Lotyšsko – USA 3:5 (kon.) | Norsko – Finsko 2:3 (po pr.) | Rusko – Slovensko 6:0 (kon.)
Slovinsko – Bělorusko 2:5 (kon.) | Itálie – Německo 1:4 (kon.) | Kanada – Švýcarsko 2:3 (po pr.)
Kanada
2:3 (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)
Švýcarsko
Sobota 13.05.2017, 20:15 • AccorHotels Arena, Paříž • Mistrovství světa • Skupina B

Třízápasová sobota je u konce. Těším se na počtenou znovu v neděli u duelu Švýcarsko – Finsko. Pro tuto chvíli přeji dobrou noc. (22:47:16)

Zápas, který se může pyšnit nádhernou atmosférou, je u konce a diváci opouštějí svá místa. Je však jisté, že v nedalekých restauracích zde v Bercy se bude slavit dost možná až do rána. A nejenom tady, možná i na jiných místech v Paříži a samozřejmě i přímo ve Švýcarsku.

To bylo tedy utkání. 12 932 diváků rozhodně nemohlo litovat návštěvy AccorHotels arény. Nejprve viděli rychlý nástup Kanady, která dokonce donutila Švýcarsko vystřídat brankáře. Jenže potom už zámořští hokejisté tolik nedominovali. Ve druhém dějství žádná branka nepadla a třetí vyšlo lépe Švýcarům, kteří dvěma góly vyrovnali. V prodloužení pak Kanada měla spoustu gólových šancí, ale nedokázala je proměnit. Naopak Švýcarsku se z ojedinělého brejku podařilo rozhodnout.

Píseň, při které mrazilo v zádech, dozněla a stadionem zní pastevecké zvony a jásot švýcarských diváků, kteří v sobotu večer téměř vyprodali AccorHotels arénu.

Na počest vítěze zní stadionem švýcarská hymna.

Nejlepší hráči zápasu
    Ryan O´Reilly (CAN)
    Leonardo Genoni (SUI)

Oba hráči byli vyhlášeni po právu, tyto dvě postavy byly na ledě hodně vidět.

63:40 Fabrice HERZOG - 2:3

63:40
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    80 sekund před koncem prodloužení rozhodl o výhře Švýcarska FABRICE HERZOG, když dokonal své přečíslení. Najel si k pravé tyči a blafákem zakončil ke vzdálenější tyči. Švýcaři tedy senzačně porazili jako první tým na tomto mistrovství Kanadu. Asistence: Ramon Untersander, Andres Ambühl.

63:10
    Hra byla přerušena kvůli ofsajdu. Bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.

62:49
    Kanada je v prodloužení lepším týmem a měla již několik gólových šancí. Zatím však ani jedna brankou neskončila.

62:12
    Přečíslení Kanady gólem neskončilo, protože si zakončující hráč vylámal zuby na švýcarském brankáři.

61:54
    Joel Genazzi chtěl tečovat střelu z mezikruží, ale to se mu nakonec nepodařilo.

61:25
    Mark Scheifele zkusil uspět z pravého kruhu, ale Leonardo Genoni zvládl kotouč uhlídat za pomoci svého betonu.

60:36
    Znovu velice aktivní Ryan O´Reilly, jenže tentokrát se první střelec tohoto duelu netrefil.

60:21
    Hokejisté Kanady jsou i s pukem v útočném pásmu.

60:01

Pětiminutové prodloužení se bude hrát tři na tři.

Střely na branku ve třetí třetině: 13:12.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 5. R. O'Reilly (Marner, Parayko), 7. Marner (Lee, Konecny) – 47. Herzog (Praplan, Richard), 50. Praplan (Hollenstein), 64. Herzog (Untersander, Ambühl)

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Matheson, Lee, Morrissey – MacKinnon, Scheifele, R. O'Reilly – Simmonds, Giroux (C), Killorn – Duchene (A), Couturier, Skinner – Konecny, Marner, Point.
    Švýcarsko: Hiller (Genoni) – Diaz (C), Furrer, Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Rüfenacht, Schäppi, Almond – Praplan, Hollenstein (A), Haas – Ambühl (A), Suter, Brunner – Bodenmann, Suri, Herzog – Richard.

Rozhodčí: Odins (LAT), Salonen (FIN) – Leermakers (NED), Sormunen (FIN)

Diváci: 12 932