Pittsburgh – Ottawa 1:2 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Stav série: 0:1
Ottawa Senators
Neděle 14.05.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Finále V. konference

1. Craig Anderson (OTT) 27 zák., 1 gól, 96,4%
    2. Bobby Ryan (OTT) 1+0
    3. Jevgenij Malkin (PIT) 1+0 (04:32:49)

Statistiky: Střely na bránu: 28-35; Zablokované střely: 14-22; Vhazování: 49%-51%; Hity: 27-32; Přesilové hry: 0/5-0/2; Trestné minuty: 4-10.

Ottawa v úvodním zápase finále Východní konference dlouho vedla poté, co se v závěru první třetiny prosadil Jean-Gabriel Pageau, na jehož gól sice v závěru normální hrací doby dokázal odpovědět Jevgenij Malkin, jenže v prodloužení se střelec úvodní branky zaskvěl přihrávkou, po které se Bobby Ryan řítil do samostatného úniku a po parádním zakončení rozhodl o výhře Senators. Ottawa se ujala v sérii vedení 1:0. Konečný výsledek: Pittsburgh Penguins 1 Ottawa Senators 2 po prodloužení.

64:59 Bobby RYAN - 1:2

64:59
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Justin Schultz se ocitl u hrazení v blízkosti obranné modré čáry pod tlakem dvou protihráčů a Jean-Gabriel Pageau po skvělém forčekingu Marka Stonea kolmou přihrávkou našel BOBBYHO RYANA, který si na útočné modré čáry krásně hodil puk do jízdy kolem jednoho z hráčů Pittsburghu a poté samostatný únik zakončil krásnou bekhendovou střelou do levého horního rohu brány! Ottawa vítězí v prvním zápase finále Východní konference 2:1! Asistence: Jean-Gabriel Pageau a Mark Stone.

64:49
    Jake Guentzel ztratil v levém kruhu pro vhazování stabilitu a vzápětí z jeho vrcholu bez přípravy vypálil Olli Määttä, jeho rána ale byla přizvednuta do ochranné sítě.

64:38
    Další přerušení hry poté, co byl puk ve středním pásmu sražen na jednu ze střídaček. Hra je kouskována.

64:30
    Phil Kessel se ocitl v postavení mimo hru, a ačkoliv se mu to hodně nelíbilo, vhazovalo se ve středním pásmu.

64:07
    Tom Pyatt vyrážel podél střídaček do protiútoku, jeho útočná snaha ovšem měla jepičí život a rychle skončila.

64:00
    Brian Dumoulin vypálil od modré čáry zápěstím a jeho pokus nad ledem mířil přesně k pravé tyči, Craig Anderson ale předvedl krásný zákrok a puk ukryl v lapačce!

63:21
    Od úvodního vhazování prodloužení se zatím nepřerušovalo a hraje se velice plynulý hokej, během něhož se hra přelévá ze strany na stranu, zatím ovšem bez dalších šancí.

62:54
    Bobby Ryan se nedokázal prosadit na pravém křídle, kde v kruhu pro vhazování ztratil kontrolu nad pukem.

61:33
    Chris Kunitz se málem řítil do samostatného úniku, jenže jeden z hráčů Ottawy mu dokázal puk v mezikruží vypíchnout.

60:55
    Jean-Gabriel Pageau z opačné strany mířil do předního levého horního rohu brány, brankář Penguins ale tentokrát dobře zasáhl pravým ramenem a v rychlém sledu předvedl druhý zákrok.

60:33
    Erik Karlsson mohl rychle rozhodnout, jeho střelu z pravého kruhu pro vhazování ale dokázal Marc-André Fleury levým betonem vyrazit mimo! Skvělý zákrok.

60:01
    V Pittsburghu právě začalo prodloužení a tým, který nyní skóruje, se bude radovat z úvodního vítězství ve finále Východní konference.

60:01

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 55. Malkin (Kunitz, Hainsey) – 15. Pageau (B. Ryan), 65. B. Ryan (Pageau, Mark Stone)

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, J. Schultz, Cole, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Kunitz (A), Malkin (A), Kessel – Sheary, Bonino, Hörnqvist – S. Wilson, Cullen, Rowney. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
    Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Ch. Wideman – Wingels, Brassard, Mark Stone – Dzingel, Turris (A), B. Ryan – Hoffman, Pageau, Pyatt – MacArthur, Z. Smith, Burrows. Hlavní trenér: Guy Boucher.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brad Meier. Čároví: Scott Cherrey, Brian Murphy

Diváci: 18614