Alavés – Celta Vigo 3:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Leganés 1:1 (kon.) | Real Betis – Atlético 1:1 (kon.)
Eibar – Gijón 0:1 (kon.) | Las Palmas – Barcelona 1:4 (kon.) | Villarreal – La Coruňa 0:0 (kon.)
Real Madrid – Sevilla 4:1 (kon.) | Real Sociedad – Malaga 2:2 (kon.)
Deportivo Alavés
3:1 (3:0)
Celta de Vigo
Neděle 14.05.2017, 16:00 • Mendizorroza • Španělská LaLiga • 37. kolo

Z mé strany je to už pro tenhle zápas všechno, příjemný zbytek víkendu přeje Petr Sumbal. (17:53:30)

O vítězství Deportiva Alavés rozhodl první poločas. Ten vyhráli domácí fotbalisté 3:0 a pak už jim jen stačilo si pozornou obranou hlídat své vedení. Mírnou nervozitu na jejich kopačky přinesl Aspas, který vstřelil z penalty branku na 1:3, ale další gól už Celta nepřidala. V závěru nastaveného času ještě trefil tyčku Beauvue.

90+3

90+3
    Po přihrávce Aspase vypálil z pravé strany Claudio Beauvue a trefil pravou tyč Pachecovy brány!

90+1
    Domácí hráči měli přesilu v pokutovém území soupeře. Zakončení nakonec vyšlo na Rubéna Sobrina, ten však z hranice vápna branku netrefil.

90
    Nastavovat se budou nad rámec normální hrací doby tři minuty.

89
    Deportivu se povedlo kouskováním hry rozbít vzrůstající tlak Celty Vigo. Té už zbývá na vyrovnání jen minimum času.

88
    Jonny Castro si přidržel Sobrína a za tento prohřešek obdržel žlutou kartu.

87
    Vysoký míč do vápna si v klidu ze vzduchu stáhl Iván Villar.

86
    Daniel Wass se probíjel do šestnáctky, ale přes Feddala cesta nevedla.

84
    Další žlutá karta, tentokrát pro Fontáse za faul na Méndeze.

83
    Hosté obléhají pokutové území Alavésu. Ten se brání zatažený před svou bránou.

81
    Iago Aspas dostává žlutou kartu za úder loktem do obličeje Feddala.

80
    Celta má ještě zhruba 10 minut na to, aby zdánlivě prohraný zápas pořádně zdramatizovala. Deportivo je v posledních minutách hodně pasivní, takže je ještě všechno možné.
    78. Iago ASPAS - 3:1

78
    Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
    Kdo jiný než IAGO ASPAS se mohl zhostit exekuce pokutového kopu. Ze svého pohledu si pro svou střelu vybral pravou stranu branky. Naopak přesně opačnou stranu si pro svůj zákrok zvolil Fernando Pacheco.
    77. Penaltový zákrok na Sista.

77
    Hosté budou kopat penaltu! Do pokutového území se vřítil Sito a tam jej fauloval Carlos Vigaray.

76
    Centr z rohového kopu hlavou Feddal posunul na Méndeze, ten však zakončil jen vysoko nad.

Petr Sumbal

Branky: 5. García, 18. Feddal (Katai), 37. Deyverson (Vigaray) – 78. Aspas (pen.)

Karty:   63. Alexis (DAL) – 81. Aspas (CVG), 84. Fontàs (CVG), 88. J. Castro (CVG)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:8. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:13.
    Deportivo Alavés: Pacheco – Vigaray, Alexis, Feddal, Hernández – D. Torres, García (C) (74. M. Llorente) – Toquero (66. Méndez), Sobrino, Katai (70. Ó. Romero) – Deyverson.
    Náhradníci: Ortolá – Femenía, Carnero García, I. Gómez, M. Llorente, Méndez, Ó. Romero.

Celta de Vigo: Villar – Roncaglia (60. J. Castro), Sergi Gómez, Fontàs, Planas (C) – Wass, Díaz (45. P. Hernández) – Bongonda (46. Aspas), Jozabed, Sisto – Beauvue.
    Náhradníci: S. Álvarez – Aspas, Cabral, P. Hernández, Hjulsager, J. Castro, Señé.

Rozhodčí: José Munuera Montero – José Matías Caballero, Alfonso Baena Espejo