského mezi betony – 3:6! Asistence: Marcus Kink, Dennis Seidenberg.

58:52
    Dadonov objel branku a přihrával mezi kruhy Bělovovi. Byla to ale velmi těžká a skákavá přihrávka, kterou si Bělov nezpracoval.

58:04
    Kučerov se tlačil do samostatného úniku, ale byl zastaven obránci. Jinak by mohl zaútočit na hattrick.

57:36
    Barabanov se nabízel u pravé tyče, ale sám schytal ruské nahození a odjíždí na střídačku. Mezitím útočí Němci.

56:59
    Nyní už jsou v útočné třetině zase Rusové. Mironov střílel od modré čáry mimo, ale odražený puk sebral Barabanov.

56:38
    Nepřesná přihrávka vyhnala Němce z útočného pásma a Greiss jim vypomohl s rozehrávkou.

55:53
    Provorov nastřelil Kinka a puk zmizel mezi diváky. Vhazuje se před Greissem, do konce chybí něco málo přes čtyři minuty.

55:27
    Právě Hördler přihrál mezi kruhy Y. Seidenbergovi, jehož sražená střela skončila v ochranné síti. Během komerční pauzy rozjeli fanoušci mexickou vlnu.

55:08
    Kahunova střela prošla přes změť těl na branku, ale Vasilevskij dobře zakročil. V útočné třetině dále pokračuje Hördler.

54:16
    Tiffels obral o puk Zuba a přihrál na modrou čáru Ehrhoffovi. Po jeho nahození se němečtí útočníci natahovali marně.

53:31
    Aktivní Kučerov přihrál zpoza branky Gusevovi, který nastřelil jen bránícího Fausera. Němci rozjíždějí útok.

52:35
    Kahun vložil hůl do Kruegerova nahození a puk jen těsně minul pravou tyčku. Němci nehrají ve třetí třetině špatně.
    51:40 Nikita KUČEROV - 2:6

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 46. Macek (Müller, D. Seidenberg), 49. Gogulla (Ehrhoff, Kahun), 60. Tiffels (Kink, D. Seidenberg) – 2. Šipačov (Dadonov, Panarin), 18. Šipačov (N. Gusev, Panarin), 19. S. Plotnikov (Provorov, Antipin), 32. N. Gusev (Panarin, A. Bělov), 36. Kučerov, 52. Kučerov (Panarin)

Německo: Greiss (Aus den Birken) – D. Seidenberg (A), Müller, Ehrhoff (C), Abeltshauser, Reul, Hördler, Krueger – Rieder, Macek, Kahun – Reimer, Ehliz, Tiffels – Hager, Schütz, Gogulla – Plachta, Y. Seidenberg, Fauser – Kink (A). Trenér: Marco Sturm.
    Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačjov. Trenér: Oleg Znarok.

Rozhodčí: Oliver Gouin (CAN), Anssi Salonen (FIN) – Libor Suchánek (CZE), Nathan Vanoosten (CAN)

Diváci: 18 734 (vyprodáno)