Pittsburgh – Ottawa 1:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:0 (0:0, 0:0, 1:0) Stav série: 1:1
Ottawa Senators
Úterý 16.05.2017, 02:10 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Finále V. konference

To už je z tohoto utkání vše. Na shledanou!

Stav série – 1:1 (04:57:29)
    Marc-Andre Fleury vychytal svou celkově desátou nulu v play off a mezi aktivními gólmany se v této statistice dělí o prvenství s Henrikem Lundqvistem.

Phil Kessel (PIT) 1+0
    Marc Andre Fleury (PIT) 23 zák., 0 gólů, 100 %
    Craig Anderson (OTT) 28 zák., 1 gól, 96,6 %

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:23 (8:10, 12:6, 9:7)
    Zblokované střely – 7:18
    Vyhraná vhazování – 37:23
    Trestné minuty – 20:20
    Hity – 50:36

Je konec! Domácímu Pitsburghu dnes stačil na vítězství jediný gól a stav série je tedy vyrovnán na 1:1. Hrdinou utkání se stal americký útočník Phil Kessel, jenž sedm minut před koncem svým zásahem rozhodl. Tučňáci dnes vyhráli zaslouženě. Od druhé části byli lepším týmem a za svůj soustavný tlak byli nakonec přeci jen odměněni. Výtečnou formu v play off potvrdil brankář Marc-Andre Fleury. Ten sice dnes neměl tolik práce, ale když bylo třeba, tak svůj tým podržel.

59:46
    Kyle Turris dostává trest za sekání. Na druhé straně je vyloučen za hrubost Chris Kunitz a osobní trest za nesportovní chování obdržel Jevgenij Malkin.

59:46
    Nyní jsme tu měly šarvátku a rozhodčí u boxu časoměřičů řeší, jak rozdělí tresty!
    59:29 Zákrok Fleuryho proti Hoffmanově dorážce.

59:29
    Fantastický zákrok Marca-Andreho Fleuryho! Ten se skvěle přesunul proti dorážce Mika Hoffmana. Tomu sice střela nesedla ideálně, ale to, jak rychle se Fleury dostal proti ose střely, se musí ocenit!

59:00
    Karlsson nabil Turrisovi, jehož bombu vyrazil Fleury zřejmě maskou! Začala už poslední minuta třetí třetiny.

58:44
    Oddechový čas pro Ottawu.

58:44
    Codi Ceci nahodil puk na Fleuryho, který byl nucen přerušit hru. Anderson již zamířil na střídačku a Senators tak budou hrát power-play!

57:59
    Puk na osu hřiště dostal Chris Wideman. Obránce Ottawy zamířil jen těsně vedle branky!

57:46
    Z levé strany to zkusil golfákem Clarke MacArthur. Branku netrefil.

57:30
    Od modré vypálil Dion Phaneuf. Marc-Andre Fleury přidržel puk na hrudi.

57:16
    Chybička se vloudila do rozehrávky domácích. Derick Brassard se ale dostal do příliš ostrého úhlu a netroufl si vystřelit.

56:10
    Hosté teď marně hledají cestu zpět do útočného pásma. Ottawa ve třetí části vystřelila na branku jen jednou, což prostě nemůže stačit na vstřelení gólu.

55:42
    Nahození Zacka Smithe od mantinelu Fleury lapil. Nebyl to ale lehký zákrok, svému gólmanovi totiž zastínil výhled Malkin. Ještě jedna reklamní přestávka.