Edmonton – Anaheim 7:1 (kon.)
Edmonton Oilers
7:1 (5:0, 2:1, 0:0) Stav série: 3:3
Anaheim Ducks
Pondělí 08.05.2017, 01:00 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

Ode mě je to už pro tento zápas úplně všechno, příjemné sváteční ráno nebo ještě dobrou noc přeje Petr Sumbal. (04:01:15)

Československá stopa v utkání:
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Leon Draisaitl (EDM) 3+2
    2. Mark Letestu (EDM) 2+2
    3. Cam Talbot (EDM) 34 zák., 1 gól, 97,1%

Dnešní utkání sledovalo 18 347 diváků.

Zápas skončil. Byli jsme svědky utkání, které nebylo vůbec napínavé. Už od prvních minut směřoval Edmonton k vítězství a ke srovnání série na 3:3 na zápasy. Rozhodla už první třetina, kterou Edmonton vyhrál 5:0. Konečný výsledek zápasu nakonec zní 7:1. Hattrick vstřelil Draisaitl, dvě branky vsítil Letestu.

59:08
    Proti střele Lindholma už Cam Talbot zasahovat musel.

58:53
    Střela Montoura netrefila Talbotovu branku.

56:50
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, Vyprovokování bitky).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Kesler – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

56:50
    Obětí provokací se stal Kesler, který schytal několik krosčeků a sekyr. Poté se do strkanice připojila většina hráčů na ledě.
    56:50 Hromadná strkanice v obranném pásmu Oilers.

56:50
    V rohu útočného pásma Anaheimu vypukla hromadná bitka. Uvidíme, jak rozhodčí rozdělí tresty.

56:40
    Chris Wagner střílel z mezikruží a Talbot vytáhl vynikající zákrok.

56:08
    Nahození Larssona od modré čáry skončilo v rohu kluziště.

54:29
    Gryba dostal nabito na modrou čáru, branku Anaheimu však netrefil.

53:45

53:25
    Russel minul branku Berniera a hosté jsou již ve čtyřech.

52:55
    Střela Nugenta-Hopkinse s mezikruží byla zablokovaná.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 3. Draisaitl (A. Larsson), 8. Draisaitl (Lucic), 9. Kassian (Letestu), 12. Letestu, 19. Letestu (Benning, Draisaitl), 21. Slepyšev (Maroon, Draisaitl), 36. Draisaitl (Lucic, Letestu) – 29. Rakell (Perry, Fowler)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson, Klefbom, Benning, Russell, Gryba, Nurse – Caggiula (C), McDavid, Maroon – Slepyšev (A), Draisaitl (A), Lucic – Eberle, Nugent-Hopkins, B. Pouliot – Kassian, Desharnais, Letestu.
    Anaheim Ducks: Gibson (9. Bernier) – Vatanen, Fowler, Montour, H. Lindholm, Manson, Theodore, Holzer (A) – Perry (C), Getzlaf, Rakell – Silfverberg (A), Kesler, Cogliano – Kerdiles, Vermette, N. Ritchie – N. Thompson, Wagner.

Rozhodčí: Dan O’Rourke, Jean Hebert – Derek Amell, Bryan Pancich

Diváci: 18 347