Arouca – Tondela 1:2 (kon.) | Benfica – Guimarães 5:0 (kon.) | Feirense – Sporting 2:1 (kon.)
Benfica Lisabon
5:0 (4:0)
Vitória SC Guimarães
Sobota 13.05.2017, 19:15 • Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz), Lisabon (kapacita: 65.647 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 33. kolo

Děkuji za pozornost a přeji Vám hezký zbytek sobotního večera! (21:11:35)
    Benfica i letos Primeira Ligu ovládla.

Po závěrečném hvizdu již propukly oslavy naplno! Fotbalisté Benfiky si dnes s Vitórií Guimarães doslova pohráli a již kolo před koncem mají jistý mistrovský titul. Domácí tak jen potvrdili pozici portugalského suveréna posledních let, vždyť v Primeira Lize triumfovali už počtvrté v řadě. Orli zápas rozhodli již v první půli, v níž nebohému soupeři nastříleli hned čtyři góly. Po přestávce už přidali jen jeden, v 67. minutě skóroval z penalty Jonas.

Benfica Lisabon se stává portugalským mistrem za sezónu 2016/17!

90+1

90+1
    Rozhodčí utkání nastaví o jedinou minutu, která dělí Orly od čtvrtého titulu v řadě.

90
    Střely na bránu – 13:0.

89
    Tvrdý zákrok od Tozého schytal Raúl Jiménez. Hostující hráč je potrestán žlutou kartou.

88
    Běží závěrečné minuty utkání. Myslím, že rozhodčí ani nemá důvod moc nastavovat.

87
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Jonas, přichází André Almeida.

85
    Brejk soupeře zastavil taktickým faulem Grimaldo. Domácí levý bek dostal žlutou kartu.

85
    Na centr Carrilla na vzdálenější tyč si zabíhal Eduardo Salvio. Balón se od domácího křídelníka odrazil do zámezí.

83
    Z následného rohového kopu už domácí další příležitost nevytěžili.

82
    Ke střele zpoza šestnáctky se nyní dostal Pizzi. Zamířil však do středu brány a Douglas jeho projektil vyboxoval.

81
    Další tutovka Benfiky! Přihrávku Jonase pustil Jiménez až k Eduardovi Salviovi, jehož přízemní střelu však skvěle vytáhl Douglas! Výborný zákrok.

80
    Žlutou kartu dostává Carrillo (Benfica Lisabon).

80
    Nyní celý stadion povstal a skáče v rytmu oslavného chorálu. Domácí trenér Rui Vitória fanouškům mává a děkuje jim za podporu.

79
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Ljubomir Fejsa, přichází Andreas Samaris.

77
    Eduardo Salvio postupoval po levém křídle dopředu a ještě si mohl vybrat, kterému ze dvou nabíhajících spoluhráčů nahraje. Vše ale řešil jen individuálně a tak získal pouze roh.