Itálie – Lotyšsko 1:2 (kon.) | Slovinsko – Norsko 1:5 (kon.) | Slovensko – Dánsko 3:4 (0:1 po s.n.)
Švýcarsko – Francie 3:4 (0:1 po s.n.)
Itálie
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Lotyšsko
Úterý 09.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Mistrovství světa • Skupina A

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, ale my se z Kolína nad Rýnem přihlásíme opět zhruba za hodinu, kdy se společně v on-line přenosu podíváme na zápas Slovenska s Dánskem. Pěkný zbytek dne. (18:58:59)

Nejlepší hráči

Raphael Andergassen (Itálie) – Andris Džerinš (Lotyšsko)

Utkání je u konce! Lotyši se nakonec neskutečně natrápili se svým soupeře, ale minutu před koncem se dočkali, vstřelili kýženou vedoucí branku a nakonec zvítězili 2:1!

Rozhodnutí si na svou hůl připravil hradecký útočník Andris Džerinš, který zůstal sám mezi kruhy a nabídku od Robertse Bukartse proměnil střelou příklepem ve vítěznou trefu! Lotyši tak mají po třech zápasech tři výhry a vedou celou skupinu A.

59:59
    A nakonec přišla ještě jedna střela, a to od Insama, ovšem jeho pokus brankář Lotyšska vytáhl ramenem!

59:55
    Pět sekund před koncem je zde přesilovka pro Italy. Ronalds Keninš (Lotyšsko) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

59:40
    Lotyši však dvakrát po sobě vyhodili a jsou nesmírně blízko cenným třem bodům.

59:20
    Italové jsou bez brankáře a zkoušejí hru v šesti!
    58:41 Andris DŽERINŠ - 1:2

58:41
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Tak tohle je rána do vazu italského reprezentace, Lotyči poprvé v zápase vedou! Roberts Bukarts vybojoval kotouč za brakou, zleva si nabruslil na osu hřiště a poté nabidl ANDRISI DŽERINŠOVI, který z první příklepem propálil změť těl před sebou včetně brankáře Bernarda – 1:2! Asistence: Roberts Bukarts.

58:26
    Miks Indrašis projel po pravém křídle, ale nic jiného, než nepřesnou přihrávku, která navíc byla sražena do ochranné sítě, ze svého repertoáru nevykouzlil. Buly před Bernardem.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:38
    Pobaltský celek bojuje momentálně sám se sebou a hledá cestu nahuštěnou obranou soupeře, ta se však zatím neotevírá.

56:47
    Lotyši už vrhají většinu svých sil do útoku a chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době, ale to se jim zatím nedaří, soupeři hrají velmi aktivně.

56:05
    Ro. Bukarts projel do pásma a doslova napálil kotouč do chumlu těl, nikdo nevěděl, kde puk je, nicméně nakonec jej Italové vyvezli.

55:38
    Utkání sleduje 6 332 diváků!

55:38
    Kaspars Daugavinš nezpracoval prudký pas od spoluhráče z obranné třetiny, byl navíc přichycen ofsajdu.

54:50
    Po vyhraném buly navíc vyvezli kotouč, nechali jej v rohu hřiště a spořádaně odjeli střídat. Čas běží dál.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 4. Insam (Traversa) – 13. Džerinš (Galvinš, Daugavinš), 59. Džerinš (Roberts Bukarts)

Itálie: And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Scandella, Morini, Frigo – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Andergassen, D. Kostner (A), S. Kostner – Gander, Goi, Lambacher.
    Lotyšsko: Merzlikins (Punnenovs) – Sotnieks (A), A. Kulda, Cibulskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Bindulis – Daugavinš (C), Džerinš (A), Roberts Bukarts – Sprukts, Rihards Bukarts, Indrašis – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Pavlovs, Meija, Bičevskis – Blugers.

Rozhodčí: Brett Iverson (CAN), Tobias Wehrli (SUI) – Ivan Dědulja (BLR), Alexander Otmachov (RUS)