Gent – Waregem 5:2 (kon.) | Charleroi – Anderlecht 1:3 (kon.) | Oostende – Club Brugge 2:1 (kon.)
Sporting Charleroi
1:3 (1:0)
RSC Anderlecht
Čtvrtek 18.05.2017, 20:30 • Stade du Pays, Charleroi • Belgická liga • O titul

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek dne. (22:44:40)
    Anderlecht uhrál potřebné body a kolo před koncem soutěže si zajistil 34. mistrovský titul!

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:6. Rohy: 0:8.

Je dobojováno! Anderlecht byl na hřišti Charleroi po celý zápas lepším týmem, avšak až do 59. minuty tahal za kratší konec provazu, když se Sporting dostal z ojedinělé útočné akce do vedení zásluhou Chrise Bedii. Fanouškům Fialek ve druhém poločase ale zlepšil náladu Łukasz Teodorczyk, který dvěma góly v rozmezí dvaadvaceti minut překlopil vedení na stranu Anderlechtu. Ten se navíc ještě odtrhl do vedení o dvě branky, když se v samotném závěru ujala střela Massima Bruna.

RSC Anderlecht se stává mistrem Jupiler Pro League pro sezónu 2016/17!

90+2

90+2
    Asi poslední zákrok pro hostujícího gólmana, jenž neměl starosti s dalekonosným pokusem Davida Polleta.

90+1
    Frank Boeckx s odkopem od branky nikam nespěchá. Mezitím se už rozběhl nastavený čas.

90
    Sporting se ještě nechce úplně vzdát, stále mu totiž jde o čtvrté místo zaručující účast v play-off o Evropskou ligu.

89
    Hosté si závěr zápasu užívají, někteří z nich dokonce mají na tváři úsměv od ucha k uchu. Radost Fialek nezkazila ani chycená Hanniho střela z necelých třiceti metrů.
    87. BRUNO - 1:3

87
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Anderlecht přidává třetí branku a už pomalu může rozjet mistrovské oslavy. Hanni se stejně jako u druhé trefy blýskl parádní přihrávkou do běhu, kterou tentokrát zužitkoval MASSIMO BRUNO parádně vystřelil pod horní tyč.

86
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Łukasz Teodorczyk, přichází Isaac Thelin.

84
    Jediným potrestaným hráčem je nakonec hostující kapitán Sofiane Hanni.

83
    Na hřišti vzplály emoce po faulu Hanniho, jenž v pádu ještě udeřil kopačkou Marcqa do obličeje. Sudí po větší potyčce zřejmě bude muset rozdávat karty.
    81. TEODORCZYK - 1:2

81
    Hosté dělají obrovsky důležitý krok k zisku titulu!!! N´Ganga pokazil domácí ofsajdovou past, díky čemuž si na Hanniho kolmici naběhl LUKASZ TEODORCZYK a běžel zcela sám na Penneteaua, který na jeho zakončení po zemi nedosáhl.

80
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Enes Sağlık, přichází Gaëtan Hendrickx.

79
    Clinton Mata jistil celou situaci u vzdálenější tyče a po hlavičce Uroše Spajiće vykopl míč z brankové čáry!