Helmond – Kerkrade 0:1 (kon.) | Maastricht – Cambuur 1:1 (kon.) | Volendam – Breda 2:2 (kon.)
Emmen – Nijmegen 1:3 (kon.)
FC Emmen
1:3 (1:0)
NEC Nijmegen
Čtvrtek 18.05.2017, 20:45 • JenS Vesting • Nizozemská Eredivisie • Baráž o udržení

Domácí byli ze začátku utkání aktivnější týmem, což vygradovalo v 5. minutě, kdy se prosadil Bannink. Do konce poločasu tento stav vydržel a tak do kabin šli veselejší hráči Emmenu. To ale ještě zdaleka nevěděli, co je čeká v druhém dějství. Na svoji pasivitu doplatili už v 54. minutě, kdy se prosadil Breinburg, poté ho napodobil v 68. minutě Grot a výbornou hru v druhém poločase ještě vyšperkoval v 89. minutě Awoniyi. Domácí, jak jsem již říkal, doplatili v druhém poločase na velkou pasivitu a hosté se s ní vyspořádali podle svého. Zaslouženě si tak hráči Nijmegenu berou do odvety více, než slibný náskok! Příští utkání na hřišti NEC Nijemegenu musí totiž Emmen vyhrát o 3 branky!

Tohle je pro dnešní den ode mně vše, díky za pozornost a někdy příště, třeba u bojů o postup do Eredivisie, napočtenou. (22:42:58)

90+2

90+2
    Hosté šetří poslední minutky utkání kombinací na své polovině a jisté je, že doma přivítají Emmen ve výhodné pozici.

90+1
    Sudí nastavil 2 minuty nad rámec základní hrací doby, pro domácí je už ale jakákoli šance v tabu.
    89. Taiwo AWONIYI - 1:3

89
    Nijmegen právě vstřelil branku!

TAIWO AWONIYI zřejmě pojišťuje výhru svého celku! po kombinaci na hranici vápna Emmenu si navedl před obránce míč na silnější, pravou nohu, poté umístil míč do pravého dolního rohu Telgenkampovy branky!

86
    Střídání v týmu NEC Nijmegen: ze hřiště odchází Arnaut Groeneveld, přichází Mohamed Rayhi.

86
    Peters se po individuální akci pokusil o střelu z úhlu, míč ale namířil pouze do boční sítě.

86
    Hosté si ale drží soupeře daleko od těla a kombinují na jejich polovině.

85
    Do hry překvapivě nastoupil zřejmě nejpodsaditější hráč Eerste Divisie, bude mít i jeho pomoc na hřišti nějaký dobrý vliv na hru domácích?

84
    Střídání v týmu FC Emmen: ze hřiště odchází Frank Olijve, přichází Género Zeefuik.

83
    Domácí šetří čas kombinací na polovině soupeře, následně se domácí dostávají do šance, u vápna padá Huisman, ale rozhodčí zůstává klidný!

81
    Grot byl sice jasně faulován u rohového praporku na polovině domácích, sudí ale jeho, ani nikoho jiného nevyslyšel a nechává tak hru plynout dál.

80
    Hosté rozhodně nikam nespěchají, pohodlně a v rozvahou kombinují a přesnášejí hru ze strany na stranu. Domácím se nedaří dostat míč.

78
    Střídání v týmu FC Emmen: ze hřiště odchází Issa Kallon, přichází Kai Huisman.
    Střídání v týmu FC Emmen: ze hřiště odchází Oguzhan Türk, přichází Henk Bos.

77
    Na dvakrát se snažili domácí dostat do vápna centrovanými míči, hostující obrana si ale vždy dokázala poradit.

76
    Golla se i přes to, že má jednu kartu v zápise, nepoučil a fauloval. Sudí jej ale nechává na hřišti.

75
    Ten ale hned poté, co za pomoci lékařů dobelhal za lajnu, nabíhá na plac.

74
    Hra je na chvíli přerušena poté, co lékaři domácího celku museli přiběhnou na hřiště. Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku sedět zřejmě Kallon.