St.Gilloise – Waasland-Beveren 1:3 (kon.) | Standard – Lierse 2:0 (kon.) | Sint-Truiden – Mechelen 7:0 (kon.)
Royale Union St-Gilloise
1:3 (1:0)
Waasland-Beveren
Pátek 19.05.2017, 20:30 • Stade Joseph Marien • Belgická liga • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Přeji krásný páteční večer u 10. kola Jupiler League, skupiny A o Evropskou ligu. V jeho rámci Royale Union Saint-Gilloise hostí na Stade Joseph Marien tým KV Red Star Waasland-Beveren.

Royale Union Saint-Gilloise

Hráči Saint-Gilloise postoupili do skupiny o Evropskou ligu ze 4. místa Promixus League. Nemá tak šanci na postup do nejvyšší Belgické fotbalové ligy, teď už bohužel ani o Evropské poháry. Ve skupině A se totiž nachází na 5. pozici se ztrátou, již nedostižných, devíti bodů. Skupinu o Evropskou ligu měli přitom rozjetou více než dobře. Z prvních čtyř utkání brali 10 bodů, poté ale přišla série pěti proher v řadě, které je z bojů o první příčku vyřadily.

Forma z posledních utkání je tedy hrozivá. Posledních 5 zápasů prohráli se skórem 4:13! Naposled doma nestačili na St. Truiden, kterému podlehli 1:4! Tým táhne především Slovinský útočník Nicolas Rajsel, který s deseti brankami rozhodně dělá kouči Marcu Grosjeanovi radost.

KV Red Star Waasland-Beveren

Beveren se dostal do skupiny o Evropskou ligu až ze 14. místa Jupiler League. Skupinu A začli narozdíl od svého dnešního soupeře hodně špatně, jelikož je jejich průběh přesně opačný, než u St. Gilloise, v posledních zápasech se tým zvedá! Aktuálně se nachází na 3. pozici, ale bez jakékoli šance na pohárovou Evropu.

Z posledních pěti utkání dokázali vyhrát 3. To také platí o zápasech na cizím hřišti, které vyhráli hráči Beverenu již tři v řadě! Cený skalp si přivezli i ze hřiští Lutychu, nebo Mechelenu, kteří jsou doma suveréní! Tým táhne kupředu Belgický útočník Zinho Gano, který je s 11 zásahy zároveň nejlepším střelcem svého mužstva. Dokáže suverén venkovních utkání, trenér Cedomir Janevski, dovést svůj celek již ke čtvrté venkovní výhře v řadě?

Vzájemné zápasy

Kromě utkání ve skupině A o Evropskou ligu, se týmy spolu utkávali ještě v době, kdy byly oba v druhé nejvyšší Belgické lize, tedy naposled v roce 2008.

Utkali se spolu ale v rámci bojů u EL, 8.4.2017 na hřišti Beverenu dokázali hráči Gilloise vyhrát 4:1, což dokazuje již zmiňovaný špatný začátek, dnes hostujícího týmu. Dokáží tohle zesměšnění před vlastními fanoušky, dnes hráči Beverenu odčinit?

Royale Union Saint-Gilloise: Sadin – Mpati Bibuangu, Vandiepenbeeck, Perdichizzi, Cabeke – Aguemon, Fixelles, Massengo, Rajsel – Aoulad, Alves Da Silva.
    Náhradníci: Copollina, Faure, Kaminiaris, Martens, Neels, Okita, Salah.

KV Red Star Waasland-Beveren: Golbet – Caufriez, Borry, Moren, Nys – Cools, Marquet – Cerigioni, Dhondt, Ampomah – Gano.
    Náhradníci: Camacho, Jans, Janssens, Langil, Michel, Ndiaye, Van Remoortere.

Rozhodčí: Lambrechts E. (Bel).

1

4
    Cabeke se srazil s Marquetem, následně potřebuje lékařskou pomoc, která již přibíhá na hřiště.

5
    Dhondt se snažil s volného kopu najít svého spoluhráče, následný volej Ampomaha šel ale vysoko nad branku domácích.

7
    První větší šance domácího celku! Fixelles centroval na vzdálenější tyč, kam nabíhal Aoulad. Dostal se ale příliš daleko od branky, načež ani nedokázal vystřelit.

11
    Gano se dostal k míči v pokutovém území domácích, jeho následná střela ale byla zblokována, navíc bylo vše pouze za cenu ofsajdu.

13
    Rajsel se snažil proniknout po levém křídle, jeho následná přihrávka ale žádného ze spoluhráčů nenašla.

16
    Obrana domácích si zatím s nátlakem hostů ví rady. Další střela hráče Beverenu byla zablokována.

20
    Hosté nakonec nedokázali využít velký zmatek v pokutovém území domácích poté, co zahrávali rohový kop, do útoku tak mohou jít hráči Gilloise.

21
    Těm se také podařilo vystřelit a Golbet si tak připisuje první důležitý zákrok v dnešním utkání. Pokračovat budou domácí od rohového praporku.

22
    Hostující obrana si ale s následným centrem dokázala poradit a míč odvrátila zpět na polovinu domácích.

24
    Po faulu jednoho z hostujících hráčů získávají míč na své kopačky domácí, kteří následně zakládají další nebezpečný útok.

26
    Domácím se ani ze čtvrtého rohového kopu nepodařilo přímo ohrozit Golbetovu branku, u míče tak pokračují hosté kombinací na polovině soupeře.

27
    Míč ale po řadě nepřesností ztrácí a domácí tak mohou něco podniknout.

29
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku!
    Tak nakonec jsou to domácí, kteří se dostávají do vedení! První branku utkání střílí Brazilský, třiatřicetiletý útočník, AUGUSTO ALVES DA SILVA!

31
    Domácí hráče branka jednoznačně nakopla! Po dalším zblokovaném útoku budou rozehrávat rohový kop.

34
    Domácí se těžce zbavují míče ze své poloviny, rozhodně jsou to ale hosté, kteří jsou pod tlakem.

35
    Rajsel měl prostor vystřelit na branku, jeho pokus minul cíl jen o malý kousek!

36
    Po rohovém kopu se ke střele dostal Gano, jeho pokus nejprve Sadin vyboxoval, následně dokázal nohou vypíchnout i hlavičku již zmiňovaného hráče!

39
    Po kombinačním útoku se ke střele dostal Alves Da Silva, jeho pokus byl ale zablokován.

40
    Aoulad se dostal ke střele, jeho pokus byl ale zblokován. Následný přízemní centr také mohl ohrozit branku soupeře, nakonec se ale nic velkého nekonalo.

44
    Hosté hořeli v obraně, Aoulad se ale nakonec ke střele nedostal.

45

Domácí byli v první půli rozhodně aktivnějším týmem, což vygradovalo ve 29. minutě, kdy se prosadil Alves Da Silva. Na jeho branku nedokázali hosté odpovědět a do kabin se tak jde za stavu 1:0!

Druhý poločas začne přibližně v 21:32.

46

46
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Nys, přichází Langil.
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Dhondt, přichází Michel.

54
    Waasland právě vstřelil branku!

Hostům se podařilo vyrovnat! Branku vstřelil OKUPU AMPOMAH!

58
    I přes mírný tlak hostů, které vyrovnávací branka jistě nakopla, se domácí dostali k míči a mohou tak rozjet další kombinační útok.

59
    Marquet se pokusil z přímého kopu vystřelit na branku domácích, byl ale v nepřiměřené vzdálenosti od svatyně Sadina a netrefil ji.

60
    Rajsel se dostal do výborné pozice k centru, míč ale ještě kus vedl, což se mu vymstilo a pokračovat tak mohou hosté.

61
    Ampomah se dostal do vynikající šance, tu mu ale zhatil ještě lepším obraným zákrokem Vandipenbeeck.

62
    Do nadějného brejku se dostali domácí, Fixelles si potáhl míč, poté dokázal vystřelit. Jeho pokus ale minul prostor tří tyčí!

69
    Da Silva se pokusil dostat do pokutového území soupeře, následně byl ale obranou odzbrojen.

71
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Cerigioni, přichází Van Remoortere.

73
    Žlutou kartu dostává Perdichizzi (Royale Union Saint-Gilloise).

75
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Vandiepenbeeck, přichází Neels.

75

Hosté se dostávají do vedení! KJETIL BORRY napřáhl ke střele a překonává Sadina!

80
    Posledních 10 minut do konce utkání drží míč na kopačkách více domácí, jejich snaha o vyrovnání je zřejmá, zatím ale neúčinná.

81
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Rajsel, přichází Faure.

84

I přes snahu domácích o vyrovnání se prosazují hosté, kteří tak zřejmě definitivně 6 minut před koncem potvrzují své vítězství! Sadina prostřelil OKUPU AMPOMAH!

85
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Cabeke, přichází Kaminiaris.

86
    Sadin dokázal ukrýt v náruči nepovedenou střelu Van Remoortereho! Drží tak stále malou naději svého týmu!

87
    K pokusu hlavou se pokusil Gano, branku domácích ale minul o pořádný kus.

90

Domácí v prvním poločase aktivní hrou dokázali urvat vedení, když se ve 29. minutě prosadil Da Silva. V druhé půli se ale hra úplně otočila, tlačili hosté, což vygradovalo brankou Ampomaha v 54. minutě. V 75. minutě převrhnul vedení na svoji stranu Borry a dílo dokonal v 84. minutě autor první branky Ampomah. Hosté si tak připisují již čtvrtou výhru na venkovním hřišti v řadě!

Tohle je pro dnešní den ode mně vše, přeji vám příjemný zbytek pátečního dne a někdy příště, například u Belgické fotbalové ligy, napočtenou. (22:27:19)