Dánsko – Itálie 2:0 (kon.) | Kanada – Norsko 5:0 (kon.) | Rusko – Lotyšsko 5:0 (kon.)
Francie – Slovinsko 4:1 (kon.)
Dánsko
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Itálie
Pondělí 15.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Mistrovství světa • Skupina A

Ode mě je to již pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, krásný zbytek dne. (18:19:16)

Armin Helfer (ITA) – Morten Green (DEN)

Zápas končí nepříliš přesvědčivým vítězstvím Dánska poměrem 2:0. Seveřané se téměř po celých šedesát minut nemohli prosadit, Italové nakonec přišli o prodloužení, které by je stejně od sestupu neuchránilo, v 58. minutě po brance Hardta. Na konečných 2:0 upravil jeden z obránců, který poslal nechtěně kotouč do své branky.

59:46
    Oba celky si užívají své poslední vteřiny na šampionátu.

59:20
    Tommaso Goi se ještě ocitl sám před Dahmem, přízemní střelou na něj ale nevyzrál.
    58:47 Peter REGIN - 2:0

58:47
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Jenže Italové si po nepřesné kombinaci dávají vlastní branku. Jako poslední se kotouče dotkl PETER REGIN. Ten se však v době nepřesné kombinace Italů možná už ani nepohyboval na ledové ploše.

58:35
    Alexander Egger musel rychle zpátky, aby nemohli Dánové pálit na prázdnou branku.

58:27
    Andreas Bernard zůstává na střídačce!

58:27
    Italský trenér si vyžádal oddechový čas.

58:27
    Dahm udržel ve svém náručí pokus z pravé strany. Hra je přerušena.

58:02
    Itálie zkouší hru v šesti bruslařích bez brankáře!
    57:26 Nichlas HARDT - 1:0

57:26
    Ti se nakonec přeci jen prosazují. Pouhé dvě minuty před koncem zřejmě posílá Itálii z elitní skupiny po krásné kombinaci Seveřanů NICHLAS HARDT. Asistence: Frederik Storm, Julian Jakobsen.