Rusko – Dánsko 3:0 (kon.) | Česko – Norsko 1:0 (po pr.) | Švédsko – Lotyšsko 2:0 (kon.)
Kanada – Francie 3:2 (kon.)
Rusko
3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Dánsko
Čtvrtek 11.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Mistrovství světa • Skupina A

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, opět se vám přihlásíme ve 20:15, kdy se společně podíváme na druhé dnešní utkání, a to mezi Švédskem a Lotyšskem. Prozatím vám přejeme pěkný zbytek dne. (20:37:51)

Dnešní utkání je u konce! Rusové o své výhře rozhodli na konci druhé třetiny, když se během minuty a půl prosadili hned třikrát a ve třetí části, ačkoliv mohli přidat ještě několik tref, svůj náskok jen kontrovali. Na turnaji mají tak ze čtyř zápasů čtyři výhry, jedenáct bodů a budou čekat, jak večer odpoví Lotyši, jež se utkají se Švédskem.

Nejlepší hráči

Georg Sørensen (Dánsko) – Vadim Šipačov (Rusko)

59:59
    A nakonec ještě jedna šance! Jeden z Rusů se vytočil na brankovišti a zároveň se sirénou trefil jen tyč!

59:40
    V úplně poslední šanci duelu našel Plotnikov před prázdnou brankou Andronov, ale ten netrefil prázdnou branku!

59:09
    Ruští fanoušci už na ochozech zpívají, je jasné, že jejich oblíbenci si přípíší i ve čtvrtém duelu na turnaj výhru.

58:46
    Kotouč posléze na druhé straně hřiště přikryl ve své rukavici brankář Vasiljevskij a hra je přerušena.

58:35
    Kučerov dostal kotouč do druhé vlny a mohl klidně střílet přesně k tyči, ale opět místo rány ještě přihrával, leč nepřesně.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetina a troufnu si říci také celého zápasu.

57:15
    Další šanci měl Dadonov, který ujel po levé straně úplně sám, ale branky se nedočkal, neboť zakončil přesně do hrudi připraveného Sorensena!

56:47
    Navrativší se Gavrikov ihned ujel z trestné lavice do brejku a z pravé strany našel parádní přihrávkou před prázdnou brankou Plotnikova, ten však z první trefil jen beton Sorensena, jenž předvedl další neuvěřitelný zákrok!

56:36
    Rusové hrají v plném počtu.

55:55
    Rusové již potřetí dokázali vyhodit kotouč přes všechny čáry, přesilovka se severskému celku zatím vůbec nedaří.

55:36
    Nakonec další akce už byla plodnější a z příklepu pálil pohotově Jesper B. Jensen, jenže přesně do lapačky připraveného brankáře Vasiljevského.

54:59
    Úvod přesilovky ale nevychází ani Dánům, Rusové dokázali dvakrát v krátkém sledu pohodlně vyhodit.

54:36
    Sami si navíc zahrají přesilovku, v níž mohou vykřesat naději. Vyloučen je Vladislav Gavrikov (Rusko), a to na dvě minuty za nedovolené bránění.

54:01
    A už také hrají v plném počtu.

53:47
    Přesilovka Rusů se chýlí ke svému konci, Dánové potřetí vyhazují.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 36. Kiselevič (Panarin, Kučerov), 36. S. Plotnikov (Andronov, Tělegin), 37. N. Gusev (Šipačov, Dadonov)

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (C), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov (A), Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – S. Plotnikov, Tkačjov.
    Dánsko: Sørensen (Nielsen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen (A), Regin (A) – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green (C), Poulsen – Aagaard, Bau Hansen, Russell – Meyer.

Rozhodčí: Stephen Reneau (USA), Tobias Wehrli (SUI) – Lukas Kohlmuller (GER), Miroslav Lhotský (CZE)