Kanada – Rusko 4:2 (kon.) | Švédsko – Finsko 4:1 (kon.)
Kanada
4:2 (0:0, 0:2, 4:0)
Rusko
Sobota 20.05.2017, 15:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Mistrovství světa • Semifinále

S konstatováním, že Kanada postupuje do finále a na svého soupeře si bude muset počkat zhruba do devíti, desíti hodin se s vámi loučím a přeji krásný zbytek sobotního odpoledne! Na shledanou! (17:58:26)

Nejlepší hráči kanadského výběru na šampionátu:

Mitchell Marner, Mark Scheifele, Ryan O´Reilly.

Nejlepší hráči ruského výběru na šampionátu:

Andrej Vasilevskij, Anton Bělov, Artěmij Panarin.

Statistiky třetí třetiny

Střely na branku: 19:15 (38:28)
    Trestné minuty: 0:6 (10:22).
    Využití: 1:0 (1:1).

Hráči zápasu:

Vladislav Gavrikov (RUS) – Ryan O´Reilly (CAN).

Přichází konec těžko uvěřitelného zápasu. V prvních dvou třetinách jednoznačně dominovali Rusové, kteří byli mnohem aktivnější a po zásluze vedli 2:0, jenže Kanaďané ve třetí třetině skórovali hned čtyřikrát a obrátili vývoj zápasu!

59:10
    Rusové to znovu zkouší bez brankáře!
    58:53 Sean COUTURIER - 4:2

58:53
    Kanada právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto, Kanaďané čtyřmi brankami v posledním dějství obrátili skóre a postupují do finále. SEAN COUTURIER po pasu O´Reillyho prázdnou branku nemohl minout. Asistence: Ryan O´Reilly, Colton Parayko.
    Stane se O´Reilly hrdinou nebo Rusko ještě dokáže v posledních vteřinách srovnat?

58:33
    Zakázané uvolnění se pískat nebude, Rusové musejí hrát.

58:25
    Sborná hraje bez brankáře s šesti bruslaři!

58:25
    Oddechový čas pro Rusko.

58:11
    Z otočky vypálil Sean Couturier a Vasilevskij se musel hodně roztahovat, aby pokus vytěsnil mimo tři tyče.

57:45
    Rusové kombinují ve svém pásmu a vyrážejí na útočnou zteč. Zvládnou ještě odpovědět.
    56:58 Ryan O'REILLY - 3:2

56:58
    Famózní Kanada pokračuje. Na led vstoupil před třetí třetinou úplně jiný celek a ten tři minuty před koncem obrací skóre. Opět to není nikterak pohledný gól, RYAN O´REILLY se dostal k zakončení až napodruhé, ale přeci jen se mu podařilo dotlačit možná i očima puk za brankovou čáru. Asistence: Michael Matheson.

56:29
    Hra je přerušena kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Rusové přicházejí o útočné pásmo, vhazovat se bude u červené čáry.

RR

Branky a nahrávky: 41. Scheifele (MacKinnon, Parayko), 56. MacKinnon (Konecny), 57. R. O'Reilly (Matheson), 59. Couturier (R. O'Reilly, Parayko) – 33. Kuzněcov (Panarin, Kučerov), 35. N. Gusev (Šipačov, Panarin)

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Parayko, Vlasic, Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux, R. O'Reilly – Duchene, Couturier, Killorn – B. Schenn, Konecny, Marner – Point.
    Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov, Provorov, Zub, Orlov – Tělegin, Andronov, Ničuškin – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – Kučerov, Naměstnikov, Kuzněcov – Panarin, S. Plotnikov, Barabanov – Tkačjov.

Rozhodčí: Lemelin (AUT), Stricker (SUI) – Lhotský (CZE), Oliver (USA)

Diváci: 16 469