Southampton – Arsenal 0:2 (kon.)
Southampton FC
0:2 (0:0)
Arsenal FC
Středa 10.05.2017, 20:45 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 26. kolo
    Dnešní výhra pomohla Arsenalu k 5. příčce v tabulce.

Rozhodčí Moss naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém Southampton podlehl Arsenalu 0:2. Obě branky padly až ve druhém poločasu, o tu první se postaral Sánchez a druhý zásah přidal střídající Giroud. Hra byla velmi vyrovnaná, ale Arsenal byl důraznější, a tak si na své konto připsal tříbodový zisk. Southampton měl dvě zajímavé akce v první polovině zápasu, ale Čech byl neprůstřelný a svůj tým dobře podržel. Pak už se domácím nic zázračného nepodařilo a udeřil Arsenal. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (22:39:44)

90+4

90+3
    Bellerín vyfasoval v samotném závěru žlutou kartu.

90+2
    Southampton z tohoto rohového kopu nic nevytěžil, protože Čech byl pozorný a centrovaný míč si stáhl do rukavic.

90+1
    Gabbiadini se dostal ve vápně do zakončení a jeho pokus byl zablokován. Následovat bude roh pro domácí tým.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.

89
    Máme tu avizované střídání, ze hry odchází Özil a místo něj naskakuje Coquelin.

88
    Arsenal chystá poslední změnu v sestavě, do hry půjde Coquelin.

87
    Boufal vypálil, ale raději mohl přihrávat, protože jeho spoluhráči byli v lepší pozici. Boufal trefil pouze boční síť, takže se stav skóre v 87. minutě nemění.

85
    Podle všeho to vypadá, že Arsenal St. Mary's stadium vyloupí a do Londýna si odveze všechny 3 body. Ještě sice není konec, ale na žádný zvrat to už nevypadá.
    83. Olivier GIROUD - 0:2

83
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Sánchez zvedl hlavu a všiml si, že na pravé straně číhá ve vápně Ramsey, a tak mu okamžitě přihrál. Ramsey však nestřílel, protože viděl, že OLIVIER GIROUD je v lepším postavení, a tak mu míč hlavou prodloužil. GIROUD se parádně opřel do balonu a nádhernou hlavičkou navýšil vedení hostů. Toto střídání se Wengerovi opravdu podařilo, vdžyť GIROUD je na hrací ploše teprve 3 minuty a už je na listině střelců.

82
    Hosté měli výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace nic nevytěžili.

81
    Arsenal má k dispozici ještě jedno střídání, domácí Southampton už změnu v sestavě neudělá, protože již třikrát střídal.

80
    Vystřídal také Southampton: do hry naskočil Rodriguez a na lavičku zamířil Tadić.

80
    Welbeck dnes dohrál a odchází si odpočinout na lavičku, místo něj si zahraje Giroud.

79
    Boufal teď předvedl parádní sólo akci, jen škoda, že ji nezakončil gólem. Hráč Southamptonu obehrál hned čtyři protihráče, navedl si míč na střelu a poté pálil zpoza vápna, avšak jeho pokus byl nepřesný, takže Čech nemusel zasahovat. Akce to byla opravdu pohledná.

78
    Arsenal z rohového kopu vůbec nic nevytěžil, protože domácí tým se pozorně bránil a míč odehrál do bezpečí.