USA – Itálie 3:0 (kon.) | Švýcarsko – Bělorusko 3:0 (kon.) | Slovensko – Německo 2:3 (0:1 po s.n.)
Finsko – Slovinsko 5:2 (kon.)
Švýcarsko
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Bělorusko
Středa 10.05.2017, 16:15 • AccorHotels Arena, Paříž (kapacita: 13 500 míst) • Mistrovství světa • Skupina B

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek středečního dne. Večer pro vás z Paříže připravíme online přenos z utkání mezi Finskem a Slovinskem. Na počtenou! (18:29:31)

Švýcaři se díky dnešnímu vítězství posunuli na druhé místo ve skupině, o které už dnes jistojistě nepřijdou. Naopak Bělorusové zůstávají bez bodového zisku poslední a budou nejspíš se Slovinskem bojovat o záchranu.

Nejlepší hráči utkání:

Leonardo Genoni – SUI (14 úspěšných zákroků)
    Charles Linglet – BLR (0+0)

Švýcaři vstupovali do třetí třetiny s náskokem dvou branek a znovu se jim podařilo jednu přidat. Po osmi minutách využil Schäppi chyby Graborenka a přihrál Almondovi. Švýcarský útočník se trefil přesně do pravého horního růžku. Bělorusové následně nevyužili přesilovku a do konce utkání už se na pořádnou šanci nezmohli. Po čtyřech zápasech jsou bez bodu.

59:59
    Voroboj ještě vyslal od červené čáry poslední propagační ránu. Genoni udržel kotouč a Švýcaři slaví výhru 3:0.

59:32
    Suter posunul puk do středního pásma a švýcarští fanoušci oceňují výkon svých oblíbenců skandovaným potleskem.

58:48
    Kogalev se po Drozdově akci natlačil před brankou k volnému puku, ale Genoniho nepřekonal. Švýcarský gólman hájí nulu.

58:16
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Almondovi se nepovedlo tečovat nahození od Rüfenachta, a tak Lalande v poklidu zasáhl.

57:53
    Korobov dohrál Martiho na mantinel a S. Kosticyn přihrál mezi kruhy na Kovyršina. Jeho střelu skryl Genoni do lapačky.

56:58
    Děmkov vybojoval puk pro Jevenka, jehož nahození od mantinelu na branku neprošlo. I tak zůstává Bělorusko v útočné třetině.

56:34
    Nyní už se utkání skutečně jen dohrává a běloruské šance klesají na minimum. Genoni si vyjel pro puk a s přehledem rozehrál.

55:54
    Bodenmannova přihrávka vyhnala Švýcary z útočného pásma, naopak zaútočit mohl A. Kosticyn. Objetí branky nekorunoval povedeným bekhendovým zakončením.

55:25
    A. Kosticyn vybojoval u mantinelu puk pro Stase a přihrál mu na pravý kruh. Švýcarský brankář udržel Stasovu střelu.

54:43
    Jako vítěz vyšel Šinkevič, a tak mohli Bělorusové zaútočit. Před Genonim se marně pokoušel proti trojici obránců prosadit Kogalev.

53:57
    Kukan udržel modrou čáru a nahodil puk po mantinelu. Tam pokračuje hra soubojem dvou osmiček, Praplana a Šinkeviče.

53:27
    Bělorusové působí hodně bezradně, za celý zápas nebyli schopni si vytvořit gólovou šanci. Šance na postup do čtvrtfinále jim nenávratně utíká.

Dnešní utkání sleduje 3 212 diváků.

52:36
    Pavloviče při přechodu modré čáry jeden ze spoluhráčů předběhl, a tak už se střela do chráničů Genazziho nepočítala. Ofsajd, komerční pauza.

Ondřej Zoubek

Vojtěch Drbohlav

Michal Toman

Branky a nahrávky: 18. Schäppi (Untersander, Genazzi), 36. Ambühl (Hollenstein, Loeffel), 48. Almond (Schäppi)

Švýcarsko: Genoni (Hiller) – Diaz (C), Furrer (A), Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Rüfenacht, Schäppi, Almond – Praplan, Hollenstein, Haas – Ambühl (A), Bodenmann, Brunner – Herzog, Malgin, Richard – Suter. Trenér: Patrick Fischer.
    Bělorusko: Lalande (M. Karnauchov) – Lisovec, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Graborenko, Vorobej – Stefanovič, A. Kosticyn, S. Kosticyn – Kulakov, Pavlovič (A), Kovyršin – Děmkov, Stas (C), Linglet – Šarangovič, Karaban, Kogalev – Drozd. Trenér: Dave Lewis.

Rozhodčí: Roman Gofman (RUS), Anssi Salonen (FIN) – Hannu Sormunen (FIN), Libor Suchánek (CZE)

Diváci: 3 212 (24 % celkové kapacity)