Ottawa – Pittsburgh 5:1 (kon.)
Ottawa Senators
5:1 (4:0, 1:0, 0:1) Stav série: 2:1
Pittsburgh Penguins
Čtvrtek 18.05.2017, 02:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Play-off NHL • Finále V. konference
    Domácí hokejisté se radují z výhry.

Československá stopa v utkání:
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl. (04:52:35)

1. Craig Anderson (OTT) 25 zák., 1 gól, 96,2%
    2. Bobby Ryan (OTT) 0+2
    3. Dion Phaneuf (OTT) 0+0

Domácí hokejisté skvěle sehráli první třetinu, během úvodních třinácti minut vstřelili čtyři branky a bylo takřka po zápase. Ve druhé třetině v závěru Ottawa přidala pátý gól. Ve třetí třetině dokázali hosté kosmeticky upravit skóre. Pittsburgh absolutně selhal v úvodu zápasu a velké manko už nedokázal vyrovnat. Senators vyhrávají první zápas na svém ledě 5:1, v sérii se dostávají do vedení 2:1 a další duel se znovu hraje v Ottawě.

59:50
    Už je nic nestane, ještě jeden zablokovaný pokus hostujícího celku.

59:30
    Matt Murray má kotouč za svou brankou, nikam se neženou hostující hokejisté.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry, domácí fanoušci stojí, atmosféra je velmi dobrá.

58:40
    Pittsburgh se snaží stabilně usadit v útočném pásmu, zatím ale marně. Domácí celek zodpovědně brání.

58:34
    Závěr zápasu dohrávají hostující hokejisté v početní výhodě. Domácím to ale nevadí, fanoušci na tribunách slaví.

58:04
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Stone – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Scott Wilson – 2 min., hrubost).

57:54
    O osobní souboje není zájem, sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.

57:18
    Necelé tři minuty nás dělí od konce zápasu, Ottawa kontroluje dění na hrací ploše. Hosté se marně snaží něco vymyslet. Domácí mají více ze hry.

56:45
    Clarke MacArthur vedl další akci svého týmu, o kotouč ho ale ve středním pásmu připravil obránce Ian Cole.

56:30
    V poklidném tempu se zápas dohrává. Domácí hokejisté díky výborné první třetině vedou a míří za výhrou v tomto zápase.

55:56
    Kyle Turris se probojoval do obrovské střelecké pozice, přebruslil obránce, ale jeho pokus končí jen na tyčce. Hosté měli nyní štěstí.

55:21
    Zack Smith a Mark Streit do sebe narazili u mantinelu, oba jsou poněkud otřesení, ale budou pokračovat ve hře.

54:57
    Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:40
    Hosté v plném počtu. Sledujeme hru pět na pět a lehce přes pět minut zbývá do konce třetí třetiny.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Hoffman (Turris, Burrows), 11. Methot (B. Ryan, Brassard), 13. Brassard (MacArthur, B. Ryan), 13. Z. Smith (Methot, E. Karlsson), 39. Turris (Hoffman, Claesson) – 47. Crosby (Kessel, Streit)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Claesson, Ch. Wideman – Turris, Hoffman, B. Ryan – Pageau, Mark Stone, Stålberg – Brassard, Burrows, Z. Smith – Pyatt, MacArthur, Dzingel.
    Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (13. M. Murray) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, Ruhwedel, Streit – Guentzel, Crosby, Sheary – Kunitz, Malkin, Kessel – Hagelin, Bonino, S. Wilson – Cullen, Rowney.

Rozhodčí: Hebert, O'Rourke – Amell, Murray

Diváci: 18 615