USA – Itálie 3:0 (kon.) | Švýcarsko – Bělorusko 3:0 (kon.) | Slovensko – Německo 2:3 (0:1 po s.n.)
Finsko – Slovinsko 5:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Slovensko
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Německo
Středa 10.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Mistrovství světa • Skupina A

Utkání je u konce! Německo ještě čtyři minuty před druhou sirénou prohrávalo o dvě branky, nicméně nevzdalo se a nakonec v nájezdech urvalo dva nesmírně cenné body.

V nájezdech, jak už bylo zmíněno, rozhodl Dominik Kahun a domácí si za velkých ovací zaplněných tribun připsali druhou výhru ve svém čtvrtém vystoupení na domácím MS! (23:15:40)

Dominik KAHUN - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Německo.
    Domácí vítězí a dokonávají svůj zápasový obrat. V nájezdech se jako jediný prosadil DOMINIK KAHUN, který předvedl krásný blafák do bekhendu a vystřelil svému týmu druhou výhru na turnaji – 2:3.

3. série
    0:1
    Michel Miklík musel dát, ale z brankoviště střelou na lapačku přestřelil branku a Německo vítězí!

3. série
    0:1
    Yasin Ehliz se rozjel hodně rychle a zkusil zasunout na zadní tyč, ale také jemu kotouč utekl.

2. série
    0:1
    Mário Bližňák nic neřešil a zkusil vypálit z mezikruží, ovšem branku přestřelil. Pokračujeme.

2. série
    0:1
    Brooks Macek si skvěle rozhýbal Hudáčka, ale poté mu kotouč utekl!

1. série
    0:1
    Za Slováky se jako první rozjel Tomáš Hrnka, ovšem po rychlé míchanici trefili jen tyč!

1. série
    0:1
    Dominik Kahun se rozjel jako první k nájezdu, vystřihl klasický bekhendový zákrok a uspěl!

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení vítěze nepřineslo, a tak uvidíme nájezdy. Slováci si tuto disciplínu vyzkoušejí podruhé během dvou dnů a já jen připomenu, že včera se neprosadil ani jeden z nich.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Slováci mohli v samém závěru rozhodnout! Kudrna na sebe natáhl dva hráče a načasoval v útočné třetině skvělou žabičku na Lukáše Cingela, který však sám před brankou trefil jen vyrážečku připraveného Aus den Birkena!

64:40
    Další tutovka Němců! Yasin Ehliz zůstal sám mezi kruhy, dostal nabito, ale příklepem prověřil pouze tvrdost pravého betonu Hudáčka, který skvěle zasáhl!

64:16
    Vladimír Dravecký si vybruslil s pukem na vrcholek kruhů, ale trefil jen připraveného Aus den Birkena, který podržel svůj celek.

64:07
    Rozběhla se poslední minuta prodloužení, do útoku se ženou pro změnu slovenští hokejisté.

63:26
    Patrick Reimer si dobře nabruslil z levé strany, schoval svou střelu za obránce, ale Hudáček u své levé tyče skvěle zasáhl!

62:44
    Hrnka si dal v útočném pásmu dvě kolečka, vyměnil si kotouč s Mikúšem a poté prudce vypálil, ale Aus den Birken zasahovat nemusel.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 10. Matoušek (Zigo, Šedivý), 22. L. Hudáček (Čajkovský) – 37. Reimer (Ehrhoff, Kahun), 37. Ehliz (D. Seidenberg, Müller), rozh. náj. Kahun

0:1   Michel Miklík (SVK)

Slovensko: J. Hudáček (J. Laco) – Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý, Trška – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Dravecký (C), L. Hudáček, Skalický – Matoušek, Zigo, A. Šťastný.
    Německo: Greiss (A) (10. Aus den Birken) – D. Seidenberg, Müller (C), Reul, Ehrhoff, Abeltshauser, Hördler, Krueger – Reimer, Ehliz, Tiffels – Macek, Y. Seidenberg, Kahun – Plachta, Fauser (A), Wolf – Kink, Schütz, Gogulla.

Rozhodčí: Stefan Fonselius (FIN), Brett Iverson (CAN) – Rene Jensen (DEN), Judson Ritter (USA)